Jak přežít svého muže

Jak přežít svého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455271/bmid_jak-prezit-sveho-muze-VIw-455271.png 3 551 551

Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Svérázně a s vtipem řeší a komentuje různé životní situace, které by někteří označili za tabu a při nichž by leckdo raději přivíral obě oči. Hrdinku na její nelehké životní cestě nedoprovázejí pouze její extrovertní a tak trochu potrhlé kamarádky, ale i Šedivka, její vnitřní hlas, se kterým má komplikovaný vztah. Skrze příběh čtenář nahlédne do světa mateřství, filmu a sexuality. Román nejen pobaví, ale zároveň nutí se zamyslet a klást si stejné nebo podobné klíčové životní otázky jako Lucie. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?... celý text

gudaska
19.06.2021 4 z 5

Knížka se četla velice svižně. Oddechové čtení pro ženy, myslím, že každá z nás si tam najde něco ;)

ZapisnikTerky
13.06.2021 2 z 5

Kniha plná humoru, ale i neštěstí. Prostě ze života... Nesedl mi moc styl psaní - hlavně absence uvozovek. Ale rozhodně knihu doporučuju všem ženám, které potřebují trochu zvednout náladu nebo jako čtivou oddechovku na dovču. Více v mojí recenzi.

Fifi15
03.06.2021 4 z 5

Leč romány pro ženy nejsou úplně můj styl, sáhla jsem po této knize jednak na doporučení a kladné recenze a jednak jako po oddechovce.
Výsledek: nemám vlastně moc co vytknout, je to čtivě napsané, byť se občas objevují knižní klišé (a to i několikrát po sobě) a nijak barvitým jazykem kniha také neoplývá. Žádné zbytečné popisy navíc. (Což právě někdy oceňuji u toho, kdo to umí).
Rozpravy se Šedivkou mě moc nebavily. Přesto 4 hvězdy.

radus
30.05.2021 3 z 5

Docela vtipně napsaná oddechovka, která se rychle četla. Doporučuji jako nenáročné čtení na dovolenou nebo do čekárny u lékaře.

ebartlova
19.05.2021 5 z 5

Byla to docela jízda :-) knihu jsem přečetla za 4 dny a těším se na další dílko.

bronulka
16.05.2021 3 z 5

Celkem svižně napsaná oddechovka, jen musím přiznat, že mi občas vadily popisy erotických scén. Každopádně za nápad s Šedivkou tleskám.

petrarka72
14.05.2021 4 z 5

Přečteno na jeden zátah - a první slovo, které mě napadlo po dočtení, bylo "sexy"; sexy je nejen autorka, ale i knížka, překvapivě zábavná, půvabná, na nic si nehrající a ve svém žánru nadprůměrná. Osobně bych se obešla bez iniciačních rozhovorů s Šedivkou, vesměs nabádavých a vyslovujících, co vyplývá z děje, stačila by mi jako zprostředkovatelka vzpomínek - ale chápu, že někdo to tak má - a že autorka považuje za důležité některé věci pojmenovat přímo. Autentické vyprávění, určené výhradně pro ženy, o ztrátách a nálezech. A víte co? Nutně potřebuji kamarádku, co by mi řekla: "Lulino, neser a věř si."

Sarka25
04.05.2021 5 z 5

České autory skoro nečtu ale této knize jsem chtěla dát šanci a musím říct že se to opravdu vyplatilo. Kniha je ctiva a opravdu ze života. Jedine co me asi vadilo bylo to ze byla kniha hodně vulgární to moc nemusím. Libilo se mi ze kniha byla z hereckého prostředí a ze zivot a vztahy jsou někdy opravdu na hlavu. Těším se na další dil.

Klára90
25.04.2021 4 z 5

Musela jsem si trochu zvyknout na rozhovory bez uvozovek, ale trvalo to jen chvilku a pak už se mi nechtělo knihu odkládat. S velkou něhou je popsáno jedno těžké životní období, Lucka se s ním pere obstojně, ale občas si tu pusu narazí. Své trápení sdílí s kamarádkami, které zase mají svá trápení a tak si snaží pomáhat co to jde, i když hlavně kope každá za sebe. Kniha mi přišla velmi opravdová, na nic si ten příběh nehrál, prostě jen tak plul. Takové mám pocity z knihy. A těším se na další díl, i když zároveň nevím, jestli ho chci úplně tak číst, protože bych nerada, aby se Lucce a Kiky zase něco zašmodrchalo

evasamankova
24.04.2021 5 z 5

Příběh jsem poslouchala jako audioknihu, načtenou samotnou autorkou. Skvělé, vtipné i dojemné, navíc s určitým duševním přesahem. Peprnější slovíčka mi ani v nejmenším nevadila, zkrátka i ony patří k běžnému životu, kdo z nás některé z nich občas/často nepronese...? Navíc v podání Jany Bernáškové to celé působí jemně a nevtíravě. Milé knižní překvapení!

