Magdaléna

Magdaléna https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124354/bmid_magdalena-T5m-124354.jpg 5 8 2

Výběr z desetisvazkového díla italské mystičky Marie Valtorty (1897–1961) „Evangelium, jak mi bylo zjeveno“. Z tohoto rozsáhlého textu vyprávěcího žánru jsou vyňaty a spojeny odstavce z kapitol nebo celé kapitoly, které se vztahují na biblickou postavu Marie z Magdaly. Tvůrkyní výběru je Marisa Tiraboschi.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Matice cyrilometodějská

La Maddalena , 2010

Achillesaželva
21.02.2024 5 z 5

V češtině to nemohu sehnat, ale dá se to stáhnout v angličtině jako pdf, Bohu díky!! Dá se dílo Marie Valtorty vůbec hodnotit? Pro mne je to tekoucí sladkost, láska a něha Božího Srdce. Postava Máří Magdalény je často vnímána jen skrze její hříšný život, ale ona byla ta, která stála pod křížem, svými slzami přivolala Ježíše u hrobu a též se stala apoštolkou apoštolů. Je to nádherné a u Marie Valtorty se prostě tají dech..
Podobně laskavý pohled na Ježíšův život skýtá jiné soukromé zjevení od Alana Amesa "Through the eyes of Jesus". Vyšlo to, myslím, ve slovenštině. To mi Valtoru velmi připomíná! Krása!!!

JLČ
04.06.2018 5 z 5

Vynikající, stejně jako všechny ostatní spisy Marie Valtorty!