Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2270/bmid_letopisy-narnie-lev-carodejnice-a-s-dQN-2270.jpg 4 3133 3133

Letopisy Narnie série

Sourozenci Petr, Zuzana, Lucie a Edmund jsou hlavními postavami slavného fantasy bestselleru C. S. Lewise, bestselleru, v němž se střetne dobro a zlo ve světě obrů, trpaslíků a dalších bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

rašule
19.07.2013 5 z 5

Tato knížka se mi líbila, protože mě uchvátil děj. Líbí se mi i ostatní díly Narnie. Myslím si, že knížka je lepší, než filmové zpracování.

bibi.r
01.07.2013 4 z 5

Knihu jsem četla ještě před uvedením známého filmu a líbila se mi. Edmund byl nesnesitelný spratek, ale neuvěřitelně uvěřitelný. Lucinka byla malá rozumbrada, ale líbila se mi tak, byla jsem stejná. Zuzka s Petrem mě moc neoslovili, přišli mi tak nějak nedokreslení.
Svět Narnie a jeho obyvatelé mě uchvátili :).

77fifi
27.06.2013 5 z 5

v popisu je chyba... toto není první díl.

minde
25.06.2013 5 z 5

Narnie má prostě své zvláštní kouzlo, a klidně to kouzlo můžou objevit nejenom děti, ale i dospělí :)

BooksLucyKing
11.06.2013 5 z 5

Je to krásný příběh. Je to psané spíše formou pro děti, ale i dospělý tím nemůže pohrdnout, čte se to krásně a já osobně jsem si při tom stylu psaní vzpoměla na dětství jak mi maminka četla pohádky a tahle kniha bude určitě jednou z těch, které budu číst já mým dětem. Nový svět přes tajemnou skříň plnou kabátů, lev,fauni,kentauři,bobři, nynfy.... Nic mi tam nechybělo.Moc mě to bavilo, i jsem se upřímně zasmála, jen je mi líto, že jsem nejdřív viděla film, i když ten měl taky skvělé provedení, takto mi v knížce chyblo napětí, ale to nevadí. Stejně to byla paráda, jsem ráda, že jsem si knihu půjčila a už se těším na další díl.

Enefersis
22.05.2013 4 z 5

S Narnií jsem byla seznámena až v pozdějším věku, proto ji asi nedokážu plně ocenit. Ale i tak se mi to líbilo, příběh je krásný a jako jeden z mála se povedl i film :))

Seraphin
01.05.2013 4 z 5

Je to spíš pohádka pro děti než fantasy literatura. Pokud malé děti začínají s fantasy nejdřív bych jim doporučili Letopisy Narnie, Harryho Pottra a nakonec Pána prstenů. Ale stejně musím obdivovat jak se Lewis ponořil do toho popisu Narnie a celkově do příběhu, to bylo úžasné.

DonFilipson
22.03.2013 5 z 5

Tohle se prostě čte samo :)

kowalenska.m
26.02.2013 5 z 5

Tenhle díl není z celé serie nejoblíbenější, stejně ho mám moc ráda. Prvně jsem bohužel viděla film.

Sarča
25.02.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila, protože se děti dostali do Narnie a protože ta knížka vypadá jak o Pánu Ježíši.

marwinmh
24.02.2013 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila.

Posli
09.02.2013 5 z 5

Tenhle díl se mi asi ze všech dílů Narnie líbil nejvíc. Přišlo mi, že měl nezajímavější příběh. Sice krátký, ale pěkný.

šmudlík
04.02.2013 3 z 5

Popravdě jsem od knihy čekala víc, je to jedna z mála knih, kde se mi více líbil film. Možná je to tím, že jsem jí četla až později.

Elhzar
09.01.2013 5 z 5

Když jsem knihu začal číst, tak se ve mě se probudil malý chlapec. Současné Já říkalo: "Roztomilý příběh, hezky psané, to budu číst jednou dětem jako pohádku na dobrou noc."A ten malý chlapec si neříkal nic takového... ten příběh prožíval, hltal a představoval si Narnii plnou mluvících zvířátek, víl, trpaslíků a faunů.A hodnotil tento malý chlapec - pět hvězdiček.

Phoenix16.cz
02.01.2013 4 z 5

Předchozí komentáře mimo jiné vyzdvihují jazyk, kterým je kniha napsaná, ale pro mě jazykové vyjadřování bylo největším zklamáním. Největší problém představovalo neustálé opakování stejný slov. Ve třech řádcích se objevilo čtyřikrát stejné sloveso apod. Četla jsem v originále a je možné, že v překladu do češtiny se toto vytratilo. Je to knížka pro děti, proto je napsána jednodušší angličtinou, ale přesto si myslím, že i dětští čtenáři by zvládli nějaké to synonymum navíc.

Kate.S
02.12.2012 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů celé Narnie!

Filipfifas
18.11.2012 3 z 5

Velmi strhující příběh, moc mě to bavilo a líbilo se mi to. Vřele doporučuji.

Teii-hime
22.09.2012 3 z 5

Přišlo mi, že se toho autor do knížky snaží napasovat pokud možno co nejvíc. A kvůli tomu je knížka nejen přeplácaná, ale taky pořádně nemá hlavu-patu. Najednou se objeví tlupa děcek, náhodou najdou skříň a v ní svět a ten náhodou zrovna oni zachrání. Zkrátka takové málo promyšlené kýčovité klišé. Nic do sebe hezky plynule nezapadá, všechno se zdá uměle vytvořené. Ani zdaleka uvěřitelné kulisy a prostředí, podivná plejáda tvorů a postav lacině splácaných ze všech již existujících příběhů... Být mi deset (či spíš osm), možná bych to viděla jinak. Možná bych to viděla jinak i v případě, že bych přečetla všechny knížky série. Nevím.

TessDragon
12.09.2012 5 z 5

Letopisy Narnie jsem začala číst až po zhlédnutí filmu.Knížka je doopravdy lepší.Tahle je moje nejoblíbenější.

Maica
25.08.2012 4 z 5

Kniha Lev, čarodějnice a skříň se mi moc líbila, přetože jsem ji vůbec číst nechtěla. Ale je taková pohádková, milá a i přesto má v sobě sílu a duchovní rozměr.