Lovec králíků

Lovec králíků

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324375/lovec-kraliku-mAE-324375.jpg 4.4387

Detektiv Joona Linna (6.)

Kaninjegeren (2016)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host
Více informací...

weberda
dnes

Po velikém zklamání z Playground jsem opět nadšená. Strhující děj, doporučuji.

tomickova.k
včera

Konečně zase Joona Linna na scéně! Lovec králíků se mi líbil, děj byl napínavý a měl spád. Tedy až na scénu v loděnici, ta mě nebavila a byla, jak už tu psalo mnoho lidí, pro vývoj děje naprosto zbytečná. Keplerovic dvojka je čím dál brutálnější, detailní popis vražd (nebo spíš vyvrhnutí?) a té krve! Při čtení mi kolikrát běhal až mráz po zádech, což je účelem :) Saga Bauerová opět neústupná a kvůli vyřešení případu jde přes mrtvoly. Kuchař Rex má fakt pech a smůla se mu lepí na paty. Epilog nám napověděl, že v příštím díle bude mít Joona Linna spoustu práce a bude se to týkat i jeho osobního života. Doufám, že bude zase trochu více v popředí děje a snad mu dají autoři více prostoru. Neřekla bych, že to byl vyloženě nejslabší kousek, spíše slabší, ale určitě ne nejlepší ze série :)

Jingle
včera

Někde tady v komentářích padala slova jako bezchybné, geniální... Tak to prrr!
Ne každý možná hledá v detektivkách logičnost, uvěřitelnost, nepředvídatelnost, ale já si popravdě myslím, že kvalitní detektivka by měla alespoň na jednom z těchto pilířů stavět. Knížka je to určitě velmi čtivá, ale nemohla jsem se ubránit dojmu, že autoři dělají z policistů a občas i čtenářů někdy pěkné blbce. Nechci spoilovat, tak už víc nenapíšu, ale za mě to autoři zbytečně přehnali a je z toho jen taková čtivá předloha k americkýmu béčkovýmu akčnímu filmu. S komediálními prvky.

hanap
předevčírem

Přečteno. Nějak mě opouští počáteční nadšení Keplerovými knihami, ale moje zvědavost jaké je pokračování, zvítězilo. Moje hodnocení: moc brutální, moc krve, zbytečně přimíchaní migranti. Joona ve vězení, trochu přitažené za vlasy. Nakonec připustím- dobré (tři hvězdy).

Trido
předevčírem

Myslím, že Lovec králíků je zatím nejslabší, ze série o Joonu Linnovi. ale i tak jsem to shltla na posezení. Horší je to s představou, zda budu muset čekat zase skoro 2 roky, než vyjde nová kniha, navazující na epilog.

lisc

Přečetla jsem za 3 dny, ale úplně nadšená nejsem, třeba Písečný muž se mi líbil víc. Nicméně Joona Linna je sympaťák, i když chvilkami se mi zdálo, že by to zvládli i bez něho. Pro mě trochu nelogicky mimo děj scéna v loděnici - měla to být kritika určité hysterie policie kvůli hrozbě terorizmu? Otevřený konec dává tušit, že se dočkáme dalšího příběhu s Joonou.

amladar

Ta mně teda dala zabrat!!!! Do poloviny knihy jsem si myslela, že se asi duo autorů zbláznilo. Dlouho se mi nestalo, že bych knihu chtěla odložit. Ale - druhá půlka už stála za to. Doporučuji vydržet a budete překvapeni. O otevřeném konci vůbec nemluvím a už se nesmírně těším na dalšího Joonu :-)

pifffka

Vezmeme osvědčené ingredience - něco sexu, hodně brutality, trochu módního terorismu, kapku vězeňského života, něco z života vyšší společnosti, něco z nižší společnosti, přidáme záchvatového vraha a oblíbeného Joonu (ten tam moc nezapadá ale budiž) řádně protřepeme a zamícháme, hlavu si s tím neděláme. Je to bomba? Ne, je to Lovec králíků.

