Kopírák

Kopírák https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507971/bmid_kopirak-zb1-507971.jpg 4 670 670

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Echo Man , 2022

hlenicka
28.07.2023 5 z 5

A mne se to tak dobře četlo! Ano,příběh je to hodně smyšlený a spíše nepravděpodobný, ale je to pořád příběh v knize,nikdo neříká,že se musel stát,ok. Podle mě by si zasloužil víc hvězdiček. Určitě si přečtu od autorky další,pokud nějaké vyjdou.

stesti.s.knihou
28.07.2023 4 z 5

Thrillerů je v dnešní době nespočet. Najít mezi tím množstvím nějaký, který je originální a zaujme, je poměrně těžké. Ale můžu říct, že Kopírákovi se to (alespoň v mém případě) povedlo.
Jak už název napovídá, vrahem je Kopírák, tedy člověk, který kopíruje nejznámější světové sériové vrahy.
Není to žádná wow kniha, ale je tak moc čtivě napsaná, že vám kapitoly budou utíkat pod rukama. Je tam dost brutálních scén, ale jakožto ostřílenou čtenářku detektivek a thrillerů mě jen tak něco nepřekvapí.
Trochu mě mrzel ten překombinovaný závěr, ve kterém se podle mě ztratila i sama autorka :D, pravděpodobně si potřebovala vytvořit podhoubí na další díl.
Každopádně mě zaráží negativní recenze - jasně, není to nic, z čeho bychom upadli nazad a už se nikdy nezvedli, každopádně je to dle mého názoru čtivý a oddechový thriller pro širokou veřejnost.
V neposlední řadě musím ještě zmínit grafické zpracování knížky, které je úchvatné.
Pokud máte chuť na thriller, který je na jednu stranu brutální, na stranu druhou překvapivý (možná až moc :D), zahrnuje fajn postavy a čte se jedním dechem, Kopírák je pro vás to pravé.

WaN635
27.07.2023 5 z 5

Nevěřila jsem, že dám knihu na 2 zátahy, ale nemohla jsem ji odložit.
Vraždy a zločiny byly odpudivé, zvrácené a děsivé. Ale i tak jsem pokračovala ve čtení.
Vložená linka Jess a Griffina se mi moc líbila, fandila jsem jim.
Když už jsem byla na konci a myslela, že už mě nic nepřekvapí, tak jsem dočítala s otevřenou pusou a za ten konec právě hodnotím plným počtem.
Doufám, že bude pokračování.

Sammy.Boy
25.07.2023 5 z 5

V první chvíli jsem ani nevěřil, že tohle napsala žena. V žádném případě bych to nesrovnával s Carterem apod., ale jako debut to teda vzala pěkně zostra! Inspiraci skutečnými sériovými vrahy jsem uvítal - toto téma bylo, je a vždycky bude svým způsobem něčím zajímavé, ikdyž nepochopitelné. To, co mi chybělo v první polovině příběhu, mi ta druhá vynahradila se vším všudy. Před koncem mě autorka zmátla natolik, že se mi z těch zvratů skoro až zatočila hlava. Plusové body dávám za úplný závěr, tam mě KOPÍRÁK potěšil moc. Tleskám a těším se na další její knihu!

eliska2126
23.07.2023 4 z 5

Když jsem tuhle knihu viděla ještě tenkrát v edičáku, říkala jsem si, že to nutně musím zkusit. Já thrillerům moc nedám, ale tady mě zaujal prvek true crime, které mě opravdu zajímá. Říkala jsem si, že to bude sakra něco a že se do toho hned pustím. Jenže pak přišly první recenze a hodně z nich knihu hodnotilo jako průměr. Proto jsem byla moc ráda, když jsem se ke knize dostala v rámci štafety u Barči @knizni_fanaticka, které ještě jednou moc děkuji!

Ale teď už ke knize... Sledujeme zde vraha, kterému se příhodně začne říkat Kopírák, protože stylem zabíjení kopíruje slavné vrahy z historie. Najdeme zde případy například podle Kempera, Dahmera, Mansona a spousty dalších. Opravdu mě bavilo podle popisu místa činu odhadovat, jakého slavného vraha se snažil Kopírák napodobit. Sledujeme zde také několik postav. Bylo zajímavé sledovat jejich počínání v takových situacích. K žádné jsem si ale nevytvořila nějaký zásadní vztah. Možná Griffin mi byl nejsympatičtější, ale třeba taková Jess mi byla celkem jedno.

Věcí, která mě ohromné překvapila, byl konec. Autorka se snažila šokovat a v mém případě ji to vyšlo. Několikrát jsem byla dost zmatená, protože autorka popisovala někoho jako vraha, ale vzápětí se na scéně objevil někdo úplně jiný a nikde žádná poznámka: "Ježíš, takže to je on? Takže to, co jsem předtím říkal, kdo je vrah, je nesmysl a je to tenhle člověk?" Prostě nic, jakoby tam ten popis ani neexistoval. Měla jsem celkem asi dva tipy, kdo to je. Už jsem si myslela, že mi z i vyšlo, ale poslední kapitoly mě přesvědčily o opaku. Finální konec na mě působil trochu jako až moc velká snaha šokovat.

