Jak přežít svého muže

Jak přežít svého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455271/bmid_jak-prezit-sveho-muze-VIw-455271.png 3 551 551

Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Svérázně a s vtipem řeší a komentuje různé životní situace, které by někteří označili za tabu a při nichž by leckdo raději přivíral obě oči. Hrdinku na její nelehké životní cestě nedoprovázejí pouze její extrovertní a tak trochu potrhlé kamarádky, ale i Šedivka, její vnitřní hlas, se kterým má komplikovaný vztah. Skrze příběh čtenář nahlédne do světa mateřství, filmu a sexuality. Román nejen pobaví, ale zároveň nutí se zamyslet a klást si stejné nebo podobné klíčové životní otázky jako Lucie. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?... celý text

katallinka
27.03.2021 4 z 5

Četla jsem ušima a bylo to skvělé. Předpokládám, že klasická kniha by mě tolik nezaujala. Kristýnka byla prostě kouzelná. Celkově je kniha hodně oddechová, ale velmi příjemným způsobem. Takové posezení s kamarádkami, které v dnešní době není možné. Jediné výhrada je trošku moc sprosťáren, ale samozřejmě k příběhu se to většinou hodilo. Rozhodně jsem zvědavá na další knihu (audioknihu).

Ctenar1202
21.03.2021 5 z 5

Knížka mě fakt dostala. Jo, byla skvělá. Sice jsem u ní chvílemi nadávala jak špaček, že ty ženský myslí jen rodidly a říkala si, že v herecké branži je asi normální, že kámen souloží s cihlou, ale jinak celkově je to skvěle vykreslený příběh mámy malé holčičky, která hledá v životě své štěstí. A do toho má několik praštěných kamarádek a své našeptávající já.

Knížka je neuvěřitelně čtivá, vtáhne vás do děje a nepustí.

em75
20.03.2021 4 z 5

Potřebovala jsem něco na oddech a tohle bylo ono. Když si vzpomenu na moje mladá nevybouřená léta plná hledání toho pana pravého .. Jo, je to fajn knížka.

sahha
18.03.2021 1 z 5

Knížka mě zklamala. Byla jsem natěšená, ale nakonec jsem ji ani nedočetla. Chyběla mi čtivost, děj mě nechytl. Škoda

Vladísek
15.03.2021 3 z 5

Nechci knihu úplně zatracovat a znevažovat, ale mě tedy nijak zvlášť nechytla. Nic závratného jsem na ní neshledala, naopak, vulgarismy na mě působily rušivě a vadily mi poměrně hodně. Hlavní postavy se chovaly jako zamrzlé puberťačky, jejich starosti a problémy převážně na milostném poli mi připadaly jak obšlehnuté z devadesátkového Bravíčka. Ač mi bylo jasné, že patrně nepůjde o nijak náročnou literaturu, tahle kniha u mě nijak extra nezabodovala.

cornetka
13.03.2021 5 z 5

Je to čtivé, je to vtipné, někdy smutné, ale je to ze života a může to zažít každý z nás. Trochu jsem měla problém s neuvedením přímé řeči, ale jinak to bylo fain. Je to skvělá oddychovka.

hana4904
13.03.2021 4 z 5

Přesně čtení pro matku v domácnosti :-D Pobavila jsem se, nemusela jsem u toho přemýšlet, prostě odpočinková kniha. Jak už někdo píše, trochu mi vadila absence přímé řeči.
Úplně jsem si představovala hlavní postavu, jako spisovatelku a dokonale mi to ladilo :-D. Tahle kniha rozhodně zůstane v mojí knihovně na špatné chmurné dny.

