Léto lásky

Léto lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495437/bmid_leto-lasky-ZVd-495437.png 4 208 45

Lynnwood Falls série

Tam, kde na tebe čeká láska... Hope je úspěšná veterinární lékařka v New Yorku a vede tam příjemný život s přítelem Colinem. Buduje kariéru, užívá si všech výhod městského života a pomalu si nedovede představit, že by se mohla vrátit do rodného městečka: do Lynnwood Falls. Dokud ji k tomu nepřiměje nehoda v rodině. Hope přechodně vypomáhá ve veterinární ordinaci svých rodičů, kde pracuje i Ryan – přítel z dětství a první velká láska. Jejich vztah ale před lety ukončila hádka. I nyní mají neustálé rozepře, jež je nijak nesbližují. Mezi Hope a Ryanem, který ji nikdy nepřestal milovat, leží dva velmi rozdílné světy. I přesto se Hope v malém, přehledném městě zase cítí jako doma. A nakonec se bude muset rozhodnout, kam vlastně patří.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Sommer der Liebe , 2020

terkahrud
09.04.2023 4 z 5

Knížka, která mi padla do vkusu. Odpočinkové, pohodové čtení. Začátek má možná trochu pomalejší rozjezd, ale potom to stojí za to. Teda za předpokladu, že čtenář má rád zvířata :-)
Jediné, na co jsem si musela trošku zvyknout, byla ER forma psaní.

eliska2126
08.04.2023 4 z 5

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá. Já osobně mám totiž v knihách moc ráda prostředí venkova a takové té příjemné přátelské atmosféry, která tam panuje. Tady jsem navíc dostala i super prostředí zvířat a veterinární ordinace.

Když jsem začínala číst, tak se Hope právě nacházela v New Yorku, byla velmi úspěšná, měla dle ní skvělého přítele Colina a byla spokojená. Jenže pak dojde k okolnostem, které ji donutí vrátit se do svého rodného města - Lynnwood Falls. Napřed jsem si o Hope myslela, že je to taková ta městská dámička, co nad vším ohrnuje nos, což mi moc sympatické nebylo. Ale čím déle zůstávala v Lynnwood Falls, tím víc jsem mi byla sympatická.

Colin mi naopak nebyl sympatický ani na začátku a na konci už vůbec ne . Studený psí čumák, co je opravdu takový ten městský snob.

Ryan byl naopak sympaťák už od začátku. A tady jde hezky vidět to, co jsem kdysi viděla tuším u @kate_valter, kdy se u německých autorek strašně točí jména. Ryan ma totiž stejné jméno jako Ryan Cooper v Nových začátcích od Lilly Lucas, ale čert to vem.

Kniha je napsaná v er-formě, což mi ze začátku moc nesedělo. Asi bych spíš uvítala ich-formu, jak jsem u těchto příběhů zvyklá, ale styl psaní je hodně čtivý, takže jsem poměrně rychle zvykla a v druhé polovině knihy mi to vlastně ani nijak nepřekáželo.

Označila bych to za Slow Burn romance a v tomto případě platí, že to bylo fakt SLOW. Všechno, na co jsem čekala, se událo na posledních asi 40-50 stranách. I tak si ale myslím, že to je moc krásný příběh, který rozhodně stojí za přečtení už jen kvůli té atmosféře a prostředí. A já momentálně čtu A pak ses objevila ty, což je druhý díl série a jsem zvědavá na příběh Annabelly a Willa.

happy19
29.03.2023 4 z 5

Absolutně čistá romantika!
Takové pohlazení po duši.:-)
To prostředí na "vesnici"si zamilujete s úplnou samozřejmostí.:-*
Úžasná přátelská komunita,která si pomáhá na všech frontách.;-)

"Všechno je možné, když máte ty správné lidi, kteří vás podpoří."

LenaWirus
11.03.2023 3 z 5

Lehké odpočinkové čtení. Žádné drama, což nevadí, ale konec jsem čekala trochu složitější.

veronika4937
11.03.2023 4 z 5

Tohle bylo opravdu milé a odpočinkové čtení s úžasnou atmosférou. Zvířaty se to tam jen hemží, takže pokud je milujete, budete obzvlášť nadšení. Já k ním nijak zvlášť blízký vztah nemám, přesto jsem se naprosto zamilovala do hlavního psího hrdiny Chiefa. Příběh sám o sobě není nijak složitý a není těžké odhadnout, kterým směrem se bude ubírat, nicméně v tomhle žánru nejspíš nikdo žádná velká dramata a zvraty neočekává. Hrozně se mi líbily vztahy, jaké mezi sebou měli lidé v Lynnwood Falls, jak si nezištně pomáhali a byli tu pro ostatní, když bylo potřeba. Kéž by to takhle fungovalo všude.

majavcelicka
19.02.2023 4 z 5

Krásně psané, pohodové čtení, ale spíš bych ho zařadila jako román pro dívky.