Z knihy bych byla asi i nadšená, ale moc mi nesedl styl psaní. Není to napsané tím stylem, který vás na začátku vcucne a vyplivne na konci. A přiznám se, že pokud by tu nebyl ten prvek napodobování skutečných sériových vrahů, tak bych po knize pravděpodobně ani nesáhla.

Kopíráka hodnotím jako lehčí nadprůměr, na zadek jsem si z toho nesedla, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Veju007
19.07.2023 4 z 5

Velmi kontroverzní Kopíráktak jak si stojí u mě?

Anglií otřásá série brutálních vražd, které kopírují ty nejznámější vraždy v historiiManson, Dahmer nebo Zodiak Vrah po sobě nezanechává žádné stopy a vyšetřovatelé jsou bezradní

Nejděsivější krimi thriller? Jako úplně nee. Nechutné a brutální? To teda rozhodně, ale nevadilo mi to. Nicméně si myslím, že si Kopírák úplně nezasloužil tu bídu, kterou tady dostával. Knížka je velmi čtivá, plná zajímavých twistíků a dobře vymyšleného případu. Vraha jsem neodhalila do posledních stránek, byť mi jednou lehce asi v půlce knihy hlavou tenhle člověk prolítl a pak jsem si byla jistá, že vím, kdo vrah jeno a nevěděla. Co ale ten konec? Jak s tím naložit?

Doufám, že z toho bude série, vyšetřovatelé mě bavili a nechovali se úplně stupidně. Já jsem spokojená.

Knížka je vhodná jak pro milovníky thrillerů, tak pro ty, kteří se s tímto žánrem teprve seznamují.

Šárka88
19.07.2023 5 z 5

Hodnotím 4+1* velkou hvězdu za ten konec . Děj na mě moc protáhlý, ale i tak velmi čtivé a velmi brutální. Bylo to napínavé a strhující. Zajímavé, jak osoby, které jsou zde v knize jsou spolu nakonec propojené. Kopíráka jsem odhalila za polovinou knihy a už jsem čekala, kdy se to Care podaří. Ačkoliv Jess byla na mě ,,mrcha fandila jsem ji ve vztahu s Griffinem. Snad spisovatelka napíše další dobré dílo. A teď si dám něco sladkého :D

jpatr
19.07.2023 5 z 5

Za mne moc dobré, upřimně jsem to ani nečekal. O to jsem víc potěšen. Rozhodně si od autorky ještě něco přečtu.

Maki21
19.07.2023 5 z 5

Za mě jednoznačně pecka, na tuto knihu jsem se moc těšila. Jelikož mě obecně baví sérioví vrazi byla jsem velice ráda že zde byly zapojeni ti nejslavnější a vážně wow. A závěr kdy se dozvíme kdo je "Kopírák"? Hustý, ani ve snu by mě nenapadlo že to tak může být. Autorka se opravdu překonala.

Luccinda
18.07.2023 5 z 5

Ať už patříte mezi čtenáře thrillerů nebo ne, Kopírák vás rozhodně nemohl minout. Díky naprosto nepřehlédnutelné a jedinečné ořízce si ho v knihovně nebo v knihkupectví všimne snad každý a dost možná vás dokonce přepadne nečekaná touha mít tenhle skvost vystavený doma na poličce, i kdybyste ho neměli nikdy číst. Ale pokud vám nevadí trošku drsnější čtení, tak se do Kopíráka určitě pusťte, rozhodně to stojí za to.

Tenhle thriller zaručeně potěší všechny milovníky sériových vrahů (ano, tady jsem) a skutečných zločinů. Protože se vrah v knize inspiruje reálnými případy, možná vám bude při čtení často běhat mráz po zádech. Příběh byl neskutečně zamotaný, postupně se odkrývaly další a další souvislosti a na dramatičnosti přidávaly i kapitoly z pohledu vraha, které byly prostě výborné. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, konec byl totiž dost otevřený, což u thrillerů nebývá úplně zvykem, ale když to bude stát za to, tak to autorce určitě odpustím.

Lucy007
17.07.2023 5 z 5

Kniha mě od první kapitoly naprosto pohltila a nedokázala jsem ji odložit. Každá kapitola byla čtivá a dodávala příběhu nečekané zvraty a překvapení. Se stoupajícím napětím jsem pochybovala o každé postavě, která byla jen nepatrně podezřelá. S posledními stránkami už máte pocit, že víte vše, zjistíte však, že opět nevíte vůbec nic. Tento příběh budu zpracovávat ještě hodně dlouho. I přesto, že je postava Kopíráka smyšlená, všechny ty hrůzy smyšlené nebyly. Byly inspirovány nejhoršími vrahy v dějinách. A to je opravdu hrůzostrašné.

