Léto lásky

Léto lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495437/bmid_leto-lasky-ZVd-495437.png 4 208 45

Lynnwood Falls série

Tam, kde na tebe čeká láska... Hope je úspěšná veterinární lékařka v New Yorku a vede tam příjemný život s přítelem Colinem. Buduje kariéru, užívá si všech výhod městského života a pomalu si nedovede představit, že by se mohla vrátit do rodného městečka: do Lynnwood Falls. Dokud ji k tomu nepřiměje nehoda v rodině. Hope přechodně vypomáhá ve veterinární ordinaci svých rodičů, kde pracuje i Ryan – přítel z dětství a první velká láska. Jejich vztah ale před lety ukončila hádka. I nyní mají neustálé rozepře, jež je nijak nesbližují. Mezi Hope a Ryanem, který ji nikdy nepřestal milovat, leží dva velmi rozdílné světy. I přesto se Hope v malém, přehledném městě zase cítí jako doma. A nakonec se bude muset rozhodnout, kam vlastně patří.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Sommer der Liebe , 2020

MaláKnihomolka
25.09.2022 4 z 5

Tohle je velmi milé čtení, které potěší každého romantika, který zároveň miluje zvířata. Na první pohled zalichotí vašemu oku opět krásná obálka. Uvnitř se pak skrývá příběh Hope, jež si buduje kariéru v New Yorku, ovšem po nehodě jejího otce se rozhodne, že bude přes léto vypomáhat ve veterinární ordinaci jejích rodičů v Lynnwood Falls. Zde si lidé navzájem pomáhají, zajímají se o druhé a peníze nejsou to hlavní. Zpočátku je na Hope dost znát vliv Colina, jejího přítele. To byl slušně řečeno pěkný idiot a já nechápu co na něm viděla, že se ho do poslední chvíle stále zastávala. Ryan oproti němu byl naprosté zlato a hned bych ho brala. Jeho smysl pro humor miluju.

Romantická linka je tu lehce v pozadí, ač se Hope s Ryanem znají od dětství a dříve spolu už něco měli. Hodně se tu řeší zvířata, různé nemoci a nehody. Což mě osobně bavilo, ale už jen podle názvu knihy jsem té romantiky čekala více, ale dostalo se mi jí jen na necelých posledních 100 stranách (i tak bych řekla že méně než u jiných knih tohoto žánru).
Můj osobní problém potom bylo to, že je kniha psaná ve třetí osobě, což vám například vadit nemusí, ale mně to minimálně na začátku rušilo a teď už do budoucna vím, že to není zrovna můj šálek čaje. Ale i přes to se mi to nakonec četlo docela dobře a bavilo mě to. Na oddech můžu jedině doporučit.

ivetapl
19.09.2022 3 z 5

Prvně musím zmínit obálku. Ta je nádherná.
Dále je skvělé, že v knize máme pohledy obou hlavních postav, tedy Hope a Ryana. Co je pro mě malé mínus, tak že je kniha psaná ve 3. osobě. To já moc nemusím...
,,Mám strach, Ryane. Mám strach, že tě zase z falešné pýchy ztratím..."
Kniha je v krásném prostředí a je to příjemná změna. Jen by tam mohlo být méně stran o zvířatech a více o Hope a Ryanovi. Protože jejich vztah se tak nějak dává dohromady až po 200-230 stránkách... Což někoho může trošku nudit..
Ex přítel Hope byl pro mě blbec už od 17 stránky. Dál v knize se mi to jen potvrdilo.
Hope se musí vrátit do rodného města po otcově zranění a zastoupí ho v jejich ordinaci. Tam se po letech potká s Ryanem... A jak se říká: ,,Stará Láska nerezaví."... Občas nám jen pořádně dlouho trvá, než si uvědomíme, co jsme ztratili....
Pokud si chcete ještě užít letní dny, knihu doporučuji. Je to přesně ten příběh, u kterého si odpočinete a užijete si ho.

Andrejka91
15.09.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila a to z toho důvodu, že prostředí bylo neotřelé.
Ale na mě to celé bylo nějaké pomalé, 250 stran se řešily hlavně zvířata a jejich operace nebo péče o ně a hlavní hrdinové se sblížili až ke konci a tehdy mě čtení začalo bavit.
Collin bývalý přítel Hope mě neskutečně vytáčel, to byl ale arogantní blbec, ještě že Hope prozřela.
Kniha se četla skvěle, je napsaná čtivě a doporučila bych ji hlavně milovníkům zvířat.

Ka.Kubi
12.09.2022 5 z 5

Jak se píše na obalu knihy - "Láska od první stránky! Kouzelné prostředí a milé postavy." A já musím naprosto souhlasit ! Opravdu velice krásně napsaná kniha,která vás od první stránky do konce nepustí!

valika0302
07.09.2022 5 z 5

Páni. To bola jazda! Úprimne nemala som až také vysoké očakávania, myslela som si, že to bude nejaká pohodová oddychovka na leto, ale kniha očakávania výrazne prevýšila a ja som veľmi spokojná.

Príbeh s linkou friends to lovers a zároveň obnovenie osudovej lásky po rokoch ma veľmi milo prekvapil. Hrdinovia, vedľajšie postavy ale aj prostredie boli okúzľujúce. Ryan a Hope, obaja zverolekári, ktorí spolu trávili od detstva veľa času a ktorých kamarátstvo neskôr prerástlo v lásku. Ich sny o živote ale boli rozdielne a tak sa ich cesty rozišli, Ryan zostal v ich rodnom meste Lynnwood, kde pracoval ako spolupartner Hopynho otca na veterinárnej klinike. Hope sa presťahovala do New Yorku a tiež bola veterinárkou, ale na prestížnej klinike. Našla si tam partnera Colina, ktorý ale častokrát na Hope tlačil a nútil ju do rozhodnutí o ktorých sama nebola presvedčená. Nehoda v rodine u prinúti prísť domov, kde bude musieť na určitý čas zostať ako zástup. Po rokoch narazí opäť na Ryanena a ako to už býva, odolať životnej láske nie je možné a Hope postupne začne dochádzať, o čo prišla, keď sa rozhodla odísť do New Yorku.

Knihu veľmi odporúčam aj čitateľom, ktorí milujú zvieratká. Tu si ich užijete až až. Osobne som si veľmi zamilovala Chiefa, Ryanovho psa. Bobtail, ktorého jedinou chybou bolo, že nevedel rozprávať.

Prekvapilo ma aj to, že kniha je ako keby písaná z oboch pohľadov, ale v štýle on-rozprávanie (3.os.) a vôbec mi to nevadilo, lebo inokedy ma takýto štýl veľmi neupúta.

Túto nemeckú romantiku si určite prečítajte. Verte mi, neoľutujete to. Ja sama si určite za nejaký čas dám rereading.

Hodnotenie: 5/5⭐

pro ženy romantika léto milostný trojúhelník návraty domů Nová Anglie