Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5063 5063

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

aliali
12.06.2015 5 z 5

Skvělé letní čtení. Hned jsem si šla půjčit i druhou Hartlovu knihu, vypadá to, že je moje krevní skupina.

janno69
23.05.2015 5 z 5

Mám velikou radost, tato kniha právě získala titul: Český bestseller roku 2014. Podle mého názoru právem a zaslouženě. Doporučuji všem, kdo mají rádi skvělý humor i bolesti, které píše sám život :-)

krtica
22.05.2015

Pěkně napsaná, knížka má děj,je to příběh normálního života.Dávám palec nahoru a doporučuju.

Mikisan
22.05.2015 4 z 5

Jak už tu někdo psal. Něco jako Vyprávěj šmrncnutý erotikou. Skvěla, zábavná kniha, kterou i přes svůj počet stránek zhltnete na posezení. Žádné natahané popisování, stručné a čtivé. Nevadilo by mi, kdyby příběh pokračoval dál a dál a dál :-)

Darjam
17.05.2015 4 z 5

Knihu mi donesla kolegyně v práci, že se mi určitě bude líbit... a měla pravdu. Pravidelně jsem zapomínala vystupovat z metra, smála se nahlas a musela číst dál a dál. Skvělá kniha. Rozhodně doporučuji.

tanuki
12.05.2015 5 z 5

Osudy, situace a příběhy, které by mohly potkat Vás, Vaše sousedy nebo kamarády. Typicky české vyprávění sleduje vztahové peripetie dvou generací dvou rodin, které bydlí v řadovce vedle sebe. Skvělý přisprostlý slovník, všechno je řečeno na rovinu, žádné zbytečné kličky ani odbočky. Nitky lásky mohou být občas notně zašmodrchané a je fajn, když se občas rozmotají a lidé, kteří si spolu rozumí, se najdou....

AlenaV
05.05.2015 5 z 5

Takové Vyprávěj s přídavkem erotiky. Pobavilo, dojalo. Příjemné čtení.

BiancaB
28.04.2015 3 z 5

Při přečtení velkého množství pozitivních ohlasů a faktu, že jsem měla chuť přečíst si knížku od českého autora u které by se člověk navíc i zasmál, vrhla jsem se do této knížky. Musím bohužel říct, že u knihy jsem se zasmála asi tak jednou a celkově mi tam moc vtipných momentů nepřišlo, naopak mi některé části knihy přišly smutné. Ale to je asi otázka pohledu a také jaký má člověk smysl pro humor. Nicméně kniha sama o sobě není vůbec špatná, čte se dobře, rychle to utíká a člověk se ani nenaděje a je na konci. Pro mě osobně tam bylo až zbytečně moc erotických momentů a hlavně si myslím, že se kniha mohla klidně obejít bez vulgárních výrazů. Asi jsem dle recenzí měla o knize trochu jinou představu. Věřím, že své čtenáře si kniha najde. Asi zkusím přečíst autorovu prvotinu a třeba to bude na víc hvězd :)

Hella
17.04.2015 2 z 5

Obklopena samými výhradně pozitivními ohlasy jsem se nadšeně pustila do čtení a ono ouvej .... nějak to nebyl můj šálek kávy. Občasné kostrbaté formulace (typu: "dostal jsem pocit") mi až tak nevadily, ale příběh sám o sobě mi přišel spíše depresivní, než cokoliv jiného; rozhodně jsem si žádného z hrdinů neoblíbila (nějak nebylo proč) a už vůbec jsem se nesmála, neb nebylo čemu. Navíc mi děsně vadilo vykreslení "normálnosti" společnosti skrznaskrz prolezlé nevěrou, podváděním a lhaním :-( (tak zlé to snad s námi ještě není, ne?)

viva71
12.04.2015 5 z 5

Svěží a báječné čtení ze života.

babyboar
10.04.2015 5 z 5

Kniha mne velmi pobavila, přestože obsahovala i místa k pláči. Takové knižní "Vyprávěj". Na Goodreads autora někdo komentoval slovy "Viewegh style", což neberu jako hanlivé, ale jako naději, že se na naší scéně možná objevil jeho nástupce. Sem tam jsem si musela uvědomit, která manželka patří ke kterému muži a které děti jsou čí, ale jinak je to dílko velmi čtivé, ze života (trochu extrémního, ale velmi uvěřitelného), s petrou škálou postav, kterou jsou i přes své chyby vlastně sympatické. Těším se, až si přečtu autorovu předchozí knihu a snad nebudu zklamaná.

andrea.m
07.04.2015 5 z 5

Naprosto výborné!!!!

triana
29.03.2015 5 z 5

Přečteno za jeden den, moc pěkné... Čtivé, uvěřitelné, vtipné, krásně plynoucí. Takhle dobře se mi kdysi četly knihy Z. Frýbové (než mě otrávila). Jsem moc ráda, že se mi do rukou tato knížka dostala!

orinka3
27.03.2015 5 z 5

Další výborná kniha. První jsem přečetla s nadšením, stejně tak i tuhle. Měla by si ji přečíst autorka škváru roku Padesát odstínů šedi, aby viděla, jak to má správně vypadat. Dávám plný počet hvězdiček a prosím, pište dál.

MahulenaK
15.03.2015 5 z 5

O téhle knížce jsem vůbec netušila a dostala se ke mě náhodou. Byla to moc příjemná náhoda.

jaja10
12.03.2015 5 z 5

Vynikající, vynikající. Ani na jedné stránce této knihy jsem se nenudila. Byla supr a rozhodně šáhnu i po jiných knihách od tohoto autora, jsem zvědavá, zda budou taky tak supr.

Pivísek
27.02.2015 5 z 5

Překvapivě dobrá kniha od českého autora! Čtivá, napínavá, humorná, dojemná a dokonce i uvěřitelná, prostě ze života. Občas mi vadily "pražácké" koncovky u slov (v přímé řeči to ještě chápu, ale jinak se mi to čte trochu špatně), proto za mě 4 a půl*, ale příběh zaujal a místy překvapil, takže zaokrouhluji nahoru a doporučuji! :o)

princesse
24.02.2015 5 z 5

Ohromně čtivá a "uvěřitelná" knížka. Opravdu se skvěle četla a jako odreagování funguje perfektně. Skvěle popsané postavy a autor nelhal, když sliboval smích i dojetí. Slib splnil do puntíku. Doporučuji, stojí za přečtení.

pif69
19.02.2015 5 z 5

Jo , na základě zdejších komentářů jsem si knížku koupil . Nelituji . Vtipné ,svěží , čtivé , uvěřitelné příběhy a příhody .
Budu si muset koupit i Hertlovu prvotinu Prvok,.....

Sandruše
14.02.2015 5 z 5

Zajímalo mě, zda autor dokáže psát také tak neuvěřitelným stylem, jako se umí smát - kdo viděl Show Jana Krause s Patrikem Hartlem, pochopí:) A dostalo se mi daleko víc, než jsem od knihy očekávala. A také si nejsem jistá, zda se mi ještě někdy vrátí - radostně putuje po celé rodině...
Doporučuji za jednoznačných pět hvězd - za dokonalou psychologii postav, vtip, vkusnou ironii i slzu v oku...Je skvělá!