Lovec králíků

Lovec králíků

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324375/lovec-kraliku-mAE-324375.jpg 4.4517

Detektiv Joona Linna (6.)

Kaninjegeren (2016)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

MichaelaSaky
včera

Kniha byla velice napínavá, všechny moje tipy kdo je vrah byly špatné. Na knize mi vadil konec s Valérií, kdo to jako měl u toho lesa být ..... :D Ať jsem přemýšlela jak jsem chtěla nepřišla jsem na to. Jinak super čtení.

Zoy
předevčírem

Kniha mne malou trošičkou zklamala, hlavně když si člověk zvykne na kvalitu všech ostatních knih. Ale nebyla až tak špatná, ale vadily mi tam neustále dohady o terorismu a hlavně moc nechápu, proč zazdili předchozí život Joona. Kdysi manželku měl, jmenovala se Lena a umřela na rakovinu, ale bydleli spolu v jedné domácnosti, měli syna a dceru.........

sagasir

Návrat se vším všudy

Kniha Playground od této autorské dvojice na mě zrovna kdovíjak nezapůsobila. Naopak jsem z ní byl zklamán a o to víc jsem se právě na Lovce králíků těšil a měl radost, že se manželé Ahndorilovi vrací k tomu, co jim jde výborně. Naštěstí mohu prohlásit, že mě tato kniha nezklamala. Lovec králíků opět na nic nečeká, dějově nás velice rychle vtáhne a drží naši čtenářskou pozornost, ostatně na to už jsme u této série zvyknutí. Čtenářům už docela známý komisař Linna je zde znovu skvěle vykreslen a získává si u mě větší a větší sympatie. Dokonce mi začala být sympatická také postava komisařky Baureové a to jsem ji ze začátku jejího působení moc nemusel. Oživujícím a zajímavým prvkem pak působí kupříkladu postavy kuchaře Rexe a jeho syna Sammyho. Překvapivá je i postava vraha. Jeho totožnost se možná dozvíme dříve než by leckdo čekal, ale příběhu to nijak neubírá na kvalitě a za to má autorská dvojice plusové body. Ostatní postavy jsou jakbysmet dobře popsané a do příběhu vesměs správně pasují. Pozitivně vnímám i samotnou básničku o deseti malých králících. Nevím, jestli nad ní stejně uvažovali samotní autoři, ale já v ní viděl jakýsi odkaz a poctu na staré dobré detektivky a jejich autorku Agathu Christie. I to se mi líbilo, ať už to opravdu tak bylo či nebylo zamýšleno. Dobrá detektivka by měla být samozřejmě napínavá a to Lovec králíků splňuje dostatečně. Překvapivé pasáže v ději se téže objeví a překvapivý je také samotný úplný závěr, jenž nám nejspíš naznačuje začátek dalšího příběhu. Příjemně působí i jakési pasáže týkající se milostného vztahu komisaře. Ty celý děj dělají správně zajímavějším. Nebudu však jen chválit, jelikož jsem našel také pár věcí, za které autoři ode mě plusové body nedostanou. Například anonymní sex na záchodcích policejní psycholožky Janette a nebo linka s možnou vyšetřovací verzí, že se jedná o terorismus. Za sebe bych pak uvítal nějaké delší a možná zajímavější konečné střetnutí komisaře s vrahem.

Lovce králíků následně řadím za Písečného muže, Svědkyni ohně, Hypnotizéra a Stalkera až na předposlední místo. Méně se mi už pak jen líbila Paganiniho smlouva z dílů této výtečné krimi řady. I tak tento poslední díl považuji za skvělou kriminálku a proto jí uděluju 85 % a už teď se těším na další díl s oblíbeným komisařem.

Fixa08

Mě knihy od Keplera prostě baví, musím dát za pět hvězd jako vždy a ať uz vyjde další :-)!

dobama

Tak Lovec mne chňapnul ihned na začátku a knihu jsem MUSELA dočíst během 48h. Napínavé, krvavé a ve finále si vrah snad získal i mé sympatie.

Gracian1964

Mal som šťastie, alebo smolu, záleží na tom, z ktorého konca sa na to pozerám, že som túto knihu čítal po Nesbovom Smäde...a toto sa mi teda páčilo oveľa viac...nebolo to moje prvé stretnutie s touto autorskou dvojicou, nečítal som síce od nich všetko, ale zdá sa mi to štandardne dobré a určite sa nebudem ďalším ich dielam vyhýbať, hm...dobre napísané, akurát tá akčná scéna v prístavisku ma veľmi nechytila, ale asi to bude tým, že akčné scény ako také ma až tak neoslovujú, i keď...ak sú opodstatnené, vlastne veď aj táto scéna bola opodstatnená, tak o čom tu vlastne točím, ja debil...konec...kniha je dobrá, pokojne si ju prečítajte, kto má rád túto dvojicu spisovateľov alebo severské krimi...ja asi zamierim na istý čas do južnejších, prípadne západovýchodných končín...šmytec...

Kesssssi

Tak tohle se nepovedlo. Šíleně zdlouhavý a nudný start. Vlastně celá kniha byla velmi nudná a příběh mě vůbec neoslovil. V podstatě jsem celou dobu neměla ponětí o čem čtu, prostě mě to nevtáhlo do děje. Za mě rozhodně nejslabší Keplerovka.

pravnik

Dobře napsané, nicméně předchozí kusy od Keplera byly výrazně lepší a napínavější. Nepochopitelná je zápletka s teroristy. Ke konci ztrácí dech.

irefir

Byla jsem velmi zvědavá, protože po výborném Písečném muži se mi některé z dalších knih autora( autorů:) zase tolik nelíbily, ale tohle bylo výborné čtení. Napínavé, parádní. Ale ten konec??? Tak snad se můžeme těšit na další knihu.

