Ledová bariéra

Ledová bariéra https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316303/ledova-bariera-ijZ-316303.jpg 4 255 54

Ledová bariéra série

Na opuštěném ostrově na jižním pobřeží Chile byl objeven obrovský meteorit, největší, jaký kdy byl nalezen. Odpočíval v zemi miliony let. Podnikatel a miliardář Palmer Lloyd se rozhodne, že se stane ústředním exponátem v jeho novém muzeu. Znamená to dopravit do New Yorku nejtěžší předmět, kterým kdy lidstvo pohnulo. Za pomoci Lloydových peněz se zformuje odvážná výprava za meteoritem. Výpravu vedou nevyzpytatelný inženýr Eli Glinn a světově proslulý hledač meteoritů Sam McFarlane, jehož kariéru poškodila jeho vlastní kontroverzní teorie. V ledovém objetí antarktické zimy se dobrodruzi utkávají s děsivou záhadou původu a povahy meteoritu. Pokud si chtějí zachránit holé životy, musí tuto záhadu vyřešit.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Ice Limit , 2000

Agynek
14.04.2016 5 z 5

Tuhle knihu si čtu moc ráda - hlavně ten konec! Fascinující... doporučuji.

Elea
02.04.2016 3 z 5

Zajímavý nápad, místy vtipné zpracování, ale také hodně předvídatelné postavy a zklamání z konce knihy.

lampernaqui
27.11.2015 3 z 5

Nápad, který se točil ohledně přemístění nejtěžšího předmětu na světě - obrovského meteoritu - byl zajímavý a celé plánování, jak by se s "horninou" mělo manipulovat mě bavilo. Jak vykopat, jak dostat na loď, jak převézt... Jenže celé se to potom spíše točilo kolem souboje dvou lodí a náklad byl odsunut do pozadí. Bohužel škoda.

Clarins
16.04.2014 3 z 5

Nejslabší knížka, kterou jsem od autorů četla. Konec naprosté zklamání.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

napínavá, akční a občas i vtipná kniha, kdy mě rozesmával Palmer Lloyd

MartinaF
27.07.2013 4 z 5

Kniha byla zajímavě psaná, u děje jsem se nenudila. Posledních třicet stránek bylo však nejlepších, děj byl rychlý a napínavý. Takových stránek ale mohlo být víc...

gotham
13.02.2013 3 z 5

Bohužel nemám dostatek fantazie na to, abych si živě dokázal představit, jak lidstvo stěhuje 25 000 tun těžký meteorit. Příběh mi přišel takový rozplizlý a uměle natahovaný, také závěrečná pointa mi přišla mírně řečeno hodně zvláštní, ale vyloženě nudná knížka to nebyla. Nicméně tato dvojice umí lépe. 60%

HonzaT
24.10.2012 4 z 5

Zprvu na několika stránkách zklamalo, potom příjemně bavilo. Nemám rád, když autoři nedokáží pořádně popsat osoby, tak abych si je mohl snadno předsatvit, jako zde u McFarlena. Ale zato Glinn byl dobrý borec !!!

rose
22.07.2012 4 z 5

Shodou okolností jsem nedávno přečetla Kráter od stejných autorů a tyhle dvě knížky se podobají jedna druhé docela dost. Ale nijak mi to nevadilo a s chutí jsem se začetla do napínavého děje, který zase vyvrcholil střílečkou na lodích za bouře. Oddychovka na vyčištění hlavy, napínavé počtení. Škoda toho „useknutého“ konce, určitě by se dalo napsat ještě pár stránek místo jedné věty.

Eyghon
19.03.2012 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší, co jsem od této dvojice četl. Chtělo by to ještě přidat několik kapitol za stávajícím koncem.

Ellis
07.02.2012 5 z 5

První kniha od těchto autorů. Přečteno asi před 2 roky. Knížka byla hodně čtivá, děj napínavý a bavila mě opravdu moc. Po dočtení jsem se pustila i do ostatních.

Jack Bauer
28.11.2011 5 z 5

Druhá má kniha od těchto autorů a jsem nad míru spokojen. Velmi čtivé, poutavé, barvité a napínavé. Těším se na další jejich knihy.

bela
30.11.-0001 5 z 5

Výborná kniha!

asam
30.11.-0001

cituji - U nového románu Prestona a Childa nestačíte obracet stránky.“ – Denver Rocky Mountain News
Naprosto souhlasím.

tajemství meteority sci-fi