Gianne95

Prvních pár stránek mě neupoutalo, ale po chvíli čtení naprostá bomba. Skvělý, napínavý příběh, který mě ke knize připoutal a kniha byla rázem přečtena během pár dní. Kdo je vrah mě překvapilo, i když jsem na něj v půlce knihy pomyslela, ale po chvíli svůj typ zase zavrhla. Autoři nedali šanci brzkého odhalení. Za mě rozhodně plný počet! :) :)

Alilka

Opět přečteno jedním dechem, takže kniha mě rozhodně nezklamala i když při čekání na vydání jsem si občas říkala, že má takový nějaký divný název. :-)

jefff

Když už dlouho nenarazíte na dobrou knihu, je potřeba sáhnout po klasice. Kepler nezklamal a znovu potěšil napínavým, byť už ne tolik originálním příběhem. Lovec králíků nedosahuje kvalit Písečného muže či Svědkyně ohně, ale přesto patří mezi to nejlepší co současná krimi/thrillerová scéna nabízí. Na Keplera mě lehce zklamalo finále, které prostě nebylo tak děsuplné jako jeho jiné majstrštyky a záporák nebyl až tak propracovaný jako jindy. Stále ale platí, že většího sympaťáka než je Joona Linna severská ani jiná krimi série nenabízí. Kepler nezklamal a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

gallovl

Po Stalkerovi pro mě zklamání, nějak to neodsýpalo, když pominu poslední strany.

greetchen

Začátek může mít trochu problém upoutat, ale když ty první rozjezdovbé stránky překonáte, je to už příjemně mrazivá a nápaditá smršť, od které těžko utečete k něčemu jinému. Četla jsem tři dny a knize dávala přednost před lecčím jiným, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak se příběh vyvine dál. Narážky mě netrkly, takže odhalení pachatele pro mě bylo jak ledová sprcha. Super, mé první setkání s "Keplerem" a těším se na další.

bara9550

Tak já Vám nevím, jsem z toho taková rozpolcená.
Četla jsem Lovce králíků jako první knihu, od autora(ů) a určitě si chci vše přečíst hezky od začátku.
Děj knihy mi připadal trošku chaotický - moc osob, které se mají pak na konci spojit, zbytečná část s teroristy - podle mě...
a až moc těhotenství ke konci, přičemž Rex - ten má fakt hodně velkou smůlu.
Konec supr, určitě bude další knížka a jsem zvědavá, do té doby musím ale stihnout všechny předchozí,

Ovšem pokud nemáte žaludek na čtení, brutálně popsaných vražd, tak knihu radši zase odložte, nebo ji čtěte za bílého dne :)

MonicaMonique

S těmito autory jsem začala od konce. První jsem přečetla Lovce králíků. Příběh mě chytil už od začátku. Nakonec jsem během týdne přečetla i všechny předešlé knihy. Za mě super

bkohutova

Kniha přečtená za pouhé dva dny. Čtivé, kruté, napínavé. Autoři umí čtenáře vtáhnout do děje a od knížky se těžko odtrhává.

ewi

nie je to najlepsia kniha serie, no pribeh ma spad, kniha vtiahne do deja, i ked po odhaleni vraha pre mna trochu stratil na pritazlivosti ...myslim, ze autori , i ked patria k severskym autorom, pisu dost " americky" - a tiez mam pocit, ze su stale drsnejsi. Vadili mi niektore sceny, ktore boli samoucelne , uplne mimo a nijak dej neposuvali ( napr. wc scena) , a tiez opat raz nelogicky pristup policie (uz opakovane v keplerovkach..)

dalia1769

Čtivé jako vždy, napínavé, pachatele jsem odhalila až ke konci knihy, bylo to docela překvapivé rozuzlení. Typický styl vyprávění v přítomném čase, na který si člověk vždy chvilku musí zvykat, ale které přispívá ke spádu děje. Kvůli pauze mezi díly jsem si zpočátku nemohla vzpomenout, proč je vlastně Joona ve vězení...

michalka S.

