Malované čtení

Malované čtení https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70762/bmid_malovane-cteni-SSk-70762.jpg 5 21 6

Čtení s obrázky, které nahrazují některá slova ve vtipných a humorných textech Jiřího Havla. Předškolní děti i začínající čtenáři se tak mohou aktivně zúčastnit "čtení" krátkých dětských příběhů a vnímat i písmena.Kniha je vhodná pro učení dle tzv. genetické metody čtení.Smyslem metody je naučit děti číst v klidu, bez stresu a hlavně kvalitně, s porozuměním. Ilustrovala Lenka Vybíralová.... celý text

verka5083
29.08.2023 5 z 5

Tohle byla moje první knížka na ZŠ, kterou jsem četla. Strašně se mi líbily obrázky, které se nacházely přímo v textu. Vzpomínám, jak jsem knížku dokonce i opisovala. A teď - po tolika letech jsem knížku znovu otevřela a stránky si přečetla. Stále je kniha světla a mohu jen doporučit hlavně pro malé školáky

sgjoli
28.10.2020 4 z 5

Tahle kniha je pro děti celkem zábavné čtení. A taky občas namáhavá na mozek, aby člověk správně vymyslel slova, která jsou namalovaná. Zvlášť má-li se to třeba rýmovat. Se studem přiznávám, že i já se v dospělosti párkrát zasekla při čtení. Je to docela fikané.
Teď bych to jako dospělá možná už tolik neocenila, ale jako dítě mne tato kniha bavila. Přišlo mi to velmi hravé, nápadité a dost interaktivní. Bavilo mne hádat, co tím autor chtěl říct. Příběhy měly navíc kolikrát vtipnou pointu, která pobavila.

Dandy1
27.08.2020 5 z 5

Jako malá jsem milovala čtení s obrázky na doplňování textu. A teď jsem tuto knihu objevila pro vnučku.

Petja
03.08.2019 5 z 5

Nejlepší malované čtení, které jsme kdy měli doma. Příjemně velká písmena i výrazné obrázky, takže není těžké poznat, co obrázek znamená a co se má do textu doplnit. Texty jsou vtipné a každý je o něčem jiném, takže v textu se doplňují různé obrázky, ne pořád deset obrázků dokola jako v knihách, kde na sebe jednotlivé kapitoly navazují. U nás jedna z nejčtenějších knih pro děti, dceru baví zhruba od tří let a ráda se k ní vrací.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Mezi knížkami tohoto typu je snad vizuálně nejpovedenější a nejkultivovanější (nepřeplácaná, šikovné, rozpoznatelné a akorát správně velké ilustrace slov, povedená sazba, vyvážené plochy textu stránek, kvalitní papír...). Používali jsme ji s dítětem od absolutního "nečtenáře", kdy jsme se při plynulém čtení dělili - já jsem četla psaný text a dítě do něj dosazovalo slova z obrázků ve správném tvaru... Výborně se čte také dětem, které absolvují své první čtecí pokusy (v textu jsou pouze velká písmena). Doporučuji zhruba od pěti let a pro prvňáčky...
Dcera ji kdysi stručně a jasně recenzovala slovy: "Tahle knížka je fakt zábavná!"

WEIL
12.09.2011

Pokud zvládne aspoň pár dětí předškolního věku tuhle tzv. genetickou metodu, tak pak nepsal J. Havel zbytečně a L. Vybíralová nekreslila marně.