Macanudo 4

Macanudo 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183795/bmid_macanudo-4-183795.jpg 4 33 4

Macanudo série

Kritika našeho současného životního stylu a politiky, nonsens, humor, poezie. Každý strip argentinského autora Ricarda Linierse přináší překvapení a svérázný vtip. V Macanudu se objevuje množství neobvyklých figurek: Jindřiška se svým chytrým kocourem Fellinim a plyšovým medvídkem Madariagou, citlivý robot, muž, který překládá názvy filmů, Oliver Oliva, tajemný muž v černém, trpaslíci, tučňáci, ovce... V každém dalším albu Macanuda se ale objevují další nové postavy. Liniersovy příběhy zabírají na lidi po celém světě.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Meander

Macanudo por Liniers 4 , 2006

Tomas@S
17.01.2018 5 z 5

Vyborne stripy starsiho data, kresba je trochu odlisna od tech novejsich, nicmene skvele s oblibenymi obycejnymi lidmi, jeskynni kouli Alfem ci zahadnym muzem, vedle spousty dalsich postav. Proste nadhera.

martinstefko
15.10.2015 4 z 5

Tohle je "Macanudo". Je jako život sám. Strip je jen laskavější a není tak násilnický, agresivní. Je to komiks, který vás dokáže uklidnit, který vám bude říkat, že ten svět kolem vás je vlastně celkem snesitelný, že to není tak hrozné. A vy se necháte ukolébat. Projdete se se Z-25, robotem citlivým, posedíte s Madariagou a Fellinim. Pak se zase vrátíte do skutečného světa, ale možná to nebude až takový náraz, jak by se dalo čekat. Když s vámi tohle komiks dokáže udělat, je to přece jenom výjimečné dílo, i když se jeho autor opakuje. "Macanudo" výjimečné je. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/12/416-macanudo-4-80.html

Kapis
10.01.2015 5 z 5

Tak po trochu slabším řetím díle je tento naprosto úžasný!! A to především proto, že autor konečně trochu rozkryje svůj světonázor a náhle je mi mnohem sympatičtější. Stripy s Nájkí, o reklamách a marketingu jsou bezchybné, ta drobná stereotypní rýpnutí do Američanů (jako z USA) jsou také povedená. Fantazie pana (i když se mi furt a neodbytně evokuje, že to tvoří baba) Linierse má vskutku široký záběr a zdá se, že je bez hranic, nemůžu si pomoci, ale došel jsem k závěru, že Jindřiška musí být jeho alter ego. Autor dává nové role skřítkům, z kterých se stávají nevinní záškodníci a naprosto poprvé jsem v komiksu viděl, že by si strip uvědomil sám sebe. Kde on na to chodí? Prostě paráda, jo akorát malá rada paní překladatelce - nádoba z tykve na Maté se opravdu nejmenuje bombička, nazývá se kalabasa (podle té dýně). Tak, to by bylo, výborně, že Ježíšek byl tak štědrý a mám doma další dva díly.
PŘÍŠERA!!! :-D

Ony
08.10.2014 4 z 5

Nejhezčí je na straně 92 uprostřed.

komiksy stripy

Liniers (p)