Logopedické hádanky

Logopedické hádanky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222567/bmid_logopedicke-hadanky-s9z-222567.jpg 4 18 6

Hádanky ve formě veršů jsou určeny k upevňování výslovnosti českých hlásek a současně rozvíjejí u dětí smysl pro rým, rytmus a jazykový cit. Dvouřádkové hádanky tvoří mezistupeň mezi nácvikem slova a básničky. Navíc jsou hádanky pro děti zábavné, protože se na jejich „přečtení“ samy podílejí tím, že hledají vhodné slovo.... celý text

ddkk
20.03.2023 3 z 5

Jednoduché říkanky-doplňovačky pro děti (nebo i dospělé?), které potřebují zlepšit výslovnost. Pro čtyřletého prcka to je ale ještě trochu náročné, i když na každé dvoustraně jsou jako nápověda vyobrazena hledaná slova. Některá z nich jsou pro tak malé děti ještě těžko známá a těžko identifikovatelná:

Ž/Z:
Želva lezla
kolem ...žezla.
Jak to zelí Zuza zváží?
Zapomněla na ... závaží.

Ale jinak je to knížečka užitečná a doporučeníhodná.

a304
19.03.2023 5 z 5

Doporučuji praktickou pomůcku, vhodná pro děti i studenty, kteří mají zájem o český jazyk. Ilustrace velelých barev, pěkné.

Bonda
20.07.2022 5 z 5

U nás frčela asi od dvou do tří let. Zpočátku jsem ukazovala na obrázek znázorňující slovo, které měla dcera doplnit (dítěti pomáhá ve volbě slova taky rým). Bavilo ji to tak, že jsem knížku brala často do vlaku na dlouhé cesty, aby dcerka z nudy neběhala po vagónu.

Péťa Z.
20.05.2022 5 z 5

Bezvadná knížka, rozhodně si ji pořídím i domů. :-)

Kate020
19.03.2021 5 z 5

Pro učitelky mateřských škol je naprosto perfektní, ale i pro maminky, které chtějí předejít chybám ve vyslovování. Děti jsou zaujaté ilustracemi a baví je to. Předškolní děti zvládají většinu rýmů.

jasmína
03.01.2019 3 z 5

Půjčím jinou, tato pro čtyřletou dcerku zatím moc vhodná nebyla.