Gracinka
13.02.2023 5 z 5

Krásný příběh. I když byla Hope že začátku městská slečinka, brzy se z toho vymanila.
Líbily se mi vztahy mezi lidmi.

Terka18
31.01.2023 5 z 5

Moc hezký a příjemný příběh, který je nenáročný a pohladí po duši. Moc hezky se mi kniha četla, zasnila jsem se a užívala si čtená. Hlavní hrdinové byli skvěle popsaní a jejich charakter se mi moc líbil. Kniha je nenáročné romantické čtení, pokud něco takového hledáte tak neváhejte.

Ella161
28.01.2023 3 z 5

Tenhle příběh jsem si moc užila. Nebylo tam žádné drama a nic nad čím bychom museli nějak zvlášť přemýšlet. Moc se mi líbilo i to prostředí, ve kterém se kniha odehrávala. Být veterinářka byl můj dětský sen, který jsem si bohužel nesplnila, ale tady jsem si o tom mohla alespoň něco počíst. Postavy byly též skvělé, ani jedné nemohu nic vytknout. Prostě průměrná kniha, která Vám zlepší náladu, doporučuji.

Kory98
26.01.2023 4 z 5

Příjemná letní romance s předvídatelným dějem i závěrem, ale to jsou přece všechny. Pro mě jako bonus, že se odehrává ve veterinárním prostředí, které mám velmi ráda (i když z veterinárního hlediska je tam pár vyložených nesmyslů, ale podle toho knihu nehodnotím). Mám ráda to hezké škádlení hlavních hrdinů, kteří se nejdřív nenávidí... A vlastně je to i kniha o přátelství a pomáhání lidem i zvířatům. Toho dneska ubývá, tak je hezké si o tom aspoň přečíst. Jinak se mi líbila a další knihu v sérii si jistě ráda přečtu.

intelektuálka
15.01.2023

Pěkné odpočinkové čtení ....

Tak kdepak čeká ta láska ?

Příběh předvídaných vztahů - ovšem obohacený o velmi pěknou linku vztahu ke zvířátkům .....

A ta idylika vzájemné pomoci obyvatel malé vesničky - to vyznělo velmi pozitivně ....

Pro dnešní dny to byl milý odpočinek - pro příznivce péče o naše čtyřnohé přátele doporučím.

tygřímáma
01.01.2023

Pohodová, milá kniha, co pohladí na duši. Život veterinářů na vesnici - za mě velké plus. Krásně se mi knížka četla.

Magdyla.8
31.12.2022 4 z 5

Tohle mi sedlo do noty. Velmi mile, romantické a odpočinkové čtení. Popis práce veterináře byla velmi zajímavá. Alespoň pro mě, které to nic neříká. Hvězdičku dolů dávám za toho přítele hlavní hrdinky a stálého opakování, co pro ni udělal.. to už nemuselo být.

TerkaM
11.12.2022 4 z 5

Moc pěkný a milý první díl série. :-) Ještě úplně nevím, jestli se pustím do těch dalších (záleží o čem budou), ale tohle bylo hrozně hezké čtení. Ač se dalo předvídat a romantiku bych přirovnala k Rosamunde Pilcher, líbilo se mi zde téma vesnické veterinární ordinace. Rovněž byl zde skvěle vidět vývoj hlavní hrdinky od doby, kdy přijela z velkoměsta, až do závěru knihy. Takže pokud jste romantické duše a ještě navíc milujete zvířata, pak jsem si jistá, že se vám tahle kniha bude líbit. :-)

alzbeta4340
17.11.2022 5 z 5

V "Létě lásky" nám začíná pěkná romantická série. V prvním díle hrají hlavní roli dva mladí zvěrolékaři a místní veterinární ordinace. Děj je střídavě vyprávěný z pozice Hope i Colina a je tu samozřejmě spousta zbytečných nedorozumění. Hlavně ze začátku mi byla určitě sympatičtější mladá Hope, ale některé čtenářky ve svých komentářích přede mnou to vidí naopak. Takže doporučuji přečíst a udělat si svůj názor.
Povedené relaxační čtení.

nina3905
09.11.2022 3 z 5

Od knihy som čakala viac, ale dostala menej. Predvídateľná romantikuš kniha.

kristy.books
25.10.2022 4 z 5

Léto lásky je taká príjemná, nenáročná romantická oddychovka o druhej šanci, ktorú som si užila. Páčilo sa mi prostredie veterinárnej ambulancie a malého mestečka, kde sa všetci navzájom poznali a pomáhali si, dodávalo to príbehu takú priateľskú atmosféru.

