Ledovec

Ledovec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454356/bmid_ledovec-ew0-454356.jpeg 3 2 2

Dlouhá cesta série

Mythy o ledové době a prvním člověku. 2. vydání.

Literatura světová , Romány , Mytologie

Vydáno: , Ludvík Bradáč

Bræen , 1908

braunerova
25.03.2021 2 z 5

Dlouhá cesta je severská verze biblického příběhu stvoření, mýtický epos založený na Darwinově teorii evoluce. Ledovec byl napsán jako samostatná kniha už v roce 1908 a zahrnuje období zhruba 100 000 - 10 000 let před Kristem. V poslední době ledové zaniká les a pralidé a většina zvířat umírá nebo prchá na jih. Chlapec Dreng a dívka Moa přežívají na ledovci a stávají se z nich první lidé s vlastním obydlím a domácími zvířaty. Hvidbjorn byl první osadník a mořeplavec a jeho syn Varg první kočovník.
Po úžasné Ztracené zemi mi tento díl přišel jako slátanina. Tak třeba dle autora původní obyvatelé Livonska, přikování k veslům jako galejníci, cenili nadšením zuby, neboť dostávali pravidelnou stravu a veslováním si zlepšovali kondičku.

MOu598
17.07.2017 3 z 5

Četla jsem v červenci 2007. Podle mých poznámek:
Starý překlad, špatně se čte.
Život při době ledové. Nesmysl za nesmyslem - jak jedna osoba a pak jeho syn je strůjcem pokroku na zemi i kořenem celého lidstva. Často to vypadá jako vyprávění o Robinsonovi, jenže ten na vše přišel, protože to již existovalo.
Pokud postavy ale berem jako princip lidství, tak knížka do sebe něco má.

pravěk dějiny lidstva doba kamenná doba ledová

Johannes Vilhelm Jensen
dánská, 1873 - 1950