Jak přežít svého muže

Jak přežít svého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455271/bmid_jak-prezit-sveho-muze-VIw-455271.png 3 551 551

Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Svérázně a s vtipem řeší a komentuje různé životní situace, které by někteří označili za tabu a při nichž by leckdo raději přivíral obě oči. Hrdinku na její nelehké životní cestě nedoprovázejí pouze její extrovertní a tak trochu potrhlé kamarádky, ale i Šedivka, její vnitřní hlas, se kterým má komplikovaný vztah. Skrze příběh čtenář nahlédne do světa mateřství, filmu a sexuality. Román nejen pobaví, ale zároveň nutí se zamyslet a klást si stejné nebo podobné klíčové životní otázky jako Lucie. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?... celý text

mekkejla
23.01.2021 4 z 5

Velmi milé překvapení! Četla se sama, děj plynul lehce a uvěřitelně, s hlavní hrdinkou jsem soucítila, chápala ji, fandila... Richardovi bych chvílemi nejradši dala do úst. Moc se mi líbilo téma seberozvoje a nalezení ženské síly, které celou knihu prostupovalo.

ankaras
20.01.2021 5 z 5

Kniha mě hrozně pobavila a také přesvědčila v tom, že je to "všude stejné". :)

knihovna1
12.01.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, přála jsem si ji k Ježíšku a dobře jsem udělala. Kniha mě bavila do její 3/4, v které autorka vystihla klasické chování mužů-záletníků. Smála jsem se, jak jsou průhlední. Zbytek knihy se už odvíjel, jak jsem předpokládala, takže pro mě žádné překvapení. Paní autorka mě překvapila erotikou jejím někdy i podrobným popisem. Čtenářky s podobným osudem se tu najdou a mladé rozvedené dostanou naději k happyendu. Doporučuji spíš mladším ročníkům.

Jitka822
06.01.2021 5 z 5

Tak toto jsem po dlouhé době vdechla za pár dní. Dobře občas vulgární, ale super čtivé, napínavé, milé, živé...fakt povedené. Co tam má autorka dál?????

adevis
04.01.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže je má první letošní přečtená kniha. A jsem z ní tak moc nadšena. Kniha se krásně četla. Vyhovoval mi styl psaní. Hlavní hrdinka Lucie mi byla obrovitánsky sympatická. A Kristýnka jakbysmet. V některých chvílích mi dej připomínal nás. Za chvíli mi končí rodičák, dcera nastoupila do školky... Bylo to bezchybné, vtipně okořeněné čtení. Co si budeme povídat, sexuální scény mě bavily úplně nejvíc :))))) Ze začátku mi chyběly uvozovky, ale na to jsem si po chvilce zvykla.
Takže. Pokud nechcete začínat nový rok thrillerem, tak sáhněte po tomto kousku. Je to skvělý!

aisha01
02.01.2021 5 z 5

Moc pěkné. Knížka vtáhne do děje tak, že máte pocit, že jste jednou z nich. Doufám, že paní Bernášková zase někdy něco napíše.

Šebestová3
30.12.2020 5 z 5

Paráda. Četla se skvěle. Oceňuju otevřenost autorky, úžasné jsou vnitřní monology se svým já v hlavě, neskutečně vtipné, a to hlavně proto, že se v tom všechny ženský poznáme :-) Mladá, "míň" mladá, vdaná, rozvedená, zamilovaná, nešťastná... doporučuju zkrátka všem!

Joyce24
28.12.2020 4 z 5

Velmi zdařilá kniha, dobře se četla díky krátkým kapitolám a rychle ubíhajícímu ději. Snadno uvěřitelný příběh přímo ze života.

Eva03
17.12.2020 5 z 5

Janu Bernáškovou občas sleduji na FB, byla jsem proto zvědavá na její knihu. Upřímně, ač na mě JB působí rozumně a sympaticky, od knihy jsem si nic moc neslibovala, a proto jsem si ji jen půjčila v knihovně. Po prvních stránkách jsem chtěla knížku odložit, vadily mi psycho dialogy se "Šedivkou". Ta pak naštěstí nadlouho zmizela a příběh mě pohltil. Popis života samoživitelky a komunikace s ex byl velmi reálný, je poznat, že autorka má tohle sama odžito. Vztahy s kamarádkami, s matkou, partnery bývalými i současnými - vše velmi autentické, navíc šmrncnuté erotikou. Skvělé! Celý příběh není (naštěstí) jen pozitivní a vše neskončí happy endem.
Pro mě je tato kniha velkým překvapením od Jany Bernáškové. Tleskám a těším se na další knížku.

Gugu
16.12.2020 5 z 5

Pro mě velké překvapení... Knihu jsem neměla v úmyslu číst z jakéhosi předsudku, že herečka napsala knihu. Ale byly na ni velmi dobré recenze, tak jsem to riskla. Velmi příjemné oddechové čtení, které nemá ambice na nějakou hlubší filosofi, ale u kterého si odpočinete, možná se i zamyslíte, pobavíte. Styl psaní autorky je čtivý a jednoduchý. Rozhodně doporučuji.

LenkaV.1
13.12.2020 4 z 5

Výborně se mi tato knížka četla, příběh herečky a svobodné maminky Lucie je velmi uvěřitelný, myslím, že mnohé se v leckterých pasážích poznáme :-) Výborné jsou vnitřní monology se Šedivkou, erotické scény nejsou vulgární a doplňují děj, celou knížkou se vine poselství, že naděje v lepší zítřky a víra v sebe sama jsou velmi důležité pro žití a přežití. Za mě skvělá oddychovka, ve které nechybí humor, erotika, ale ani naděje a pohlazení na duši. A svým způsobem i něha. Zatoulá-li se k ní i čtenář, možná při čtení pochopí, co je vlastně to holčičí přátelství a jak moc je v životě každé ženy důležité.

