Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5069 5069

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

janadibelkova
05.03.2016 5 z 5

Fantastická kniha, mohu jen doporučit. Konečně příjemný český autor, na jehož hry si ráda zajdu i do divadla...jestli vás baví běžný život, bude se vám líbit, každý se v ní najde..děkuji pane Hartl..

jany70
04.03.2016 5 z 5

Dobře čtivé ale oproti jerho prvni knžce mě to zas tak moc nenadchlo.

MP17
03.03.2016 2 z 5

Kniha mě ze začátku docela chytla, byly naznačeny zajímavé dějové linky a moje zvědavost byla v očekávání dechberoucího čtení. Bohužel ale, poté, co potomci hlavních hrdinů také vstoupí do světa dospělých, stává se kniha předvídatelnou, někdy až otravně vulgární a hlavně těžko uvěřitelnou. Jak to zde uvedla AlenaV, opravdu mi to připadalo jako taková oplzlá verze TV seriálu Vyprávěj. Pro tuto knihu opravdu platí úsloví "méně je někdy více", ve více směrech.

bronulka
29.02.2016 5 z 5

Knihu vřele doporučuji, krásná oddechovka

fušmar
19.02.2016 5 z 5

Super čtivá, lechtivá oddychovka, s nahořklými prvky bývalého režimu .. rozhodně doporučuji

majdvorka
17.02.2016

Supr čtení, humornou formou vylíčené starosti a slasti běžného života! !!

marra6
12.02.2016 5 z 5

Pěkné oddychové čtení, které vám nedá spát, dokud ji nepřečtete :-)

fajvka
08.02.2016 5 z 5

Príma retro čtení ze života:-)

martousek
08.02.2016 5 z 5

Ikdyž nejsem přesná cílovka na tuto knihu, hodnotím ji velice kladně. Vše je výborně napsáno, velice lehce se čte, prolíná se krutá realita i pohádkově dokonalý svět. Ale tak to bývá i ve skutečném životě:-).
Jen poprosím některé členy databáze, mně tyto stránky slouží jako inspirace, kterou knihu si z knihovny přinést domů, neprozrazujte děj, zápletky. Kdo bude číst knihu, kde napíšete na obal, že vrahem je zahradník?

Pája 14
07.02.2016 5 z 5

Velmi čtivé a ze života :)

worka
04.02.2016 4 z 5

Líbilo. Hodně. Jen mi to kazí takové drobnosti. Např. všechny hlavní postavy jsou extrémně úspěšné i v případech, kdy se to vymyká logice.
------ Pozor možný Spoiler--------------------------------------------------------
Tomáš chlastá, ale dostává ocenění za stavbu roku. Zbyněk výborný operatér se stane i úspěšným manažerem a vybuduje prestižní kliniku. Táňa přetrpí socialismus v kostymérně, ale získá prestižní místo hlavní hlasatelky. Patricie udělá v Paříži super kariéru modelky, návrhářky, majitelky agentury. Adéla se vyhne vzdělávání, ale finančně je okamžitě za vodou. Geniální Cyril na počátku téměř sociopat, posléze u všech pacientek nadšeně oblíben. Petra mistriní sportu od běhu po bouldering. (Oběma sportům jsem se věnoval a domnívám se, že to jde možná v žáčcích, ovšem za cenu zhuntování potomka.) Marta z účetní úspěšnou novinářkou a v 65 letech ji nadšeně sbalí krásný milionář, když se jí zahledí do výstřihu... Trochu moc Červená knihovna.

Makkys
03.02.2016 5 z 5

Výborná kniha a skvělé čtení.U knihy sem se krásně odreagovala a hlavně zasmala.

Veve131
02.02.2016 5 z 5

Krásná oddychovka :-)

majkles
29.01.2016 5 z 5

Příjemná oddychovka, kterou slupnete jako malinu a ve které se dost možná sami najdete.:)

fany_haf
25.01.2016 4 z 5

Život je fakt složitý. Moc pěkná knížka.

KACABAK
23.01.2016 5 z 5

Kdo se chce smát a kdo se narodil v 70. letech, čtěte...možná je kniha trochu o Vás. Autor velmi barvitě popisuje sexuální vztahy různých lidí a poodkryje Vám, kdo vlastně mohl bydlet v těch krásných řadovkách v Praze na Babě. Můj favorit byl fotbalista Honza, který ovšem v průběhu příběhu více než překvapil. Mě kniha velmi pobavila, měla jsem ji přečtenou za 3 dny, ráda se k ní znovu vrátím.

veeverka
17.01.2016

super čtení, všem doporučuju. Pobaví i rozpláče.

Ulriška
16.01.2016 4 z 5

Neočekávat, že v knížce s takovým názvem se bude souložit téměř na každé stránce, by byla pošetilost. Ze začátku, než se příběhy hlavních hrdinů rozběhly, nešlo skoro o nic jiného a lehce ta jednostrannost nudila. Čím více jsem však Zbyňka, Táňu, Honzu, Martu a jejich děti poznávala, tím více mě zajímali a jejich osudy mě bavily. Nakonec mi tak přirostli k srdci, že bych chtěla řadovku vedle nich.
Moc dobré.

pavlinice
14.01.2016 5 z 5

Výborná oddechovka. Pobavila i donutila se zamyslet nad životem. Díky za prima čtení.

gonga
12.01.2016 3 z 5

„Napínavá, vzrušující, dojemná, zábavná, překvapivá knížka! A to tak, že chvílemi zapomenete i na sebe sama...“ Takto knihu popsala paní Ivana Chýlková a já nemůžu jinak než dodat, že se nedivím, když vím, že jsou s autorem kamarádi. Osobně toto čtivo považuji za oddechovou literaturu o problémech "obyčejných lidí" bez jakéhokoliv hlubšího přesahu. Ano, čte se to dobře a chvílemi (ale opravdu jen občas) je to i zábavné, vtipné a dojemné. Oceňuji , že se autor nebojí vulgarity, protože takto "sprostě lidé prostě" mluví , ať už se to někomu líbí nebo ne. Knížka na dvě odpoledne, určená k "přečti a zapomeň". Ale proč ne, nijak mě to neuráželo a četlo se to dobře. Umět psát jako autor, budu to dělat taky. A suchoprdům, kterým vadí, že tam bylo příliš mnoho sexu, lží a nevěry vzkazuji: jak by se vám to četlo, kdyby tam nic ze zmíněného nebylo? Nijak, protože byste se akorát nudili. Sex holt táhne, důkazem budiž i vy, kteří, ačkoliv vás sex a vulgarity iritovaly, jste si knihu přečetli.