Ryan a Hope spolu kedysi chodili, no pred pár rokmi sa rozišli a od vtedy sa nevideli. Keď otec Hope ochorie, sú nútení sa spoločne postarať o rodinnú ambulanciu a zvieracích pacientov. To však nebude vôbec jednoduché, keďže na viaceré veci majú rozličné pohľady (či už na modernizáciu, vedenie ambulancie alebo platbu za služby), nedokážu nájsť spoločnú reč a vládne medzi nimi dusno.

Hope zo začiatku vyzerala ako taká namyslená panička z mesta, ktorej sa nič nepáčilo, ale len sa snažila pomôcť svojim rodičom (aj keď je pravda, že občas trochu „tlačila na pílu"). Postupne sa ukázala ako láskavá a dobrosrdečná žena a šikovná zverolekárka, ktorá sa dokázala pomerne rýchlo vrátiť do starých koľají a opäť si užívať čaro svojho rodného mestečka. Niektoré veci jej otvorili oči a ona prehodnotila svoj postoj. Jej priateľ bol hrozný, úplne ma frustrovalo, ako ho neustále obhajovala, sama si sypala popol na hlavu a nevidela, ako s ňou manipuluje. Už som len čakala, kedy konečne otvorí oči a aj ona sama to uvidí.

Ryan je medzi miestnymi veľmi obľúbený, často ošetruje zvieratá zadarmo (alebo za znížené ceny) a nikdy neodmietne podať pomocnú ruku. K Hope sa správal ako hulvát a niekedy to naozaj preháňal, pritom stačilo sa len otvorene porozprávať a hneď sa prečistil vzduch. Páčilo sa mi na ňom, že na svojej farme poskytoval domov zvieratám, ktoré už ostatní odpísali, tým si u mňa získal bonusové body. Zamilovala som si aj jeho psíka, ten bol taký rozkošný, hneď by som si ho zobrala domov.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo mne sadlo. Ryan a Hope si prešli viacerými fázami, najskôr sa neustále hádali, potom sa snažili o mier a o obnovenie svojho starého priateľstva, no čoraz viac vyplávali na povrch ich dávne city a ani jeden z nich poriadne nevedel, ako s nimi naložiť.

Léto lásky je príbeh, ktorý ma zahrial pri srdci a vyčaroval mi úsmev na tvári, takže ja som spokojná.

moma08
19.10.2022 4 z 5

Autorka tohoto romantického příběhu popsala detailně snad každý kousek v knize, někdy mi přišlo, že tam bylo více těch detailů než samotné romantiky.
Příběh to byl jinak klidný, takové pohodové čtení.

Ralemo
17.10.2022 5 z 5

Nádherná romantika se zajímavým příběhem. Hlavní hrdinové mi ihned přirostli k srdíčku, cílevědomá Hope a Ryan miláček od pohledu. Jejich neustálé slovní výměny a neskutečná přitažlivost vás přinutí knihu přečíst na jeden zátah. Nešlo se odtrhnout, líbí se mi prostředí krásného městečka, kde je rodina a kamarádi na prvním místě a až poté se řeší peníze.
Kniha má zajímavé zápletky, trošku dramatu, ale humor a láska zde převládá Určitě doporučuji přečíst, stojí to za to. :)

Zuzana215
02.10.2022 3 z 5

,,Láska od první stránky! Kouzelné prostředí a milé postavy"
Láska šla bohužel asi mimo mě. Prostředí se zvířaty bylo příjemné a milých postav tu na mě bylo až moc..
Mezi Hope a Ryanem nebyla vůbec žádná chemie.. přítel Colin byl pablb, to nepochybně..

Asi jsem zmlsaná z jiných knížek ..

pro ženy romantika léto milostný trojúhelník návraty domů Nová Anglie

Helen Paris