Listy Luciliovi XI–XX

Listy Luciliovi XI–XX
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275151/bmid_listy-luciliovi-xi-xx-0Go-275151.jpg 5 5 5

V Senecových Listoch Luciliovi nájdeme mnoho statí, ktoré Seneca píše so silným oduševnením, v ktorých sa prejavuje jeho pozoruhodná vnútorná sila, a to najmä vtedy, keď strasti a útrapy úmorne zvierali jeho dušu. Senekove Listy Luciliovi nám môžu byť príkladom vysokej morálnej sily útrapami skúšaného človeka a môžeme sa z nich tiež dozvedieť mnoho zaujímavých informácií z obdobia veľkého Ríma. Senekove názory a filozofiu, ako aj Senekov vzťah k Pavlovi apoštolovi, jeho učeniu a kresťanstvu podrobne skúma porovnávacia štúdia Miloslava Okála Filozof Seneca a Pavol apoštol, ktorej dokončenie uvádzame v tejto knihe.... celý text

martin_aston
03.09.2020 5 z 5

Ak existoval v staroveku žáner self-help literatúry, Seneca musel byť bestseller :).
Stoické myšlienky prezentované ľahkou, čitateľnou a uchopiteľnou formou. Seneca bol brilantný spisovateľ, dielo sa tak číta ľahko aj dnes. Veľký podiel na tom má samozrejme prof. Okál svojím prekladom.
Vymeňte staroveké kúpele za moderný shopping mall a aplikujte Senecove rady podľa potreby :).