Panda11
12.12.2020 5 z 5

Kdysi jsem hodně četla prózu, cokoli, dnes si vážně vybírám, co si koupím. Nebaví mě moc smyšlené příběhy. Stále dávám možnost novým autorům a některé mám i oblíbené, ale i tak si vybírám hodně. Omlouvám se autorce, paní Bernáškové, že její knihu jsem si koupila jen ze zvědavosti, proto, abych zjistila, jak píše herečka, která se mi líbí, jak hraje (intuitivně jsem se na ní těšila, ani jsem nečetla v knihkupectví, co mě čeká, tušila jsem ..:D). Za mě to má spád a pro ženy je to skvělá kniha. Děkuji za hezký večer autorce. Přečteno za pár hodin odpoledne. Navíc jemně laděné erotické scény, také něha, rozbrečela jsem se také v některé pasáži, dojala mě jako ženu, zároveň je to autentické, ale přitom celkově pozitivní. Nechci číst ve svém věku knihy o zášti, smutné knihy, knihy čerpající emoce z historie a tíže rodiny. Potřebuji přesně toto. Vědět, že život není jednoduchý, že se občas něco po...., ale že jde o pozitivní přístup k životu a sebe sama k sobě, a pak to jde. Dnes jsem stála opět v knihkupectví a mohla si koupit spoustu srdceryvných krásných knih, ze kterých bych dnes asi těžko spala. Ale já se chci jen uvolnit, přečíst si něco blízkého, obtížného o vztazích, ale usmát se. Toto je přesně ono. Určitě si další knihu paní Bernáškové koupím. Doufám, že bude opět tak skvělá. Pro mě super uvolnění se skvělým spádem. Třetí třetina knihy se mi zdála již tak spisovatelsky "lehká", že mi přišlo, že už autorka začala být skutečnou spisovatelkou :). Moc pěkné. Děkuji autorce a doufám, že si zde čte recenze, protože bych jí ráda poděkovala za hezkou knihu pro uvolnění. Hezký dárek pro jakoukoli ženu.

Marttinka
25.11.2020 5 z 5

Původně jsem chtěla koupit knížku někomu pod stromeček, ale abych nekupovala zajíce v pytli, koupila jsem ji nejprve sobě, a rozhodně nelituji. Knížka je naprosto perfektní. Je vtipná, čtivá, občas příjemně pikantní (milostné pasáže) , napínavá a často i k zamyšlení. Knížka a hlavní hrdinka Vás občas donutí popřemýšlet nad vlastním životem. Užívala jsem si chvilky čtení, spolu se sklenkou dobrého červeného, které miluje i hlavní hrdinka. Pasáže s "šedivkou" mě zprvu příliš neoslovily, ale posléze jsem si je zamilovala, a naučila se napojit se na svoji vlastní "šedivku", se kterou máme teď nebývalý vztah. Knížka by se dala přečíst i na jeden zátah, natolik vás vtáhne do děje, ale to rozhodně nedoporučuji, jelikož byste mohli přehlédnout poselství mezi řádky. Naopak, užívejte si ji pomalu, po kouskách, a přemýšlejte a rozjímejte. Skvělá prvotina autorky a těším se na další dílo. :-)

VeruHoráková
21.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Bavila mě od začátku do konce, žádné hluché místo. Je to knížka ze života a příběhu prostě věříte a fandíte hlavní postavě. Za mě by ten příběh mohl být i delší, bavil mě, rozesmál mě a člověk si u knihy dokonale odpočinul. Těším se na další knihu od Jany Bernáškové.

Frosackova
21.11.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto dostala. Čtu ji podruhé za sebou a to nejsem žádný „knihomol“. Dlouho jsem se od srdce a nahlas nezasmála a už vůbec ne nad knihou. Vím, že se k ní budu vracet…DOPORUČIJI !!!!

sabca
19.11.2020 4 z 5

Příběh Lucie, svobodné maminky se četl dobře. Bylo to opravdové, vtipné a ze života. Klidně bych brala pokračování. Doporučuji

MichalNebes
18.11.2020 1 z 5

Po skvělé Babinské a jejích Hvězdách na cestě byl tohle pád do suterénu. Nesedlo mi to asi tématem.

zuzosch
16.11.2020 5 z 5

Anotace knihy je výstižná. Já knížku doporučuji všem, kdo se chce pobavit, ale třeba i zamyslet, kdo hledá “obyčejný” příběh ze života, protože nějakou Lucii nebo někoho jako její kamarádky zná každý. Mně se kniha moc líbila, je čtivě napsaná, erotické scény mi nevadily, zapadaly přirozeně do děje. Těším se na další knihu autorky.

valeria3149
11.11.2020 4 z 5

kniha dobrá pro odreagování, chvíli ale trvalo, než jsem se do knihy začetla

Ivee69
03.11.2020 5 z 5

Tato knížka se mi velmi dobře četla, hodně mě bavila a na konci mě mrzelo, že už ji mám dočtenou. Doporučuju!!!

sex humor pro ženy zfilmováno feminismus mateřství české herečky matky samoživitelky, svobodné matky

Jana Bernášková
česká, 1981