Ledovec

Ledovec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454356/bmid_ledovec-ew0-454356.jpeg 3 2 2

Dlouhá cesta série

Mythy o ledové době a prvním člověku. 2. vydání.

Literatura světová Romány Mytologie
Vydáno: , Ludvík Bradáč

Bræen , 1908

braunerova
25.03.2021 2 z 5

Dlouhá cesta je severská verze biblického příběhu stvoření, mýtický epos založený na Darwinově teorii evoluce. Ledovec byl napsán jako samostatná kniha už v roce 1908 a zahrnuje období zhruba 100 000 - 10 000 let před Kristem. V poslední době ledové zaniká les a pralidé a většina zvířat umírá nebo prchá na jih. Chlapec Dreng a dívka Moa přežívají na ledovci a stávají se z nich první lidé s vlastním obydlím a domácími zvířaty. Hvidbjorn byl první osadník a mořeplavec a jeho syn Varg první kočovník.
Po úžasné Ztracené zemi mi tento díl přišel jako slátanina. Tak třeba dle autora původní obyvatelé Livonska, přikování k veslům jako galejníci, cenili nadšením zuby, neboť dostávali pravidelnou stravu a veslováním si zlepšovali kondičku.

MOu598
17.07.2017 3 z 5

Četla jsem v červenci 2007. Podle mých poznámek:
Starý překlad, špatně se čte.
Život při době ledové. Nesmysl za nesmyslem - jak jedna osoba a pak jeho syn je strůjcem pokroku na zemi i kořenem celého lidstva. Často to vypadá jako vyprávění o Robinsonovi, jenže ten na vše přišel, protože to již existovalo.
Pokud postavy ale berem jako princip lidství, tak knížka do sebe něco má.