Kryštofka
08.03.2021 3 z 5

Kniha je čtivá a drží pohromadě. Místy je vtipná i hravá.
Ale celkově na mě působí dost prostoduše. Infantilní popisování sexuálních prožitků a zážitků a vulgární výrazy také nejsou můj šálek kávy. Ani dámské opilecké dýchánky.

spencer
01.03.2021 3 z 5

Na knihu jsem byla velmi zvědavá a celkem jsem se na ni i těšila. Bohužel nebyla úplně taková, jakou jsem ji čekala. Ze začátku mě trochu zděsil její styl a absence přímé řeči. Po nějaké době jsem si na tuto formu zvykla, avšak přišel další zádrhel - a to muži. Měla jsem pocit, že všichni muži v této knize jsou popsáni jako záletníci a to mi trochu vadilo.
Kniha mě nenadchla, ale ani neurazila. Své čtenáře si určitě najde:)

Eriela
16.02.2021

Skvělá oddychovka na večer k vínu, těším se na její další knihu. Nic náročného, ze života, povzbuzující čtění. Člověk dostane vždy co dostat má.

Petra385
15.02.2021 5 z 5

Běžně moc české autory nečtu a knihy od známých osob už vůbec ne,ale tahle kniha mě prostě přitahovala.Herečku JB mám celkem ráda ale touhle knihou si mě získala úplně. Četla se sama a styl jakým je psaná mě vyhovoval.Perfektní oddychovka u které se zasmějete.

Marodaro05
09.02.2021 3 z 5

Kniha která neurazí, ale ani nenadchne.

Když jsem si knížku naježila pod stromeček, měla jsem doslova nulová očekávání, proto jsem byla překvapená, jak hezky a mile dokáže autorka pracovat se slovy. Ten pocit jsem sice neměla během celého příběhu, ale některé pasáže byly skutečně vydařené, zejména metaforické popisy vztahů.
Erotické motivy a vulgárnější jazyk už dneska nikoho nepřekvapí, ale "prcin, kundiček, buchtiček a frndiček" je zde skutečně hojně (možná až příliš).
Co se týče postav, chtělo by to jít trochu víc do hloubky u vedlejších postav. Známe sexuální život všech Lucčiných kamarádek, ale jinak je známe jenom povrchně. A rozhovory s dcerou se zdají být až moc uměle vykonstruované.
Největším úskalím pro mě ale byla, absence značení přímé řeči. Vím že není povinná, ale opravdu jsem se někdy ztrácela v tom, kdo zrovna mluví, tím spíš když se do "rozhovoru" přidala ještě Šedivka.
Abych ale jenom nekritizovala, tak musím vyzdvihnout zajímavý vhled do fungování castingů, a zejména půvabné SMSkové konverzace a milé "šťouchání se" s Karlem ;D .

Blanka78
09.02.2021 5 z 5

Pěkná čtivá kniha, za mě dobrý

Eva88
07.02.2021 3 z 5

Na můj vkus trošku přefrndovaný román, ale proč ne. Oddychovka, která se dobře četla.

cucik14
04.02.2021 5 z 5

Po přečtení par úvodních kapitol jsem se chystala, že knihu nedoctenou odložim. Dala jsem ji ale šanci a dobře jsem udělala...
Začátek mě vůbec nenadchnul, ale pak mě strhla a nepustila. Krátké kapitoly, vtipne příhody a svižne vyprávění.

Alena1957
03.02.2021

Knihu doporučuji spíš mladším ročníkům. Autorčina prvotina nezklamala.

Kvítek84
01.02.2021 3 z 5

Nechala jsem se unést titulem a knihu si objednala u Ježíška coby sebe-rozvojový návod k většímu pochopení mužů s cílovkou na toho svého. Houby! Po pár stránkách jsem sršela zklamáním, že mám v ruce dívčí román a přemýšlela, komu červenou knihovnu udám.
Světě div se, knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se u ní nasmála. Jazyk autorky je svižný, živý, vtipný a odvážný. Erotické pasáže mi taky přišly víc než vhod :-) Něco takovýho jsem právě teď potřebovala! Odreagovačka po všech těch "duchovních" knihách přišla víc než vhod! Stejně je to sranda, jak si člověka najdou ty věci, který zrovna potřebuje číst (vidět, slyšet...) Vesmíre, díky!

Jak přežít svého muže jsem sice nezjistila, ale že se dokážu skvěle pobavit i sama ano! A to se cenní. Něco mi říká, že tohle bude knižní překvapení letošního roku!

