Vražedná lhůta

Vražedná lhůta
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395523/bmid_vrazedna-lhuta-7m9-395523.jpg 4 494 494

Maarten S. Sneijder série

Pokud během 48 hodin zjistíte, proč jsem tu ženu unesl, zůstane naživu. Pokud ne, zemře. Tímto poselstvím začíná perverzní hra sériového vraha. Nechává své oběti vyhladovět, utopit v inkoustu nebo je zaživa zalije do betonu. Mnichovská komisařka Sabine Nemezová hledá nějaké vysvětlení, motiv. Poté co začne spolupracovat s nizozemským kolegou, objeví alespoň východisko: pachateli slouží jako strašlivá inspirace stará dětská kniha – a ta skrývá ještě spoustu dalších nápadů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesfrist , 2013

SilvieSisinka
30.05.2020 5 z 5

Velmi napínavá kniha, úžasně se četla. Beru si další knihu autora a čtu dál.

Atanone
21.05.2020 5 z 5

Ti, kdo mají rádi napětí od začátku do konce, by si tuto knihu měli pohlídat, půjčit, přečíst, poslechnout...
Na to, jak je ten příběh vykonstruovaný, je uvěřitelný. Dostane se vám pod kůži tím, jak obyčejně policisté řeší tyto neobyčejné vraždy. Napětí nastartuje od prvních vět a udrží se až do konce. Hluchá místa snad ani nejsou a ve chvíli, kdy si myslíte, že přijde oddych, autor vytáhne další eso z rukávu.
Maarten S. (!!!!) Sneijder mi dlouho nepůjde z hlavy, asi i proto, že jsem knihu poslouchala jako audio v NJ a hlasově mi nabíhal známý Rudi Carrell (díky výslovnosti). Co mě rozesmálo, bylo, když jsem si vygooglovala pana Achima Bucha, který knihu načetl. Myslím, že tahle poznámečka pobaví hlavně moji oblíbenou "oblíbenou" 85098211, které tímto za knihu ze ♥ děkuji :)

ElikaS
07.05.2020 5 z 5

Wow, tak tohle byl rozhodně nejlepší thriller, který jsem četla (i když uznávám, že jich nemám přečtených zas tolik). Knížka mě chytla od první stránky a do konce nepustila. Příběh byl propracovaný a po celou dobu neskutečně napínavý a Sneijder byl úžasný, hned jsem si ho oblíbila.

Ivet1990
28.04.2020 4 z 5

Knihu jsem si určitě užila. Jdu na další díl

berila
27.04.2020 5 z 5

Opravdu výborný thriller. Také jsem se hned koukla, zda kniha o Ježipetrovi existuje a ona je to pravda. Tak jsem si řekla, co to bylo asi za cvoka, kdo mohl něco takového pro děti napsat.

Skalara
26.04.2020 5 z 5

Bomba a pro změnu zase bomba :) Kniha rakouského autora vůbec neztratila spád. Dalo by se přirovnat k severským autorů jen s tím rozdílem, že kniha nepopisuje tolik detailů těch šílených vražd. Ale promyšlenost knihy se mi opravdu líbila. Jsem z ní přímo nadšená. Kniha má tři různé vlastní příběhy, vyšetřování vraždy, hledání klíče a jak zachránit určitou osobu a terapeutické sezení. Tyto tři děje se propojily v jeden a objasní veškeré okolnosti.Kniha nenásilně odkryla vraha, ale vůbec to neovlivnilo napětí z knihy a zvědavost, toho co se bude dít.

Ticiana
25.04.2020 4 z 5

Normálně jsem se musela kouknout jestli existuje kniha o Jezipetrovi. A ona existuje. Ze začátku se mi trochu spletli postavy, ale pak se to srovnalo. Je jasné, kdo je vrah ale těžší ho chytit. Postavy mi přišli velice sympatické. Dokonce na par myšlenkových pochodech jsem se i zasmala. A ted druhy dil, který čeka na přečtení.

adela2316
24.04.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla asi ve čtyřech dnech, bylo to děsně napínavé! Dokonce jsem měla i nemilé sny :-) hlavní postavy se mi líbily, dokonce i nizozemský vyšetřovatel, který byl popisován jako nesnesitelný a všichni ho nesnaseli, mi byl sympatický a v hloubi duše jsem věřila, že je to správný chlap.
PS: co mě trochu matlo, tak to byly některé jakoby překlepy ve větách, které nedavaly smysl. Tyto věty jsem třeba četla několikrát a stejně jsem zjistila, že to v kontextu vůbec nedává smysl. To jsem pak měla pocit, že mi něco uniká. Ale dalo se mnohdy uhodnout, co tím bylo myšleno.
Jinak celkove hodnocení určitě plný počet hvězd a budu doporučovat:-)

Ester71
20.04.2020 5 z 5

Dobrý thriller. Přestože je vlastně skoro od začátku jasné kdo je vrah, je knížka napínavá...

