Macanudo 5

Macanudo 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201658/mid_macanudo-5-z7r-201658.png 4 34 34

Macanudo série

Stripy, které vejdou do historie zábavných i vážných, přemýšlivých a něžných komiksů. Hořkosladká sprcha nakažlivých úsměvů, kde se promenádují normální lidé, Olga (vymyšlený kamarád), kocour Fellini, věci, které se mohly přihodit Picassovi, Záhadný muž v černém, Alfio a mezi těmito legračními a něžnými postavami z jeho pera také sám Liniers, dědic té nejlepší tradice literárního a kresleného humoru… Tradice poetického a kritického komiksu pro celou rodinu a stejně tak (a stejně tak sám svým) je Liniers obnovitelem, který obnovuje žánr (a čti žánr, ne historky k pobavení). Obrázek jako náhodné kapky reality a fantazie, jako generátor úsměvů a smíchu… Liniers je Krysař z města Hameln a za ním kráčejí jeho postavy, jeho čtenáři (my) a on sám!... celý text

Hadati
03.11.2019 2 z 5

Komiksový sešit krátkých stripů argentinského kreslíře, který by se hodil spíše k pobavení po kouskách do nějakého časopisu (a zřejmě tomu tak i původně může být). Některé pobaví více, jiné méně, některé vůbec.

Tomas@S
02.10.2018 5 z 5

Precteno behem kratke chvile, cte se to rychle a snadno. Jako i ostatni Macanuda, opet se mi minipribehy hodne libily a davam pet hvezdicek. Zaujal mne Origami Boy, nepamatuji se, ze bych ho v jinem dile videl. Zahadny muz, Olga, Jindriska, vsechny tyto klasicke postavy opet zabodovaly. Tesim se na dalsi dily, jeste mi jich par zbyva.

Covenant
05.05.2018 2 z 5

V tomhle díle převažovalo více těch "zbytečných" stripů. Jako najde se pár dobrých, jako třeba o inteligentní střele, ale takové, jako jsou např. skutečné autorovo příběhy, prostě jenom znuděně projdu...

martinstefko
15.10.2015 4 z 5

Ono je na "Macanudu" obecně těžké hledat něco negativního, protože když tyhle stripy čtete, ani nemáte chuť tam něco špatného vidět. Tohle je kouzlo "Macanuda" a toho, co představuje. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/01/824-macanudo-5-85.html

Kapis
19.01.2015 5 z 5

GENIÁLNÍ, výborně jsem se opět pobavil. Používání popkulturmích českých reálií není úplně nejšťastnější, ale u těch stripů se to tak holt dělá, aby neubylo na údernosti, i když to pak celé trochu ztrácí půdu pod nohama. Akorát teda nechápu, proč i tu se musí tlakovat do Zemana. Já ho teda rád nijak zvlášť nemám, je to hovado, ale ta koordinovaná akce, kdy do něho šijou všichni ze všech stran za vše co řekne i neřekne, je už poněkud trapná. A v Macanudu mě to doslova zabolelo. Myslím, že zrovna Liniers není ten typ "umělce", který by šil do levicového prezidenta a jako hloupá stádní nula někde zvedal červenou kartu za americké peníze. A tím "umělcem" myslím skutečného umělce, ne tu ubožáckou oportunistickou svoloč, která se u nás jako umělecká fronta prezentuje a tváří se, že její názor je názorem národa. No, takže to trochu zamrzelo, ale zato autor nemůže, akorát paní překladatelka prezentovala svůj unifikovaný trendy názor. Já si tím požitek z této úžasné a neobvyklé série kazit nenechám a nemohu jinak než za 5*.

Liniers (p)
argentinská, 1973