Coucouha
23.04.2021 3 z 5

Strašně mi vadilo, jak to bylo napsané - žádná přímá řeč, občas to hodně mate.
Ale jinak fajn oddechovka.

DanielaU.
22.04.2021 4 z 5

Miluju knihy, i když v době mobilů a jiných pokušení, se už hůře do nějaké opravdu začtu. Nejprve jsem si přečetla ukázku z knihy, která mě nezaujala. Ale nedalo mi to a já si ji objednala v knihovně, kde ji asi po dvou měsících měli volnou (byla jsem asi pátá nebo sedmá v pořadí čekajících). Po slabším začátku (ukázka je právě z něho) jsem se do knihy zcela ponořila. Zmíněné vulgarismy nebo sexuální scény mi problém nedělaly-už jsem dospělá a ani neoznačená přímá řeč a šedivka nerušily. Čím více jsem toho přečetla, tím více mě to bavilo, a konec jsem v podstatě zhtla. Kniha je napsána dobře, vtipně, drží pohromadě a má šťastný konec. Navíc má autobiografické prvky a to je pro mě velké plus. Dokonce mě napadlo, jestli autorce při psaní nepomáhal pan manžel-scénárista! Přeji oběma hodně společného štěstí a lásky i dalších pracovních úspěchů! 80%

Zoulinda
21.04.2021 3 z 5

Oddechová kniha, ze života. Vtipně napsaná, dobře se četla.

myšpa
09.04.2021 3 z 5

Kniha byla čtivá, až na ty vulgarismy.

jarka7698
08.04.2021 1 z 5

To bylo velmi slabé.

janadibelkova
30.03.2021 2 z 5

Bohužel se musím přidat k těm, kterým vadily vulgarity i já jsem po prvních stránkách měla chuť knihu odložit a jen proto, že to nikdy nedělám, dočetla jsem. Chybějící označení přímé řeči ruší a celkově je prostě vidět, že knihu nepsal spisovatel. Je těžké vyjádřit dojem z knihy, která mi ale vůbec nesedla. A jestli se dnes třicetileté matky vyjadřují tak jak je to tady, pak je mi to líto...

boeink
29.03.2021 4 z 5

Po pár přečtených stranách jsem si říkala, proboha, co to zase čtu? Věta "Moje máma je nemožná kráva!" mě dost znechutila, ale spolkla jsem to. Pak jsem se do čtení zažrala a po dočtení jsem spokojená. Kniha byla vtipná, místy i dojemná, zkrátka ze života. Hovory se Šedivkou a magická polévka jsou nejlepší momenty z knihy. Tu polévku možná i vyzkouším. (A tu mámu teda odpouštím.)

vendysantos
29.03.2021 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala víc, když jsem viděla tak dobré hodnocení. Vadily mi vulgarity. Vážně se spolu dospělé kamarádky baví jako dlaždiči? Hlavní hrdinka byla, slušně řečeno, dost povolná a bez zábran. Místo toho, aby se více věnovala dceři, pila každý den alkohol a spala s kdekým. Taky mi vadila absence uvozovek v přímé řeči, často nebylo vůbec poznat, která z postav zrovna mluví a kdy daná řeč končí.

AjkaTrojan
28.03.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a hezky se četla. Konec byl trošku rychlý a kýčovitý, ale šťastných konců není nikdy dost. Těším se na další knihy od autorky. Tato byla moc čtivá.

marcela_jehlick
28.03.2021 4 z 5

Super knížka na odreagování. Paráda. Autorku knihy jsem si s příběhem často spojovala a vybavovala ;-) . Vtipný, svěží příběh ze života.

sex humor pro ženy zfilmováno feminismus mateřství české herečky matky samoživitelky, svobodné matky

Jana Bernášková
česká, 1981