Lovec králíků

Lovec králíků

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324375/lovec-kraliku-mAE-324375.jpg 4.3662

Detektiv Joona Linna (6.)

Kaninjegeren (2016)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

sarkakom

Moc pěkná knížka, trochu mi připomíná Deset malých černoušků :-)

rottovat

S Keplerem mám od určité doby problém, předchozí Stalker byl pro mne výkvětem brakové literatury, takže k Lovci králíků jsem se již předem stavěla skepticky. Musím ale uznat, že je lepší než Stalker , není tam tolik absurdit a iracionálních scén (kromě lehce pornografické scény, jejíž smysl mi stále uniká), stejně tak postavy se nechovají tak nepřirozeně jako ve Stalkerovi. Čte se to velmi rychle, takže těch cca 500 stran zhltnete během dvou dní. Zápletka tedy není nijak zvlášť silná, pachatele uhádnete tak dvě stě stran před koncem, ale jako relax je to dobrý.

joslin

Joona, ooooch jak mi chyběl a s otevřenou náručí jsem ho přivítala zpět. I když trošku zrecyklovaného, ale pořád je to on! Námět si podal ruku trochu s knihou "Zabijáci," nu což, pořád je to pohled z jiného úhlu. Vzrušující a zajímavé, sem tam odskok mimo mísu v lidské hlavě, ale bavilo mě to. I tak patří tato dvojka autorů mezi génie. Obdivuju je, co všechno musí nastudovat, aby sepsaly takovéhle romány. Vždy se dozvím něco nového a věřím, že to není plácání jen tak do větru. Těším se na další.
P.S: Jediná negace? Že chodím do práce a brzo vstávám, ale díky severským detektivkám vypadám po ránu jako bych pařila nonstop! :D

Katja

Mela jsem co delat, abych knihu v pulce nezaklapla a neodlozila nekam do kouta. U Keplerovek jsem si uz zvykla na mnozstvi postrannich linek, falesnych stop atd. Prislo mi ale, ze tentokrat nektere z nich autory napadly snad pri sekani travy, bez ohledu na pribeh, a rozhodli se je tam zkratka nejak vsadit za kazdou cenu. Co na tom, ze jsou naprosto mimo. Nechci spoilerovat, ale neodpustila bych si nezminit onen bullshit v pristavisti - do techto stranek (a ze jich je!) si klidne zabalte svacinu a pribeh tim neutrpi. Na druhou stranu pribeh jako takovy me moc bavil. Na pachatele jsem "prisla" az ve chvili, kdy mi ho autor sam prozradil, coz kvituju. Je tezke hodnotit, kdyz je Joona Linna moje srdcovka, takze davam 4 hvezdy, ale opravdu jen z platonicke lasky. Velky palec nahoru za audioverzi namluvenou opet P. Rímským.

Monni

Miluju jejich knihy a po nepovedém playgroundu je to návrat do starých dobrých kolejí. Jejich krátké kapitoly mi sedí když potřebuji knížku odložit a věnovat se synovi. Děj mě vtáhl a napjatá jsem byla až do konce a podle konce už se těším na jejich dalš knihu.

tereza8

Po dlouhé době kniha, z které mám opravdu rozpačité pocity a nevím co si myslet. Lars Kepler je pro mě srdcová záležitost, četla jsem jejich všechny dosavadní knihy a byla jsem nadšená. Teď však nevím. Přijde mi, že Lovec králíků je z celé série tou nejslabší.

LaPetja

Mám ráda knihy, které mne již od první stránky nenechají v klidu. A to je přesně případ Lovce králíků. Kniha mne natolik vtáhla do děje, že po dvou večerech čtení nebylo co řešit. Epilog navíc napovídá, že se máme od autorů ještě na co těšit.

Hella

Souhlasím s názorem níže, že to byl nejslabší díl. Ta zbytečná odbočka k nepochopitelné akci v loděnici je toho důkazem. To bylo úplně blbé. Pravda, od druhé poloviny byl děj svižnější a logičtější, ale tu slabou první část to už bohužel nezachránilo.

prestiggio

Zo zaciatku slabe, bala som sa ze sa dej bude tocit okolo politiky. Ale potom ma to vtiahlo.

Dixinka

Kepler je prostě senzační. Jen co mi vadilo byla ohromná brutalita při popisování zločinů. Trošku mi z toho bylo nevolno. Jinak samotný příběh, zápletka, celá linie příběhu senzační.

