Lovec králíků

Lovec králíků

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324375/lovec-kraliku-mAE-324375.jpg 4.3188

Detektiv Joona Linna (6.)

Kaninjegeren (2016)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host
Více informací...

PetK
předevčírem

Je to dobrá, (nad)standardně dobrá detektivka, starý dobrý Joona a Saga, jen po Písečném muži je laťka prostě příliš vysoko. Žádné zklamání, ale wow efekt se nedostavil. Nicméně Kepler to prostě umí, to se mu musí nechat. :-)

kazatell
předevčírem

Po stalkerovi bohužel nemohu dát 5 hvězd, i když kniha by si je opravdu zasloužila. Popisné scény kdy se dokážete do situace vžít tak že cítíte čepel v břiše a krůpěje potu vám stékají po zádech se zachovali, ale jsou jen na ten okamžik a pak hned zmizí. Je pravda že vrah se dá odhalit pozorným čtenářem docela brzy, ale nic to nemění na tom že je kniha napínavá až do konce. Epilog dává tušit že další kniha od autorů bude opět trhák a možná se zase přiblíží stalkerovi

Pjater
předevčírem

Já jsem jako vždy nadšená. Kniha nezklamala a mohu všem doporučit.

Lana33

Po pauze, kterou jsme museli preckat bez Joony, tu je dalsi pribeh. Rozjezd je trochu pozvolnejsi, teroristy bych do toho nezatahovala vubec, ale kniha byla velice ctiva a mela spad. Opet jsem se nedokazala od knihy odtrhnout, dokud jsem neotocila posledni stranu. Joona ani ve vezeni nezahali a je porad v bezvadne forme, skoda, ze zde vice nespolupracuje se Sagou. Hodnotim jako velice povedeny dil!

happy-smile

Asi si mi některé předchozí díly líbily víc, ale tento opět nezklamal. Kniha se velmi dobře četla a Joona je zpět v plné kondici. Sice mi bylo trochu líto, že vězeňská linie byla tak rychle (a možná nereálně?) ukončená, ale aspoň jsme se docela rychle dostali zpátky ke staré dobré detektivní práci. Můžu jenom doporučit.

Martiiiik

Výborná kniha, autoři se zlepšují každou knihou :-) čtivá, měla spád.. Jen zapojení potenciálních teroristů mi přišlo dost zvláštní.. Jinak občas téměř mrazilo :-) pět hvězd je zasloužených :-)

Denisa.knizky

Shoduji se s nekolika dalsimi komentari, tj. Keplera ctu pravidelne a vseobecne detektivky tohoto dua povazuju za velmi povedene, jednoduse a rychle se ctou, dej ma spat. Kazdopadne jsem od lovce kraliku mela trosicku vyssi ocekavani, par veci nebylo dovysvetlenych (jiz nekolikrat zminena vrazda, saga a jeji cislo apod.), a par veci bylo prehnanych (nektere veci se zachranovali nebo meli zvraty v uplne v posledni vterine, nekdy trochu neprirozene, nechci spoilovat) ale jina spousta veci byla super tak jako v predchozich keplerovkach. Takze, urcite doporucuji precist, fajn pocteni, a tesim se na dalsi knihu ale stalker pro me zustal nadale alespon prozatim nejlepsi z joonovych pribehu.

skocka

Anoooo, opat raz kniha, ktoru som nechcela pustit z ruky. Prva polovica skvela, prava Keplerovska. Druha ako ako od Agathy Christie, co uz ale na mna nezaposobilo az tak dobre :/ Davam preto o bod menej.

martinka_d

Do 2/3 se mi kniha líbila, četla se dobře, děj byl výborný - ale má to svoje ALE - některé scény naprosto zbytečné, nepochopitelné chování obětí, které se neumí bránit? neumí alespoň vzít něco a po vrahovi to hodit?! Ke konci knihy mě už vadila i postava Sagy Bauerové - asi proto,že si dělá co chce, nebo mně to aspoň tak přišlo..ale jinak dobrý, ale už napsali Keplerovci lepší ;-)

Susan94

Nutno říci, že Kepler nám zdrsněl a to dost. A to mě opravdu moc bavilo. Úžasný nástup hned od první stránky, ale pak to postupně ustávalo. Občas jsem prostě nechápala co to vlastně čtu. Zase to mělo skvělý námět, který se mohl odvíjet jinak, protože podobnost s Olsenovými Zabijáky tak opravdu je dost patrná. (Vážně, když je školní banda se pak musí mstít na nějakém lovu v lese?!?) Chtěla bych závěrem určitě říct, že ačkoliv nejsem nikdy s Keplerem úplně spokojená, četla jsem všechny díly a na Lovce Králíků jsem se hodně těšila - to taky o něčem vypovídá, člověk si i tak může vytvořit závislost a o tom to taky je ne?

Evina74

Opět jsem další díl ze série zhltla téměř na jeden zátah. Až na věcnou chybu s telefonem od Sagy napínavé čtení. A teď už jen rok čekat na další případ...

ŠtěpánkaB.