Januli
19.04.2020 3 z 5

Já teda z knihy úplně nadšená nejsem. Líbila se mi ta na půl. Rozhodně mě bavil Maarten, takže za něho body nahoru, ale příběh jako takový mě až tak nezaujal, ale rozhodně autora nezatracuju a s chutí si přečtu další knihu.

SimonaP
19.04.2020 4 z 5

Knížka byla napínavá, rychle přečteno.

ivana1924
10.04.2020 5 z 5

I když vrah je jasný docela brzy, nic to knize neubírá na napínavosti. Chytne a nepustí. Super, moc se mi líbila.

AlbionFoxyFox
08.04.2020 5 z 5

Pro mě novinka, která mě nalákala obalem a názvem a okamžitě jsem si zamilovala hlavní postavy a humor, příběh mě chytil a den a půl nepustil. Přesně styl thrillerů, jaké mě prostě baví :)

cathyblack
06.04.2020 4 z 5

Fakt hustý. To si přečtěte. Neodtrhla jsem se od toho dokud jsem to nepřečetla.

alzbeta4340
22.03.2020 5 z 5

Čtivá detektivka z rakousko-německého prostředí. Na osobě hlavního vyšetřovatele Maartena si dal autor záležet, ale mě tentokrát bavilo hlavně samotné vyšetřování a všechny záblesky minulosti. Kniha se mi opravdu líbila a určitě si ráda přečtu od autora nějaký další povedený kousek.

85098211
15.03.2020 5 z 5

Příjemné překvapení z pera rakouského spisovatele. Poslouchala jsem jako audio v němčině - což mimochodem dělávám i u ostatních knih, které nebyly načteny česky nebo slovensky ;-), a kniha se mi moc líbila. Jen začátek byl tak trochu zdlouhavý, ale potom se případ rozjel a nebylo úniku. Autor to měl dobře promyšlené, zajímavé bylo i střídání míst jako Mnichov, Drážďany nebo Vídeň. Sabine mi byla sympatická hned, na jejího nizozemského kolegu Maartena Sneijdera jsem si musela zvykat o něco déle... A případy jako takové - no, fakt pecka! ;-) Sice perverzní a jen pro silnější nátury, ale jinak originální. Vyšetřování se mi líbilo také, protože nebylo přitažené za vlasy, ale naopak naprosto reálné. Druhý díl (audio)knihy mám zakoupený také, proto se na pokračování těším už teď...
Nakonec už jen poznámka na okraj: opravdu by mě zajímalo, jak byly některé pojmy přeloženy do češtiny (například Sneijder Sabine oslovuje "Eichkätzchen", což není úplně přesné označení pro veverku, spíš tohle slovo znamená kočičky ve smyslu jehnědy, a ostatní zase pro ni používají oslovení "Biene", což znamená česky včela, v němčině se však pro toto křestní jméno běžně používá) - ale to se asi nikdy nedozvím...

Wladimirski
07.03.2020 3 z 5

Dobrá, to znamená průměrná detektivka. Od poloviny knihy bylo jasné, kdo je vrah, a tak jsem si říkal, že to není možné, že se tam ještě něco stane, nějak se to otočí. Nestalo, neotočilo, jen lehké dramatizace. Líbily se mi kurzívou psané myšlené komentáře. Epilog byl vyloženě v americkém stylu - čtenáři, můžeš klidně spát. Po dalších knihách autora asi pátrat nebudu.

mirunda
19.02.2020 5 z 5

Za mě to byla celkem jízda. Dobře Seto četlo, děj krásně běžel. Těším se na další díl

karantena
16.02.2020 5 z 5

Tak to byla kniha podle mého gusta.Napínavá,čtivá,promyšlená,žádné nudné pasáže.Vyšetřovací tým sympatický,někdy se i člověk u dialogů zasmál.Prostě jízda a já hned jedu druhé kolo.

klarinka9974
16.01.2020 5 z 5

Další povedený případ, který vás bude hodně bavit. Od začátku do konce se pořád něco děje, napětí stoupá každou další stránkou. Motiv vraha je pozoruhodný a jeho samotný konec promyšlený. Těším se na další knihu autora.

detektivní a krimi romány thrillery rakouská literatura

Andreas Gruber
rakouská, 1968