Lenka a dva kluci

Lenka a dva kluci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111966/bmid_lenka-a-dva-kluci-iEa-111966.jpg 4 44 13

Kniha je ze školy. Je to jeden školní rok. Lenka je ve 2. třídě ještě se svými dvěma spolužáky Rudou a Tomášem. Jednoho dne se z nich stanou kamarádi a zažívají spolu všelijaká dobrodružství.

Doubravka1975
10.01.2021 5 z 5

Čtená několikrát, moc se mi líbila

sgjoli
06.01.2021 4 z 5

I toto je moje oblíbená pohádka z dětství. Obyčejné příběhy obyčejných dětí. V člověku to skoro až vyvoválá chuť se vrátit do dětství a prožít si některé věci znovu.
Pravda, v knize se objevují věci odrážející dobu vzniku ("soudružka" učitelka, děti chodící do jisker, prvomájový průvod), ale pokud si to člověk odmyslí, je to vlastně i dnes hrozně fajn kniha o přátelství tří dětí.
Knihu zdobí krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové, na které je radost pohledět.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Tohle je moje nejoblíbenější kniha z dob, kdy jsem začínala číst. A jako bonus se hlavní hrdinka jmenuje jako já.

Vojslava
04.07.2018 4 z 5

Když už se hlavní postava jmenuje jako já, vrátila jsem se v rámci Čtenářské výzvy ke své oblíbené dětské knížce. Pořád mne baví, pořád se mi líbí - asi mi v tomhle věku chyběli nějací Ruda s Tomášem. Každopádně myslím, že by potěšila i mnohé dnešní začínající čtenáře.

Ali71
26.05.2017 5 z 5

Knížku mám doma od svého dětství, je už salátové vydání, ale stále ji mám moc ráda. Četla jsem ji několikrát jako dítě i svým dětem, také se jim líbí. Obrázky jsou nádherné. Objevila jsem knihu "Dárek pro Sáru" od paní Ivony Březinové, v ní jsou totožné obrázky a velmi podobný text jako psal Václav Čtvrtek, jen děj je situován do současnosti. Je to hezky psaná kniha, ale trochu vykradený Čtvrtek, dost mi to překvapilo. To jen pro zajímavost.

Elulilinka1
27.04.2017 5 z 5

Hezká knížka, ve druhé třídě snad má nejoblíbenější. Četla jsem ji několikrát.

cichřa
26.01.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se vrátila zpět do svých dětských let. Dostala jsem ji ve svých 7. letech. Velká písmenka a supr kamarádství mezi Lenkou, Rudou a Tomášem. Po letech jsem pochopila, proč mě tato knížka tak uchvátila. Ty nádherné ilustrační obrázky od Heleny Zmatlíkové! Jen škoda, že z knížky je už docela salátové vydání.

kuky921
11.11.2014 5 z 5

Výborná knížka pro začínající čtenáře. Pro dcerku to byla její první četba. Příběh je velmi přátelský. Jen jsem vysvětlila jiskry a soudružku učitelku.

petrulka
27.05.2014 4 z 5

Byť je kniha stejně stará jako já, mým dětem se moc líbí, zajímá je, co byly jiskřičky a proč p. učitelka byla soudružka..proč ne? Stojí za přečtení.

DanielaH
26.01.2014 5 z 5

Jedna z prvních knížek, přečtená několikrát

kika 13
08.02.2013 3 z 5

Tu mám doma.Četla jsem ji kdysi dávno a teď při stěhování jsem na ni narazila a připoměla mi dětství.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Jako malá jsem si ji četla často. Kromě hezkého příběhu měla i velká písmenka :-D

Mrs.Domis
24.02.2012

tuhle knížku jsem milovala když jsem byla menší.