Bigluska

Bylo to prima čtení. Detektivky jsou v poslední době moje oblíbená četba a tato knížka nezklamala. :)

Alimak7

Velmi mi vadily některé zápletky, které pak s finálním koncem neměly nic společného, jakoby tam byly dány jen proto, že je určité téma aktuální. Jinak Kepler (resp. dvojice manželů) je mistr ve vyprávění a vždy navodí napínavou a strašidelnou atmosféru, to v této knize je. Ovšem nechápu proč vkládat do knihy uprchlíky, zvlášť, když se kolem nich netočí hlavní linie děje.

Swahill

Larse Keplera miluju od začátku ale tato kniha pro mě byla lehkým zklamáním.. první polovina mi přišla celkem nudná, neměla spád, pak už to bylo lepší ale zase se celkem dalo předvídat kdo je vrah.. Tato manželská dvojice to umí i mnohem lépe, doufám že se příští díl zase vrátí do starých kolejí.

Loginus

Ó můj bože! Už jsem s tím chtěl seknout, s celým Keplerem a naletěl zdejšímu hodnocení. Dal bych tomu možná i dvě hvězdy, ale takhle přehodnocená kniha...
Ó můj bože! Začíná to být nějaká móda s tím terorismem a uprchlíky vůbec? Ta linka byla trapná od začátku až do konce. Úchylná rodina atd.. Tunel.
Ó můj bože! Být Švédský policista, tak nejspíš půjdu zavraždit autory. Myslím že naše městská policie, nebo i ochranka z tesca je lepší než jejich speciální jednotky. Dobrá degradace.
Ale vážně. Moc hodně nepovedená variace Deseti malých černoušků. Postavy se chovají jako idioti. Je to paráda. Asi mám jiný vkus, ale nechápu lidi co nad tímhle dílem slintají. Nejspíš je vzrušila dementní sitauce z Janet na veřejných záchodcích, či jiný popis nechutných detailů.
Není to úplný odpad, to ne. Pro mě je pozitivní, že jsem si knížkou nekoupil a neutratil za ní těžce vydřený grejcar. A že mě to donutilo se tu zaregistrovat a začít psát komentáře.
Jinak s těmi uprchlíky atd. to byla narážka na Olsenovic Marca. Ale to bylo aspoň chvílemi legrační.

PetullaN

Kniha se cte sama, ale vic jak 3 hvezdicky proste dat nemuzu. Uplne nesmyslna mi prisla zapletka s teroristy, stejne tak mi vadila casta nelogicnost zapletky. A reflexi aktualniho deni v podobe uprchliku bych take vynechala.

BarboraZ

Nedoporucuju cist pred statnicemi! Clovek se od tehle knihy nemuze vubec odtrhnout. Autori si opet dali zalezet a napsali kvalitni praci. Mam radost, ze jsem knihu sehnala :-)

lenka666

Knihy tohoto autora se mi líbí. Některá trochu míň jiná víc,ale celově super.

Fíček01

Skvělá, napínavá od začátku až do "otevřeného" konce, moc jsem si čtení užila! :-)

laeela

Stalker se mi celkem líbil, i když výhrady byly také. Lovec králiků mě nechytil: zmatečnost děje, logické nedostatky v zápletce, až chyby, postavy, které se chovají podivuhodně, aby dostály naplánovanému? ději. Ani mě nebaví, když spisovatelé příliš často navodí atmosféru zla, aby se nakonec nic nestalo - už je to pak očekávané. Jediná pro mě uvěřitelná postava byl Rex, ten na mě působil jako opravdový člověk.
Jdu si spravit chuť nějakou klasickou detektivkou, kde nebude tolik krve a vnitřností :)

čika

asi je to uz tym mnozstvom precitanych detektiviek, alebo neviem....zapletka zbuchana silou - mocou, motiv s utecencami ako reflexia na aktualne problemy vo svete -hm..., ale vsetko zostava kdesi na povrchu....ani to, ze sa kniha cita takmer sama, ma neprinuti pridat, skor rozmyslam, ci by si nezasluzila hviezdy dve.

janica09

Moc mě to mrzí, ale za mě nejhorší Keplerova detektivka. Musela jsem se moc snažit, abych ji dočetla, stále jsem se čekala, že mě nějak chytne. Závěr měl ostřejší tempo a konečně mě kniha začala bavit, bohužel končila.

PetraBery

Jsem opravdu ráda, že je detektiv Joona Linna zpět a v plné parádě. Lovec králíků mě hodně bavil, po pro mne horším Stalkerovi opět za plný počet. Jediné co bych vytkla, je avizovaných 19 minut (u některých adeptů knihy dle mého nemožné), ale jinak skvělé čtení. Budu se těšit, jakou další knižní lahůdku si pro nás autoři připraví příště.

jity.j

Skvělé čtení.

