Legionář

Legionář https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174263/bmid_legionar-Hmc-174263.jpg 4 86 26

V Teutoburském lese padnou římské legie do pasti Germánů. Jediný, kdo přežije, je legionář Titus a ten je jako otrok přidělen Marse, dceři náčelníka. Římané však naplánovali odvetu a jejich legie vyplení vesnici, kde Marsa žila v tajném milostném svazku s otrokem Titem. Karta se obrací: Marsha je teď válečnou kořistí a Titus se musí rozhodnout, koho zvolit.... celý text

MaxQ
06.10.2023 5 z 5

Obával jsem se, že dostanu červenou knihovnu a kupodivu to bylo velmi dobré. I když kousek červené knihovny tam také byl. Určitě oceňuji načtení mnoha faktografických detailů a velké plus za akční a reálné popisy bitev. Jako bych byl mezi legionáři a držel těžký štít s nimi.

mallamut
11.07.2023 5 z 5

Vyborně bavila. Na tu to a další knihy p. Bureše mě přilákala jeho kniha Vitejte v Pekle.

Vestička
02.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Chlapům se budou jistě líbit popisy bitev. Ženský asi budou kroutit hlavou nad tím, jak hrdá dcera náčelníka vesnice mávla rukou nad vyvražděním a zotročením celého jejího kmene. A cupitala poslušně do Říma, strávit zbytek života v nějáké insule. A neodehrávala se ta slavná bitva v Teutoburském lese na našem území? Nikoliv u Rýna? Já věřím , že ano! Jednoduché čtení, až moc, knihu jsem si ani kupovat nemusela, ale špatná nebyla.

Richie1
28.12.2022 4 z 5

Román se mi líbil. Má dobře namíchanou porci dobrodružství, historie i romantiky, navíc čtení dobře odsýpá, nikde to příliš nedrhne. Historické pozadí bylo dobře zvoleno, tehdy se lámalo kolo osudu dějin - dobývání Germánie v té době narazilo na svoje limity. Příběh zaujal, autor příjemně překvapil - myslím, že budu shánět i jeho další knihy. 80%

morpheus
20.11.2022 5 z 5

Vynikajici vec a Mistr Bures ma muj obdiv, prani pevneho zdravi, dlouheho zivota a pokracovani ve tvorbe. Takto me naposledy chytnul pred lety jen Mistr Kulhanek. Zbyva mi precist Leona a to bude asi posledni kniha, ponevadz Zurici lev nevysel jako ekniha takze to si neprectu, stejne jako si neprectu novou povidkovou knihu, pac povidky nemam rad, pac jsou prilis kratke a dej se nerozvine a uz to konci :P Mam spis rad knihy 500+ stran...

Johny_H.
15.08.2022 4 z 5

Na pozadí historické události se odehrává klasický romantický příběh. Leon je autorovou lepší knihou, ale ani Legionář není vůbec špatný.

Maud22
05.07.2022 5 z 5

Na pozadí historických událostí se odvíjí příběh římského vojáka, který v legii slouží na území Germánů. Tak všichni víme, jak to dopadlo v Teutoburském lese, kde dostali Římané na p... pamětnou. Titus, hlavní hrdina příběhu, masakr přežije, ale upadne do otroctví. Nemá však pána, ale krásnou paní. Romantická story je zasazena do reálií starověkého Říma. Na malé ploše je popsán život v legii, výzbroj, hodnosti, insignie, taktika a strategie. Je to z rodu těch knih, kde od samého začátku se těšíte, jak se to bude vyvíjet, ačkoliv se to dá očekávat.

Kakho-Oto
04.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Prostředek románu, kde se odehrává milostný příběh mezi Titem a Marsou, se mi líbil nejvíce. Úvodních 60 stran a posledních cca 50 stran popisuje brutální válčení mezi Římany a Germány na začátku 1. století našeho letopočtu. Román se čte celkem dobře a líbil se mi, avšak román Zuřící lev/Leon (odehrávající se za Spartakova povstání proti Římu) se mi líbil o trochu více. Kdybych měl říci, která ze stran má mé větší sympatie, musím "volit" Germány. Kruté byly určitě obě strany, ale římské impérium (jedno zda republiku, nebo císařství), neodmyslitelně spojené s otrokářstvím či gladiátorskými zápasy, nemám rád.

Schary
02.07.2021 4 z 5

Příjemné historické čtení s romantickou zápletkou. Hlavní hrdina charismatický Říman, který je zajat při krvavé bitvě Germány a uvržen do otroctví. Zamiluje se do své paní, krásné a svobodomyslné Germánky....

John6900
17.02.2021 4 z 5

Pěkný, jednoduchý, ale moc dobře čtivý historický román.

Tamten
11.12.2020 4 z 5

Jednohubka, která se poměrně dobře čte, ale všechno v ní jde trochu moc snadno a vlastně se tam nevyskytuje nějaký dramatický problém. Pro milovníky římské armády ale téměř povinnost.

Dandy1
05.06.2020 4 z 5

Pěkný příběh na jedno, dvě odpoledne. A na rozdíl od jiných, si myslím, že bitev tam bylo tak akorát.

Denisar92
15.04.2020 5 z 5

Hezký příběh, udrží v pozornosti a baví

Bolomsson
27.07.2019 4 z 5

Po velice dobrém dojmu z knihy Leon jsem si sehnal další historický román tohoto autora a opět jsem nadmíru spokojen. Autor má skutečně jednoduchý a čtivý styl, který po stránce slohové není ničím výjimečný, ale zato je velice srozumitelný a děj přímočarý.
Příběh je napínavý a pokud jste fanouškem válečných románů z antického Říma, nevadí vám v nich i trochu prostoru pro romantiku, tak neváhejte a pusťte se do čtení. Tahle příjemná oddychovka na pár letních večerů za to rozhodně stojí!

ivca79
21.03.2019 5 z 5

Jako u Propasti času prvních cca 20 procent knihy jsem se ke čtení musela nutit a zbytek jsem nedokázala odložit.

astroweb
12.04.2018 5 z 5

Po přečtení autorových fantasy, podle mě spíše sci-fi, jsem sáhl po tom historickém dílku. Zklamán jsem rozhodně nebyl, už zde je znát jeho velmi čtivý styl, zde navíc podpořený historicky perfektně zvládnutými reáliemi.

Jirkson
21.02.2018 5 z 5

Sakra parádní kniha. Co víc říct. I spánek se nedostavil, jak mi mozek vířil při samotné četbě! Těším se na další podobný autorův počin!

burianek
30.08.2017 5 z 5

Sehnal jsem až po přečtení obou dílů Propasti času. Měl jsem strach, že to nebude ono. Musím ale konstatovat, že se mi kniha líbila od začátku až do konce. Autor píše jednoduše, srozumitelně a to se mi líbí. Moc mu fandím a už se těším na další počiny.

Ranuncul
06.04.2017 5 z 5

Určitě mnohem lepší dílo než Propast času.Velice dobře se čte.Doporučuji pokud někoho zajímají historické romány.

Endy17
23.10.2016 4 z 5

Tahle kniha mi trochu připomíná sérii o Sharpovi - na pozadí skutečných historických událostí se hrdinný bojovník zamiluje do krásné domorodky... Příběh je také podobně čtivý a stránky rychle ubývají. Možná až moc rychle.
Bohužel, i v tomhle díle jsem zakopnul o gramatickou chybu, což se mi u nově vydaných knih stává čím dál častěji (str.70- ohně svítili)

Řím doba římská legionáři legie

Roman Bureš
česká, 1975