Magorův zápisník

Magorův zápisník https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12394/magoruv-zapisnik-12394.jpg 4 29 5

Obsáhlý výbor z esejů a kritik výtvarného umění, rockové hudby a undergroundové kultury z let 1965–1990, doplněn textem Pravdivý příběh Plastic People.

engelbert
04.03.2024 3 z 5

Vlastně jsem si doplňoval představu, kdo to ten Magor vlastně je. Z jeho textů, zde zveřejněných, je patrné, že to byla osobnost, kterou lze těžko podezřívat z přílišných kompromisů. Jeho články o výstavách a autorech moderního umění mě bavily, škoda, že nemohl v jejich publikaci pokračovat. Zajímavé bylo jeho hodnocení míry kolaborace s režimem, které bylo mírnější, než bych od něj čekal.

vvikingg
25.10.2022 4 z 5

dobré zavzpomínání na mládí a český undeground, rozděleno na několik částí, nejlepší je část Pravdivý příběh o Plastic People

Reacher
23.02.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekal pětadvacet let...

Beltrix
26.12.2017 4 z 5

Magor, respektive jeho poezie, pro mě představuje srdcovou záležitost, proto jsem si nemohla ujít ani tuto knihu, která podává autentický obraz undergroundu.

charlosina
18.03.2012 5 z 5

Cenná kniha pro každého, kdo se zajímá o cesty českého undergroundu, o festival "druhé" kultury, o tom, jak to bylo ve skutečnosti s Plastic People of the Universe, jak to bylo s Bondym... Magorův zápisník obsahuje nejen texty Magorovy (např. klíčový text Zpráva o třetím českém hudebním obrození), ale v případech, kdy se jednalo o reakci na nějaký článek, o nějakou polemiku apod., jsou v knize přiloženy i texty jiných autorů (např. článek Batrouvida "Jak je dobré pivo pít aneb Můj pohled na Egona Bondyho" - Magorova reakce v textu "Zasadil jsem vám osiku, pane doktore!"). Prostě čtivá, zajímavá a přínosná kniha. //
V Magorově zápisníku můžeme najít mj. také propagandistický článek "Případ Magor" Mladého Svazu, který čtenáře seznamuje se "zrůdností" kapel DG 307 a Plastic People, a který se objevil také v tzv. Hnědé knize: http://www.bumbum.cz/underground/?page=o_undergroundu

Ivan Martin Jirous
česká, 1944 - 2011