Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5069 5069

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Zdenka21
22.08.2015 5 z 5

Parádní kniha, čte se sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je to sice mnoho náhod najednou a příběhy rodin z řadovek se zdají jakoby povrchní, ale rozhodně nejsou. Jsou dojemné, jsou křehké, jsou o hledání lásky a i když jsem nemohla vždycky souhlasit s reakcemi postav, je to v pořádku. Každý z nás by totiž řešil dané situace po svém a tahle kniha je psaná tak reálně, že mám pocit, jakobych ty lidi skutečně znala a prožívala to s nimi, protože je to tak blízké nám všem.

adorjas
22.08.2015 3 z 5

Príjemné oddychové čítanie, trošku viac sexu, prudérni ľudia, ktorí si myslia, že sa pred 89.rokov nič také nemohlo diať, budú mať asi jemný šok. Ale veruže, ľudská nátura sa nemení a je jedno, čo sa píše 1985, 2015 alebo 1125...

Ládja
12.08.2015 3 z 5

Oddychové čtení na dvě letní odpoledne, nebo jedno dlouhé zimní odpoledne a dlouhý večer. Je pravdou, že se kniha dobře četla, nikde jsem se nezasekl a nic mi nevadilo. Moc jsem se nenasmál, možná jeden, nebo dva úsměvy, ale jinak nic. Na můj vkus až moc náhod ve dvou rodinách, ale zas na druhou stranu, možné je vše, takže proč ne. Ke čtení bych doporučil. A budu i v práci doporučovat. Za mě 3,5*

ivzu77
12.08.2015 4 z 5

Po dlouhé době zase moje další zkušenost s českým autorem. Jelikož jsem "husákovo dítě" a děj se odehrával po dobu celého mého života, byla pro mne kniha velmi čtivá, taková oddechovka s trochou nadsázkou a někdy až neuvěřitelnými náhodami vměstnanými do osudů dvou rodin, ale proč ne ... za mne doporučuji.

simonabr
10.08.2015 3 z 5

Kniha se četla velmi lehce, to se jí nedá upřít, ale moc jsem se u ní popravdě nezasmála.
Na můj vkus moc sexu, sprostých slov a veleúspěšných lidí (nejoblíbenější televizní moderátorka, plastický chirurg s vlastní kliniku, úspěšný mladý architekt, fotbalový reprezentant a později opět úspěšný trenér...) a nepravděpodobných situací.

Betyty
06.08.2015 3 z 5

Proti knížce "Prvok, Šampón, Tečka a Karel" je tahle kniha pro mne zklamáním.

mozkit
05.08.2015 5 z 5

Knížka se dobře čte, je to pohodový čtení. Chvíly smutná, chvíly vtipná. Dá se uvěřit, že tohle napíše sám život a podle mě se podařilo navodit skoro pocit, že jsou ta vaši sousedi, které znáte. Možná mě lehce víc bavil Prvok, ale jenom nepatrně :)

Makropulos
05.08.2015 4 z 5

Kniha se opravdu skvěle čte, vulgárnosti nevadí, protože je jasné, že se tak mnohdy mluví a co obdivuji, že se autorovi podařilo vlastně na dvou rodinách ukázat různé životní situace, které prožíváme. Na ty dvě rodiny to byla síla, ale v celé společnosti se to ztratí :-)

4xab
31.07.2015 5 z 5

Uzasna kniha. Takova lidska, humorna, vyborne popisujici partnerske vztahy. I jeho prvni kniha se mi moc libila, sic byla spis asi pro muze. Nicmene u obou se clovek bajecne bavi. Zhltla jsem ji na posezeni, skoda, ze byla tak kratka. Snad bude brzy zase neco takhle sveziho, zatim si zajdu do divadla:-))

Bylina
31.07.2015 5 z 5

Děkuji za tuto knihu. Opravdu jsem se bavila a četla ji jedním dechem!! :-) Těším se na další!

curilka
30.07.2015 5 z 5

Pohodová oddechová kniha u které si popláčete i zasmějete. Za mně rozhodně super!!!

bookcase
29.07.2015 5 z 5

Výborné!!! Chytlo mě to hned. Humorné, vtipné, napsané s nadhledem.

danielaak
23.07.2015 4 z 5

Zábavné i smutné, rychle čtivé, milé překvapení.

jansal
21.07.2015 5 z 5

Už dlouho jsem nepotkala knížku, která by mě takhle pohltila - nedalo se od ní odejít. Pohodová, čtivá... musím jedině doporučit. Myslím, že snad každej si v ní najde místo, kde se bude muset zamyslet i nad svým životem - žiju vlastně tak jak chci?!

katerina0613
16.07.2015 4 z 5

Skvělá oddechová kniha, která mne příjemně překvapila. Musím ale říct, že kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel pro mne bylo zábavnější čtení.

blanka7271
14.07.2015 1 z 5

Velmi čtivé, dobře napsané, k zamyšlení nad životními situacemi, nejlepší hláška - jdeme k pičusům :D

May
13.07.2015 5 z 5

Pusťte se do čtení, stojí za každou minutu, kterou knize budete věnovat! První kniha pana Hartla je výborná, ale na Malý pražský erotikon ..... je tady pro mě na hodnocení málo hvězdiček :-)

Veva
11.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha ……..jedním dechem…...

Verrrunka
01.07.2015 4 z 5

Zase jedna z těch knížek, které by se daly číst dál a dál a nemuselo by to nikdy skončit... Příjemné, vtipné, místy dost odvážné. Celou dobu jede kniha ve stejném tempu, jedna vtipná scéna stíhá druhou, do toho nějaké do dojetí... Palec nahoru :)

Denninka
30.06.2015 5 z 5

Chcete někdo letní pohodou knížku? Tak to je přesně Malý pražský erotikon. Hodnotím to jen kladně, vtipné scénky a někdy i absurdní situace, ale to mě právě na knížkách baví, co vše je lidská mysl schopná vymyslet a pan Hartl nápady tedy nešetří :-)