Opet uzasnaa knizka od těchto autoru .Uz se tesim na dalsi .Za me proste plny pocet!

aleza1

Úžasné, skvělé, strhující, drsné, kruté,....výborný návrat ke známému stylu.

Jakira

Tentokrát nesdílím všeobecné nadšení z knížky a myslím, že lovec určitě není nejlepší knihou v sérii. Nevím čím to je, jestli jsem už těch severských detektivek přečetla až moc, ale přišlo mi to všechno hrozně průhledné. Vraha jsem na mé poměry odhalila poměrně brzy, přestože se mi to v jiných knížkách často nepovede vůbec. Další věc, za kterou ale nemůžou autoři, je úplně tragická kvalita překladu. Tolik gramatických chyb a překlepů jsem v knížce snad nikdy nenašla. Myslím si, že by se to vzhledem k ceně knížek stávat prostě nemělo. A většinou to byly věci, které nebyly ničím jiným, než nepozorností korektora. Jeden příklad za všechny. Na stránce je 5x zmíněno jméno Oscar. A mezi nimi jeden Oskar.
I tohle přispělo k tomu, že jsem z knížky docela zklamaná. Čím dál víc se mi potvrzuje, že Kepler rozhodně není nejlepším autorem severských krimi v poslední době.

sabina3898

Joonu miluju a tak jsem se nemohla dočkat další knihy. Tentokrát mi chvíli trvalo se začíst se, ale tím jak příběh nabíral spád, jsem byla víc a víc vtahována do děje a ani jsem se nenadála a byl konec. Výborná kniha, ale Písečný muž je ještě o třídu výš. Alespoň pro mne.

janicka12362

Krasa jako vzdy,ale u mne vede jednoznacne Pisecny muz!!!Jinak vse je super

mone

Hrozně mě v textu obtěžovalo spojení "záchvatový vrah". Bylo to tam jak pěst na oko a vadilo mi to od začátku do konce. Lovec králíků je za mě průměr, autoři to umí i líp. Ale četlo se to dobře.

NikolaČ.

Jsem našená jako z každé jejich knihy,kde figuruje postava Joony a zase se díky závěru nemohu dočkat té další.Jen mám zase dilema,po jaké knize sáhnout,když tuhle už mám přečtenou.

Demonlover

V jedné knize autoři zpracovávají více témat, některá čistě samoúčelně, chybí tam návaznost. K určitým událostem a osobám už se nevracejí. Celé to dělá dojem více autorských rukopisů.
Opravdu to psali jen dva autoři ? Vypadá to, že tým,slavného jména Lars Kepler , se začíná rozrůstat. Jsem zvědavý na příští knihu.

astroweb

Napínavý, literárně dobře napsaný příběh, ne zase tolik originální, ony ty pomsty z dřívějších let, studentské spolky apod, ale mě se to líbilo.

Jay7

Joona a Saga jsou moji oblíbenci a těšila jsem se na dobré čtení a bylo to moc napínavé..
Je ale fakt, že Hypnotizéra a Stalkera nic nepřekoná....

Jana_Hlus

Joona Linna je zpět. Hurá. Příběh se čte dobře, Joona i Saga jsou ve formě, tak se nemusíme ničeho bát. Trošku nadbytečná mi přijde dějová linie s teroristickou vložkou, možná to mělo být propojení na aktuální dění ve světě, ale vyznělo poněkud hluše. Klasická konstrukce, kdy psychicky narušený pachatel mstí svou matku. Zápletka mi připomněla Minierův Kruh. Kniha nezklame, ale ani nijak zásadně nenadchne. Jako odpočinkovka, proč ne. A ten konec? Důrazné upozornění, že se máme těšit na další díl... 3/5

macer1991

vynikajúce .... ale tie posledne dve strany ???? Asi sa mame na čo tešiť