Madlik177
14.07.2023 5 z 5

Naprosto super!!!

Kat9
10.07.2023

Popravdě si nejsem jistá, jak knihu hodnotit. Na jednu stranu byla extrémně čtivá a napínavá a dokázala člověka pohltit. Na druhou stranu mi z ní bylo až téměř fyzicky špatně, měla jsem odporný pocit a Chris Carter (aspoň co jsem zatím četla) se mi vedle toho zdá jako pohádka na dobrou noc. Nakonec nelituji, že jsem si to přečetla, ale rozhodně nedoporučuji slabším povahám.

Mosofa
09.07.2023 2 z 5

Kniha byla až příliš předvídatelná. A to ve všech směrech.

Anastazie0810
08.07.2023 5 z 5

Za mě jedno z dalších příjemných překvapení. JE TO POHLCUJÍCÍ!
V první řadě obrovská poklona za ořízku a obálku. Velká pochvala za krátké a úderné kapitoly.
Námět geniální a ve své podstatě ne zas tak nereálný, což je děsivé. Všechny ty odporné zločiny a monstra, co chodily mezi námi byli skutečné. Vždy mě to malinko zaskočilo, když jsem si uvědomila, že se to vlastně doopravdy stalo. Zrůdy v našem světe existovaly, existují a existovat budou.
Psychologie těchto stvůr mě vždy malinko děsila a fascinovala, nechápu jak někdo může mít v sobě tolik zla.
O to víc, je to návykové čtení a příběh ubíhá rychlostí blesku. Napínavé do posledni stranky a ten konec? Nečekala jsem takový zvrat.
Rozhodně je to neskutečně povedená knížka a věřím, že bude jedna z mála, ke kterým se vrátím. Neskutečně jsem si to užila
Postavy - uvěřitelné a prožíváte vše s nimi.
Prostě 5*

Princezna22
04.07.2023 3 z 5

No musím říct, že se mi knížka "docela" i líbila. Bylo to krvave, místy až nechápave a nedokázala jsem pochopit jak a proč... Konec knížky je takový divný, předvídatelny dej a čekala jsem, že to dopadne jinak. A ne takový divný zrychlený a nedoladeny . Je tu prostor pro další díl... Což nechápu moc.... Ale budiž.. A ty jména.. Boze to nemohla vybrat jiné jména a ne pořád podobné... Ne mě se to pletlo jak....takze za 3.. .

Akinimod25
01.07.2023 3 z 5

(SPOILER) No, hned na úvod bych řekla, že se o nejděsivější thriller roku určitě nejedná. Příběh je čtivý, místy však působí trochu zmatečně fakt, že autorka říká některým postavám někdy jmény a někdy příjmeními. Také se člověk někdy zamotá do jmen, která začínají na N (Nav, Noah, Nate). Když konečně došlo k plotwistu, měl příběh ohromný potenciál a čtenář opravdu cítil napětí. Tento plotwist autorka však "twistovala" tak dlouho, až ten příběh vlastně úplně zničila a udělala to asi jen proto, aby mohla napsat pokračování. Kdyby zůstala o jednoho plotwistu, byla by kniha rozhodně lepší a měla by nějakou logiku...Nepřišel mi ani pořádně vysvětlen motiv vrahů a to ani co se týká postavy Jess. Konec působí trochu useknutě a nepromyšleně...S hodnocením jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dala tři... Obálka je moc hezká a nápaditá, kniha mě tak zaujala na první pohled.

DenisaV
28.06.2023 3 z 5

Za mě takový průměr. Četlo se to relativně dobře, ale vrah jasný už od poloviny knihy. A to asi i kvůli tomu, že dost podobný děj už jsem někde viděla - jiné druhy vražd, ale jinak postavy a vrah dost podobní. Nejsem si úplně jistá, jestli ta podobnost nebyla s trilogií od Barkera - dejte mi kdyžtak vědět ;)

Kira747
26.06.2023 5 z 5

Masakr! Takovou uzkost jsem dlouho nezazila (no naposledy u Ja jsem smrt). Ten konec! Ten me bude strasit par dnu, takova nespravedlnost..vraha jsem ale objevila okamzite. Precteno za 4 hodinky, nedalo se prestat.

rimar
24.06.2023 3 z 5

Nejděsivějším na téhle knize je akorát to že ji někdo vydal. Začátek absolutně nezáživný musel jsem se nutit číst s pak se to přes nelogické věci trochu rozjede ale celkově dojem z knihy slabší. Snaha za každou cenu šokovat a být rádoby děsivé nic moc. Byla to prvotina a autorka si dala větší cíl než dokázala zvládnout. Chvíli jsem si říkal že to nemůže být anglický autor ale že to je nějaká ujeta severská kriminálka.

Sam Holland
americká