Magor dětem

Magor dětem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12392/magor-detem-12392.jpg 4 166 27

Texty, které vznikaly během autorova věznění souběžně s jeho sbírkou Labutí píseň. Jsou určeny jeho dvěma dcerám a také jim je postupně odesílal. Připojen je také text Když uléhají beránky.

Iki1
20.04.2024 5 z 5

Velmi mě zaujaly něžné poetické verše hezky dokumentující vztah otce ke svým dětem. Zvlášť, když si člověk uvědomí souvislosti jejich vzniku. Také vyprávěnky, i když trochu krkoloměji sepisované, jsou krásným vyznáním vzdělaného člověka vězněného komunisty za své politické názory. Knižní vydání motáků doplňují krásné obrázky Marty Veselé Jirousové. Celkové vyznění této knihy je hodně zdařilé, vychutnal jsem si ji.

Renatka11
08.04.2024 4 z 5

Mílé něžné a originální básničky a pohádky vznklé v letech 1982 - 1986 převážně ve vězení a určené Magorovým malým holčičkám. Za mě je nejhezčí hned první s datem 28.3.1982:
Tak už hajinkej Františko,
peřinku dáme na bříško.
Slepičky šly už spinkat taky,
utichl vítr, spí i mraky,
broučci zalezli do jehličí.
Vzhůru jsou jenom andelíčci,
aby Tě ohlídali v noci
na nadýchaném obláčku.
Dobrou noc, ty můj miláčku.

adabraz
19.02.2024 3 z 5

Hezká knížka, líbila se mi pohádka o skřítcích :)

Peter74
13.02.2024 5 z 5

Moc hezké čtení.

linda2125
13.01.2024 4 z 5

Plné lásky a stesku. Křehké jak skořápky z liliputích vajíček.

lejera
12.01.2024 3 z 5

Láskyplné pohádky a básničky, které psal autor svým dcerám. Jedná se o jednoduché a krátké příběhy. Nenadchlo mě to, ale ani neurazilo. Nejvíce se mi líbila pohádka se skřítky.

Andrea81
06.01.2024 4 z 5

Pro Magora psáno v nelehké době, jak pro něho, tak i pro jeho rodinu. Tak alespoň svým dcerkám posílal básničky, pohádky, když nemohl být s nimi. Taková malá náplast pro jejich dušičky.

zazvorek
30.12.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, že mám doma zrovna taky takové dvě malé cácorky, děsně mě to dojímalo. Otcovská láska, překrásná, něžná i škádlivá.

palka452
23.08.2021 5 z 5

Křehké jako porcelán

martineden
14.04.2021 5 z 5

Magor mě baví tou křehkostí poezie, kterou na první pohled nevyzařuje. Jak se často mýlíme, když odhadujeme člověka jen podle bulváru.

helusa2
29.10.2020 5 z 5

To bylo tak milé překvapení!!! Poezie není můj oblíbený literární styl, ale toto mě opravdu oslovilo! Díky Ladislavu Heryánovi za tip :-) A databázi za bod čtenářské výzvy! Strávila jsem s knížkou pěkné chvilky a objevila, co dokoupit do školní knihovny :-)

slawa.cap
15.10.2020 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu a musím říct, že když jsem si od toho moc nesliboval, byl jsem příjemně potěšen. Není to žádná velká poezie, ale to tady snad nikdo hledat nemůže. Na druhou stranu jde z toho cítit autorova láska k dcerám.
Pohádky jsou zajímavé dětsky úsměvné a některé pasáže interpretuju i svým dětem.
Nevím, jestli se do něčeho od Jirouse ještě pustím, ale tohohle rozhodně nelituju.
No nic, nejsem fanoušek PPU, tak si pustím aspoň písničku Jirous z El Píčka

Sabina335
09.05.2020 4 z 5

Další zajímavá sbírka tohoto autora, který tentokrát napsal básně pro děti, které doplnil čtyřmi krásnými ikdyž krátkými pohádkami.

Kristynakaja
05.03.2020 5 z 5

Knížku jsem dostala jako malá a tenkrát mě vůbec nezaujala. Dnes jsem ji znovu otevřela a chystám se z ní číst svým dětem, protože některé básně jsou opravdu krásné, jemné a něžné, ikdyž občas dost surrealistické.

Šnek86
27.02.2020 3 z 5

Tak zde se Magor představuje trochu jinak, než jsme zvyklí.Jako otec co svým dětem vypráví pohádky a říkanky.(Co má furt s těma kohoutama?)
Nepůsobí to špatně.

RMarkéta
12.01.2020 5 z 5

Pro mě trošku kuriozitka. Pan Jirous byl svéráz národního lovu, to se musí nechat, ale nebyl žádný hlupák. Byl svůj. I já jsem si básničky a pohádky předčítala nahlas, abych z toho něco měla. Zajimavý a neotřelý zážitek. Nečetla bych je úplně malým dětem.

Kopretina
20.11.2019 5 z 5

Nedávno jsem se dostala k undergroundovým umělcům a tak jsem si od jejich představitele chtěla něco přečíst. Od knihy jsem nic moc neočekávala a líbila se mi. Autor měl dětskou, kreativní duši, viděl ve věcech hloubku a život, a toto chtěl předat i svým dětem. Několikrát při čtení mě napadlo, že bych chtěla, aby to potkalo i mé děti. Až teď zjišťuji, že svým dcerám psal ve vězení. Klobouk dolů!

Gweny
20.10.2019 2 z 5

No nevím, co z toho je opravdu určené pro děti. Básničky o nestvůrách, o čarodějnicích a rumu. Nebýt krátké prózy o skříňkách, asi bych tohle "dílo" zatratila úplně.
Ne, zatím si mě magorova díla vážně nezískala. Ale ještě jim dám šanci.

Eleynee
20.09.2019 5 z 5

Děti jsou z knihy naprosto nadšené...

Magdalena5
11.08.2019 5 z 5