Lotka

Zase další, která se autorům povedla a vypadá to, že se můžeme těšit na další.

bookwarmerka

Od Larse to byla má první kniha a moc se mi líbila. Je aktuální, napínavá a pěkně zpracovaná.

felia

Mám raději klasické detektivky, než thrillery. Oceňuji, když kniha nepostrádá onen černý anglický humor, i když takové knihy už dnes téměř nevychází. Padouch opět má mnohem vyšší bojové kvality než mají policisté. Snaží se své oběti mordovat zvláště fujtajblově. Oddechl jsem si, když byl konečně zabit.

jana1976

Prostě bomba jako vždy.

karbulka

Vynikajici jako vzdy

radus

Jako vždycky napínavé od začátku do konce. Některé scény příliš drastické, ale nemohla jsem se od knizky vůbec urvat. Konec opět otevřený, abychom se mohli těšit na další pokračování... Dávám plný počet hvězdiček, kdo má rád napětí, určitě si přijde na své.

machelka

Kepler opět nezklamal. Pět hvězdiček a už se těším na další díl.

martunka

Další skvělá kniha s Joonou Linou. I když je občas v příběhu nějaké to klišé, tak je to pořád ještě napínavé a dobré čtení.

Ankavi

Tentokrát se rozhodně nepřidám k bezvýhradnému nadšení. Na tuto knihu jsem se hodně těšila a i když je jistě velmi dobrá, jsem trochu zklamaná. Pomalejší rozjezd bych ani tak nevyčítala. Vadilo mně, že napětí tentkráte gradovalo jen umírněně, vlastně jen do chvíle, když už bylo jasné, která z postav je lovec králíků. co mně ale hodně vadilo - doslova na hlavu padlé mně přišly některé situace - závar při podezření na teroristy, sexuální scéna na veřejných tolaletách, Joonův pobyt ve vězení a jeho snadné propuštění, zázračné otěhotnění psycholožky... Na druhou stranu - motiv záchvatového vraha i samotné pátrání Joony mělo standarní úroveň, na kterou jsme zvyklí. Proto tentokrát za čtyři hvězdičky a na autorskou dvojici jsem určitě nezanevřela.

Čermajda

Čte se jedním dechem, je napínavá, nechává otevřený konce.
Doporučuji.
Čermajda

haski

Četlo se to dobře, ale na mě to tentokrát bylo až moc drastické. Tak moc dopodrobna bych některé scény nemusela. No, nikdo mě to sice nenutil číst, jenom moje zvědavost. Nebylo to špatné, ale nevím co znamenal úplný závěr. Tak třeba v další knize se to dozvím

jindrusa

Opět super, ale co ten konec?

Hadrna

Bohužel, jedna hvězda dolů díky zápletce s teroristy. Dát to na začátek knížky byla pro mě zkouška ohněm, ale uspěla jsem a dočkala jsem se super zápletky jako vždy :). Stále jsem na Keplerovi závisla a pokračuji v krasočtení všech jejich knih. Popis míst super, líbí se mi popisy myšlenek jak obětí tak vrahů. Na co dokáže člověk myslet před smrtí a nebo zabitím, supernapínavé :).
Doporučuji a přeji mrazivé počteníčko NH.

stepanka000

Napínavé jako vždy. U Keplera jsou záporáci skoro pokaždé super chytří, rychlí, silní...... Pak není divu, že jim všechno vychází: ) Ale mám dojem, že podobnou zápletku jsem už někde četla. A bojové scény bych klidně vynechala.

Jolina

Skvělé počtení, nečekaný útočník, zajímavé zápletky osudů jednotlivých hrdinů...čtenář si domýšlí, pátrá, odhaduje - ale tentokrát mě tato zápletka vůbec nenapadla, jen jsem ve skrytu duše fandila "kuchařovi" a doufala, že on nebude ten "Černý Petr". Atmosféra ponurá, tajemná, přečteno jedním dechem...

Sidoroka

Na knihu jsem se těšila, Keplera miluji a přečetla jsem ji jedním dechem. Hned začátek mě chytil a a až do konce nepustil. za mě top....

konicekbily

Není to vůbec klasická detektivka, ani všechno v tomto thrilleru není zdaleka původní, zdá se, že vše je trochu přehnané a zbytečně dlouhé se zdají "soubojové" akce.
Ale autorské manželské duo Lars Kepler má jasnou osnovu příběhu a vše logicky navazuje a je dokonale vysvětleno. Po přečtení se ke knize v mysli vracím - možná stojí i za zamyšlení nad životem, zejména těch rozmazlených dětí! A možná i v Čechách.

parley3

Kniha se četla dobře. U Lars Kepler mám problém s představivostí u určitých popisných pasáží míst, připadají mi chaotické. Nejoblíbenějšími knihami tedy zůstávají Stalker a Playground.

morava

Melo to spad, nechybelo napeti, to co od thrilleru ocekavam se mi dostalo, takze secteno podtrzeno spokojenost.

Vlčice7

Od tohoto autora to byla má první kniha :) a za mě super napínavý krvák.

Beeper

Od knihy na základě recenzí, jsem očekával více. Dej se občas zbytečně vlekl a na rozdíl od jiných severských detektivek, jsem dokázal knihu bez problémů odložit a jít dělat něco jiného. Určitě stojí za přečtení, ale jsou lepší.