Mně se to prostě líbilo. Luxusní budování atmosféry, popisy jednotlivých scén... i když se motivy opakují z předchozích knih, pořád to funguje - jak Keplerům začne v domě průvan hýbat závěsem, je to prostě průšvih :) !
Jinak pozorný čtenář může tušit vraha už poměrně brzy, ale vůbec to nevadí a knize to na napětí nijak neubírá. A Joona prostě nebude mít klid, chudák :)

Michl

Přečetla jsem za pár dní. Doporučuji. Míša

Wendy88

Hrozně moc jsem se těšila na Joonu a zklamaná nejsem.Děj byl napínavý,ale styl psaní dvojice Kepler mám už asi prokouklý,takže vrah odhalen poměrně brzy :-(.Některé detaily nepochopeny,např.smrt vozíčkáře,číslo Sagy na telefonu muže z ochranky atd.Ale myslím,že to způsobil poměrně mizerný překlad knihy.A protože vím,že Keplerovci už dávno frčí na novém psaní,epilog jsem tak trochu čekala :-) I přes drobné výhrady mají prostě 5!

triana

Na novou knihu autorské dvojice Lars Kepler jsem se moc těšila, ale opatrně. Poslední kniha Stalker se mi docela líbila, ale nadšení z předchozích dílů s hlavním vyšetřovatelem Joonou Linnou se jaksi nedostavilo. A totéž, lehké zklamání, je můj dojem i z Lovce králíků. Bezpochyby dobře řemeslně odvedená práce, čtivý děj, ale... opět některé scény zbytečně překombinované, neuvěřitelné... a hlavně - vlastně zbytečné. Ke konci jsem už přeskakovala celé pasáže i stránky, abych se dobrala konce. Takže tři hvězdy...

MaléRajčátko

Lars Kepler patří k mým nejoblíbenějším autorům a Lovec králíků mě nezklamal ani v nejmenším, stejně jako předchozí díly. V každém z nich si zamiluju nějakou novou postavu (nemluvě o Joonovi, který má prostě úžasné charizma), v této knize je to právě Sammy. Za celkové plus považuji i velké množství postav, myslím si, že si v nich každý najde svého oblíbence a naopak i toho, kterého rád nemá.

Knihu jsem zhltla za pár dní, stále se v ní něco dělo, děj se s napětím a správnou rychlostí posouval dál a nenechával čtenáře jen na jednom místě.

Rozhodně doporučuji přečíst :3

rozalupe

Zase úžasně napsané, nejde se odtrhnout

Vesina

Pecka !! Od začátku až do konce !!

Pjater

Opět skvělá kniha, kterou mohu vřele doporučit. Už se těším na další díl.

Corell

Au, au, au...to bolelo! Nezbývá než souhlasit s komentářem Petry (pdoubkova). Za mě nejslabší keplerovka. Bohužel.

Horalka5

Konečně návrat k Joonovi a Saze :) Přiznám se, že po přečtení Playground jsem váhala, jestli si novou knihu koupit, ale nakonec vůbec nelituji. Opět dobře napsáno - napínavý příběh, kde si opravdu počkáte na rozuzlení. Jediné, co mi vadí, je ten otevřený konec, kdy budu celou věčnost čekat, než vyjde další díl :))))

Anim1984

Na knihach od Keplera mi vadi jedna vec. A to ta, ze skonci v nevhodny okamzik. Uz ted me stve, ze musim cekat tak dlouho na dalsi dil. Lovec kraliku je opet velmi poutave napsany. Dej je napinavy a na rozuzleni si clovek opravdu pocka skoro az k samotnemu konci. Da se rict, ze je to celkem nepredvidatelne.

Pucik13

Super, četlo se samo:) knihy od této dvojce mám ráda, Joona Linna nezklamal, ale přišlo mi, ze neměl moc prostoru a Saga hrála trochu víc druhé housle. Taky mi tam unikl smysl jedné vraždy, nebo jsem si to asi nespojila, ale celkově parádní počtení. U posledni věty epilogu jsem taky kroutila hlavou - snad na sebe další díl nenechá dlouho čekat :-D

Ajina76

Kniha se mi líbila, jen někdy trochu moc popisu. Po Playgroundu, který jsem ani nedočetla jsem byla spokojená. Jak tady již bylo ale zmíněno, ten konec si mohl odpustit.

ollinka1989

Od Keplera mam vsechny knihy..jsou perfektni autorske duo. Ale nemuzu jim odpustit posledni vetu v teto knize...to se proste nedela, kdyz neni dalsi navazujici kniha :D

zazinka2

Jsem nadšená! Od Keplera jsem přečetla všechno a po Stalkerovi (který se zas tak moc nepovedl) je Lovec králíků opět něco! Písečného muže sice nepřekonal, ale je s ním srovnatelný. Už dlouho se mi nestalo, že bych fandila vrahovi :D

Aduska81

První Kepler, který mně nebavil. Dala bych 2 hvězdy, ale, že je to Kepler má ode mně jednu navíc. Podobnost se Zabíjáky už ani nebudu komentovat, když se tak teď dívám nezmiňuji ji tady jednom já.

saez

Kepler ve výborné kondici, tak jak ho znáte a milujete. A těšíte se na další knihu.

adlenka

Ze začátku jsem myslela, že to bude na plný počet hvězdiček. Nakonec 4. Proč? Většina už tu je zmíněná a souhlasím. Podobnost se Zabijáky, záchodová pasáž, vrtulníky, obří zásahové akce... Ovšem Joona mě baví i tak.
Ale na konci mě úplně praštilo do očí - Saga seřeže hlídače, jen aby jí "půjčil" telefon. Volá z něj Joonovi a ten na displeji vidí, že volá Saga?
A ten epilog?! To mě nebaví. Dalšího Joonu bych si koupila i bez tohoto "lákadla".

vorenus

U této dvojice už ani nečtu anotaci, protože vím, že ať napíšou cokoliv, tak to bude jízda od prvního řádku až po ten poslední.

Lars Kepler

Lars Kepler