Evanjelium, ako mi bolo odhalené 2

Evanjelium, ako mi bolo odhalené 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269503/bmid_evanjelium-ako-mi-bolo-odhalene-2-pU1-269503.jpg 5 7 2

Druhý diel pojednáva o prvom roku Ježišovho verejného života, pričom na konci knihy prechádza už do druhého roku. Približuje charaktery prvých apoštolov, ich spoločné cesty, evanjelizácie, zázraky, uzdravenia, ale aj mnohé kázania o živote i kritické slová a poučenia o hriechu. Autorka podrobne opisuje svoje videnia a prináša mnohé dialógy. Pán Ježiš sa stretáva s pastiermi, so známymi i menej známymi ľuďmi, povzbudzuje ich a vysvetľuje im význam prikázaní a odhaľuje svoju identitu Mesiáša.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Jacobs Light Communication

L'Evangelo come mi è stato rivelanto 2

vmatusko
07.04.2022 5 z 5

Krásne čítanie, v ktorom M. Valtorta opisuje prvý rok Ježišovho verejného účinkovania. Ježiš sa s apoštolmi uberá na Krásnu Vodu, kde im aj zástupom ktoré prichádzajú vysvetľuje postupne 10 božích prikázaní. Popri tom uzdravuje a nabáda ľudí byť dobrými. Ježiš sa zameriava na dušu, nie na to aký je to človek, v každom vidí niečo dobré a na tom stavia. Aj keď by apoštoli niekoho odpísali na základe predsudkov, Ježiš je iný. Dvíha človeka z prachu a chce mu dať večný život. No človek sa musí rozhodnúť sám, či odpovie na Ježišovo pozvanie.
Čítanie tejto knihy ma neuveriteľne povzbudzuje ísť za Ježišom, dôverovať mu a hlavne VERIŤ.

martin6500
16.02.2017 5 z 5

veľa-krát som si kládol otázku: ako to bolo? prečo takto? v tomto diele sú príbehy každodenného života. jednoduché príbehy, asi práve tým sú zaujímavé a pravdivé. nenašiel som tam žiadne neprirodzené konanie, vymyslené, nadnesené, okrášlené, vyumelkované. odporúčam.