Malujeme Prahu akvarelem

Malujeme Prahu akvarelem https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519864/bmid_malujeme-prahu-akvarelem-1rL-519864.jpg 5 2 2

Rozsah a obsah: Kniha je určena všem, kteří malují, nebo se chtějí naučit základům akvarelové malby, a také pro všechny zájemce o umění a milovníky Prahy. Kniha obsahuje základní teorii a praktické tipy s cvičeními a snadno proveditelné, podrobné pokyny, jak malovat toto krásné město. Autorka ukáže, jak dobře zpodobnit nejen známé architektonické prvky, jako jsou kupole, věže, mosty, ale také jak zachytit různé podoby oblohy, vody a odrazy na řece. A jak krásnou Prahu malovat i v noci, v kavárnách, v parcích, v panoramatických výhledech z pražských kopců nebo ze střešních teras. K českému textu je připojený i text v angličtině.... celý text

milamarus
03.01.2024 5 z 5

Nemaluju, ani se malovat nechystám, ale zájem o umění, lásku k Praze u sebe pozoruji, to ano. Tím více, když se mi do rukou dostane kniha jako tahle. Formou skoro učebnice, v níž se dozvíte o barvách, světlu, pohybu a perspektivě; o tom, jak při malování postupovat, na co dbát a čeho se naopak vyvarovat,... přičemž když se do práce pustíte a něco se nepovede, nevadí. Jen to zkusit znovu a v práci pokračovat. // Praha je zde jako motiv, jako místo, které lze pozorovat, přemýšlet o něm. Ve vší jeho pestrosti a krásách. // Chválím! A za zachycení Velkopřevorského mlýna na Kampě pomyslná šestá hvězdička.

roso.mak
18.08.2023 5 z 5

Autor ma svůj osobní styl a snaží se na něj předat své know-how. To je to, kvůli čemu se mi kniha líbila. Na rozdíl od všech ostatních knih, které první půlku stráví na tom, že žlutá a modrá dává zelenou, vás takhle může zase o malička posunout. Akorát se musíte najít zrovna v autorově obrazech.

Praha malování, kreslení výtvarné techniky pragensia akvarely

Autorovy knížky

Maria Ginsburg