Knižní střípky
30.01.2021 4 z 5

Čteno ušima – poslech audioknihy

Autorka a interpretka v jednom odvedla skvělou práci, za to jí fakt tleskám, já jsem se bavila, jak již dlouho ne. A díky moc za skvělý nápad na magickou polévku – kdo četl, tak ví.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Marfulka007
26.01.2021 3 z 5

Za mě oddychovka, která neurazí, ale vyloženě WOW efekt se taky nekoná. Čte se sama, to ano, sedly mi krátké kapitoly. Začátek a dlouhý rozhovor s Šedivkou mě trochu vyděsil, až jsem si říkala, že to dobrá volba na čtení nebude, ale nakonec stránky ubíhaly a já se začetla do příběhu. Z mého pohledu je pro mě těžké úplně se vžít do života svobodné matky, možná proto mi některé pasáže přišly až trochu moc. Celkově hodnotíme knihu jako pohodové večerní čtení, ke kterému se už ale nepotřebuji vracet. P.S. A líbil se mi nápad s Magickou polévkou :-)

Mojepočteníčko
25.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Konečně jsem se dostala k přečtení časopisu Page, který mi na nočním stolku ležel už pěkných pár týdnů. S oblibou čtu rozhovory se zajímavými lidmi, proto mi neunikl ani ten, ve kterém časopis vyzpovídal herečku Janu Bernáškovou. A ejhle! Vydala dokonce knížku! No, co si budeme – další týden jsem si knihu Jak přežít svého muže vyzvedla na poště, odložila vánoční (a stále nedočtenou) Jenny Colgan a pustila se do čtení…

Kniha vypráví o mladé herečce Lucii, která je zároveň svobodnou maminkou. Tří a půl letá Kristýnka mnohdy vydá za dvě a s jejím otcem Tomášem není v rámci komunikace vždycky lehké pořízení. Navíc se jí nedaří sehnat práci v oboru, ačkoli se o to aktivně snaží. Její život je bohatší o tři přítelkyně – Denisu, Alenu a Radku, se kterými se všechny nesnáze přece jen snáší o něco lépe.
Během vyprávění nás Lucie provede svým životem, jak minulým, tak tím stávajícím. Zažijeme veselé, trapné, smutné i vzrušující situace, zkrátka prožijeme všechno, co k takovému obyčejnému lidskému bytí patří.

Už dlouho se mi nestalo, abych otočila poslední stránku knihy a cítila, jak ve mně rezonuje vlna emocí. Tohle bylo vážně skvělý! Příběh je svižný, čtivý, humorný (smála jsem se po hodně dlouhé době nahlas), ze života, psaný s láskou a od srdce. Hlavní hrdinku Lucii jsem si maximálně oblíbila. Nejen, že mi byla v mnohém podobná, ale zároveň mě přiměla nahlédnout do vlastní minulosti a zhodnotit některé vlastní peripetie. Mimo jiné jsem v knize objevila spoustu vtipných a trefných přirovnání, jimiž jsem obohatila svůj vlastní slovník. Čímž v podstatě narážím i na způsob autorčina vyprávění. V příběhu nenajdete žádnou "vatu“, do které by se snažila zaobalit některé výrazy či situace. Vše líčí tak, jak nám "zobák narostl“ a život přináší. Pro příklad uvedu situaci, kdy hlavní hrdinka sedí v divadle vedle muže, který ji přitahuje. Místo sáhodlouhého popisu o vzrušujících pocitech se dočtete o nervozitě, pocení v podpaží a kalhotkách, které by se nejraději svlékly samy a odkráčely pryč. Mimo jiné jde o jedinečnou příležitost nahlédnout nejen do hereckého zákulisí, ale i mnohdy komplikovaného ženského světa okořeněného velkou dávkou pravého holčičího přátelství.

Zkrátka a dobře – s knihou Jany Bernáškové se rozhodně nudit nebudete. Za mě jednoznačně velké doporučení!

sex humor pro ženy zfilmováno feminismus mateřství české herečky matky samoživitelky, svobodné matky

Jana Bernášková
česká, 1981