NikaMirka

Když jsem četla recenze, hrozně jsem se bránila abych je nepromítla do svého hodnocení celé knihy. Zuby nehty jsem četla a držela se toho, že další "Keplerovka" je fantastická, ale v polovině knihy jsem musela od svého úsilí upustit. Vraha jsem si tipla brzy a správně, a pak už jsem některé odstavce i přeskakovala, protože se mi zdály nepodstatné a zbytečné. Musím dát za pravdu tomu, co bylo napsáno. Je to asi nejslabší z příběhů v sérii. Vím, že dávám čtyři hvězdičky, kvůli jménu a oblibě, kdyby to napsal jiný autor, dala bych rozhodně tři.

zdenulkavac

Opět mě kniha nezklamala, četla jsem jedním dechem. Těším se na další díl.

princesse

Na nového Joonu jsem se opravdu těšila, ale až tak moc nadšená nejsem. Že jsme z předchozích keplerovek zvyklí na ledacos, ale pro mě až moc detailně popsané vraždy a všechny nechutnosti co vrah dělá s oběťmi .... to mi přišlo už moc. Nicméně dějově měla kniha spád a četla se samozřejmě dobře, stejně jako "většina" předchozích. Těším se na další a doufám, že mé nadšení se opět dostaví, stejně jako např. u Písečného muže a Svědkyně ohně.

BlackWidow

Tak jsem se konečně dočkala. Joona Linna se vrátil a stálo to za to! Kniha napínavá od samého začátku mě úplně pohltila. Jako u všech Keplerových knih jsem vraha neodhadla,až pár kapitol ke konci,jsem tak zhruba tušila,kdo to asi bude. Podle mě to byl docela slušný konkurent Linny,ale ten si jako obvykle podle svých zkušeností se vším poradil. I Saga měla velikou zásluhu na dopadení a vyřešení celého případu. Doufám,že se ještě nějakého pokračování s Joonou Linnou dočkáme.... :-)

Lenka.Vílka

Nebudu lhát, na další díl jsem se těšila jako dvanáctka na nové číslo Bravíčka (nebo dvanáctník na nové číslo Ábíčka). Joona mi chyběl a zajímalo mě, jak ho vrátí do reality, pryč ze čtyř stěn. A tam nastal zásadní problém. Jednou polda, navždy polda. Asi. Já bych ty nevděčný parchanty poslala někam. Jinak příběh super. Knihu jsem ale jednou odložila (hned na začátku po výslechu šlapky od ministra, bála jsem se, aby to nešlo směrem, který neschvaluju, ale nechci házet spoilery, ale jde o odstavec ze strany 45, nemám ráda zametání pod kobereček jenom proto, že se to těm nahoře nemá stávat na veřejnosti), ale zbytek jsem prostě hltala.
Nebudu lhát podruhé. Na otázku: "komedie nebo akční?", vždy odpovím akční. Ale v téhle knize mě víc bavil "komik Rex", i když to chvíli vypadalo, že *****, než "Terminátor Joona". Tedy kromě vyšetřovacích pasáží, tam svého ztraceného a znovu nalezeného chlapa snů (jako Joonu a asi nejsem jediná) plně podporuju a žeru nadále. Líbí se mi opakovaně používané linie, které na začátku nedávají samostatně smysl, proč tam jsou, ale když se střetnou, všechno dává smysl (co máte proti tomu na hajzlu? Vysvětleno to tam je!). Některé linie se střetnou, některé se nestřetnou (možná jo, možná ne, žádný spoiler). Zahrajte si taky na vyšetřovatele! A když dojde k prozrazení toho, kdo je Lovec králíků. Já koukala. Moc komentářů pode mnou jsem nečetla, ale jestli v nich někdo psal, že mu to bylo jasné už od začátku (jak mají lidé v oblibě uvádět), Sherlock Holmes oproti němu hadr!
A konec....jako vždy. Napsáno tak, že jestli nebude další díl, kupuju letenku a jdu si zahrát na Misery....

Foglinka

Miluju Keplera a opět nezklamal. Mam ráda napětí a to autor prostě bravurně umí. Poslouchala jsem jako audio knihu. Za mě skvělé.

mirka71

Opět výborná, jako všechny přechozí knihy. Napínavé, svižné, žádné hluché místo, originální zápletka. Jen jedno mi malinko uniklo: ve Stalkerovi leží Joona Linna v nemocnici, odkud zmizí a v Lovci králíků sedí v kriminále. Ale nejspíš se jedná o moji nepozornost.
Konec opět otevřený, nakročeno k dalšímu dílu, těším se moc, snad bude duo Kepler psát rychle....