Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2270/bmid_letopisy-narnie-lev-carodejnice-a-s-dQN-2270.jpg 4 3133 3133

Letopisy Narnie série

Sourozenci Petr, Zuzana, Lucie a Edmund jsou hlavními postavami slavného fantasy bestselleru C. S. Lewise, bestselleru, v němž se střetne dobro a zlo ve světě obrů, trpaslíků a dalších bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

Miškáá
23.10.2011 3 z 5

Málokdy se stává, že se mi film líbí více než kniha.. Toto je jedna z těch mála výjimek.
Jako malá jsem po přečtení/shlédnutí furt nakukovala s nadějí do skříně a s obrovským zklamáním jí zase zavírala.. :D

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Nejlepší díl z Letopisů Narnie, četla jsem je ráda jako malá a nedávno se mi zase dostaly do ruky.. Parádní pohádka!

Dannii
23.08.2011 5 z 5

Snad první kniha, u které se mi o něco víc líbil film :D... Ale i přesto dávám 5 hvězdiček :)

KrvMys
09.08.2011 4 z 5

Řekla bych, že Letopisy jsou jakoby takové dětské fantasy, které opravdu ocení nejvíce děti. Prozatím jsem přečetla dva díly (tento a Čarodějův synovec), které se mi vcelku líbily. Je to mnohokrát hodně naivní, ale není to složité a děj je velice originální. Nejsem zarytý věřící. Zde mi ale náznaky na křesťanství vůbec nevadily, ba naopak si myslím, že se dětem aspoň vštípí nějaké morální hodnoty. V tomto věku už ocením více filmové zpracování než knižní a moc mne mrzí, že jsem tuto knížku nečetla dříve. Avšak těším se, až ji budu moci číst svým dětem.

Zajda
31.07.2011 3 z 5

Narnie mě bavila ve 12ti, a i tenkrát patřila k tomu slabšímu co jsem četl. Osobně se mi více líbilo filmové zpracování. Což je snad jediná výjmka, jelikož v 99,99% případů je podle mě lepší kniha než film.

studentik
21.07.2011 5 z 5

Přečetl jsem asi 5O krát...Velmi bavilo a po 1. dílu velké jak se říká překvápko...

Dell
16.05.2011 4 z 5

Tento díl jsem četla dvakrát. Poprvé někdy na prvním stupni ZŠ, podruhé v pubertě z jakési nostalgie. Mám dojem, že je to vynikající kniha pro děti, ale při druhém čtení už jsem se do příběhu nedokázala tak vcítit. Chybělo tomu to kouzlo, které funguje jen u dětí, že totiž člověk nejen čte a představuje si, ale vyloženě se účastní děje. Byl to nádherný pocit tajemna, poezie a dobrodružství. V každém výklenku a za každou páčkou jsem pak hledala tajné dveře.

martinkaLLL
03.05.2011 5 z 5

Nevím jestli mě to jen přišlo,ale zdá se mě to zkrácená verze toho zfilmovaného. A to jsem si vždy myslela, že to bývá naopak. Ale i přesto dávám plnej počet hvězdiček, protože Narnie je prostě opravdu nádherná!!!

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Vlče
12.02.2011

Letopisy mne nadchly, ale ne v tomto, novém a prý lepším (chachacha) vydání. Vlastním doma nějaké stařičké letopisy staré asi 12 let a to je teprve čtení! :)
Miluju taky ztvárnění Narnie ve starém seriálu od BBC.

Je to kniha značně naivní, jemná a čtivá. Jen musím nesouhlasit s tím, že je holčíčí (to jste vzali kde?!).
Jinak autor byl...fanatik, křesťan, který se tímto snažil dětem přiblížit zmrtvýchstání Ježíše, což mne moc netěší, ale nesnižuje to kvalitu příběhu, který je i tak moc hezký, i když když ho čtu teď, tak tam vidím všude křesťanskou symboliku...

Piolin
25.01.2011

Poprvé mi ji četli, když mi bylo pět (to byl tenkrát ještě neoficální domácí překlad ;) a od té doby má Narnie trvalé místo jak v mé knihovně, tak v mém srdci.

bércoun
23.01.2011 4 z 5

Tohle není opavdu kniha pouze pro děti. Mluvím li o celé sérii, je to krásný příběh, který jsem jen hltala. Některé díly byly sice slabší, ale celkový dojem to nezměnilo. A to, že mám v příběhu hledat skrytého Ježíše, bylo milé.

Dallia
03.01.2011 5 z 5

Na Letopisech Narnie jsem vyrůstala. Narnie je úchvatná země.

janettka
21.12.2010 4 z 5

Musím se přiznat že jsem dříve poznala film než knihu a jak bývá zvykem, kniha je vždy lepší než film... navíc když se mi dostaly do rukou knihy, četla jsem je v jiném pořadí. Přesto se mi tenhle díl nejvíc líbil.

frigorn
09.12.2010 4 z 5

Pro mě nejméně propracovaný díl narnie.85%

denise.spring
30.11.-0001

nemyslím si že by to bylo určené jen pro mládež a ještě k tomu dívky... znám spoustu dospělých, nebo mládež-kluků kteří Letopisy Narnie četli a líbila se... a dokázali v ní najít i to malé kouzlo, které tam C.S. Lewis zanechal pro vyzrálé čtenáře...

astarte
30.11.-0001 3 z 5

Tak nějak nevím. Film mě docela zaujal, a tak jsem od knihy očekávala ještě něco víc (většinou v knize bývá více prostoru a fantazie). Poprvé se mi stalo, že kniha byla "prázdá", film byl mnohem zajímavější. Ale beru to tak, že je mi 32 let a kniha je psána pro mnohem mladší generaci :-).

Pájice
30.11.-0001 4 z 5

Pořadí dílů je zde napsáno dle napsání, ne dle zařazení do série :) (Lewis napsal právě tuto jako první)..

A kniha jinak skvělá, jako všechny ostatní Narnie :)..

motycek
30.11.-0001 4 z 5

a pořadí dílů je nějako zpřeházený

motycek
30.11.-0001 4 z 5

holčičí knížka?mě asi....jeden z lepší dílů série