Lesk a bída Čekání

Lesk a bída Čekání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175191/bmid_lesk-a-bida-cekani-xiY-175191.jpg 4 40 5

Povídkový soubor vyprávějící příběhy lidí z jihočeské vesničky Čekání. V mnohdy až groteskních příbězích z pustin českého pohraničí od konce války po dnešek autor uplatnil svůj typický humor, se kterým nám představuje bizarní směsici obyvatel: Čechy, Němce, Romy i Pražáky, poctivce i vyvrhele, podivíny, dobrodruhy, outsidery, nevěrné manželky i zatvrzelé bolševiky. A ač jde o příběhy leckdy neuvěřitelné, cítíme, že se opírají o osobní zkušenost - Zdeněk Šmíd na českém "divokém Západě" několik let opravdu žil a tuto krajinu si zamiloval.... celý text

Ivka82
31.01.2023 4 z 5

Hodnotím slovy "celkem fajn". Občas vtipné, občas k zamyšlení, takové pohodové večerní čtení .

ut.la
20.11.2020 3 z 5

Vcelku dobrá knížka, nenáročná. Ale nic by se nestalo, kdybych ji byla nepřečetla.

hrebmi
17.05.2018 4 z 5

Povídky, jak to tak bývá, navzájem různorodé kvality. Společné mají Šmídovo poměrně úsporné vyjadřování, kde ironie a dobové esence mají místy ohromující koncentraci. Prostředí pohraničí i doba jsou atraktivní, reálie věrné, humor místy velmi třeskutý, vhodný i na veřejné předčítání k pobavení větší společnosti. Pro mne velmi milé překvapení.

pecinka21
18.02.2018 4 z 5

Další skvělá kniha plná humoru ale místy mi to přišlo trochu nudné. O takové to odpočinkové čtení s touto knihou ale nepřijdete.

ZdivocelaReny
23.05.2013 4 z 5

Knížka téměř neuvěřitelná... tak vtipná, tak zábavná... a přitom začíná krutým koncem sudetských Němců v roce 1945... Zdeňkovi Šmídovi se povedlo něco nevídaného - začít knížku vážným tématem a přitom tak krásně odlehčeným tónem pokračovat kupředu, aniž by nějak zhlečoval nebo zesměšňoval danou situaci... naopak, přišlo mi to o to tragičtější... bravo!
Sudety tragikomické...