Ledová bariéra

Ledová bariéra https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316303/ledova-bariera-ijZ-316303.jpg 4 255 54

Ledová bariéra série

Na opuštěném ostrově na jižním pobřeží Chile byl objeven obrovský meteorit, největší, jaký kdy byl nalezen. Odpočíval v zemi miliony let. Podnikatel a miliardář Palmer Lloyd se rozhodne, že se stane ústředním exponátem v jeho novém muzeu. Znamená to dopravit do New Yorku nejtěžší předmět, kterým kdy lidstvo pohnulo. Za pomoci Lloydových peněz se zformuje odvážná výprava za meteoritem. Výpravu vedou nevyzpytatelný inženýr Eli Glinn a světově proslulý hledač meteoritů Sam McFarlane, jehož kariéru poškodila jeho vlastní kontroverzní teorie. V ledovém objetí antarktické zimy se dobrodruzi utkávají s děsivou záhadou původu a povahy meteoritu. Pokud si chtějí zachránit holé životy, musí tuto záhadu vyřešit.... celý text

Literatura světová , Thrillery , Sci-fi

Vydáno: , BB art

The Ice Limit , 2000

Timkim
28.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Pendergast mě zklamal a ani toto nebyla žádná hitparáda. Když to shrnu, mám prachy koupím loď, jedu přes půl světa pro šutr. Mám problém to naložit, nakonec odplouvám a snažím se uplácet kde se dá. Pár mrtvolek a stále na vodě.....autoři mě neoslovili i když jsem se snažil. Končím s nimi, jako s Minierem. Vážně slabota a ztráta času. 50%

bekule
21.02.2024 4 z 5

Určitě povedenější začátek dobrodružné série než je rozvláčný Pendergast. Kvalitou se nenápadně začínají přibližovat Rollinsovi, ještě jim dám šanci.

raphelia
07.02.2024 5 z 5

Tento román je jedním slovem dokonalý. Je čtivý, reálný, mrazivý; zpracovává originální téma z velmi nevšedního úhlu pohledu, díky kterému poodkrývá aktuální možnosti vědy a techniky, které by člověka v běžném životě asi vůbec nenapadly. Je to jeden ze starších románů této autorské dvojice; pochází z dob, kdy Preston s Childem ještě nevydávali romány jak na běžícím pásu, ale to, co vydali, mělo hlavu a patu a děj promyšlený do posledního detailu. Je zřejmé, že v případě tohoto příběhu si autoři opravdu pečlivě obstarali informace nejen o životním stylu a poměrech v Chile, ale též (a to především) o práci odborníků na meteority či minerály obecně; kniha však představuje také zákulisí života na ropném tankeru a samozřejmě, jak název napovídá, i drsnou krásu a nevyzpytatelnost moře mezi chilským a antarktickým pobřežím.
Četla jsem tento román opakovaně a pokaždé mě "dostal". Toto je vážně kniha na jedničku!

veronika4001
18.11.2023 5 z 5

Páni, to byl prožitek! To byl přímo trhák!
Malý ostrov Isla Desolación mě hned upoutal pro vzdálenost k jižnímu pólu. V červnu se tam teplota pohybuje od nuly do minus dvaceti stupňů a během tohoto měsíce se dá očekávat pět hodin denního světla.
O to víc je to napínavější, dynamičtější a umocněno dobrodružstvím.
Je to tak opravdové... Úplně mě to vtáhlo do děje. Glinnova zásadovost, houževnatost, neotřesitelná sebedůvěra, do jisté míry pragmatičnost a hlavně psychická síla a vytrvalost mě překvapila.
Za velkého napětí, na které reagovalo moje zpomalené, někdy hlubší a někdy mělčí dýchání, jsem, s okousanou kůžičkou u nehtového lůžka, tuhle neuvěřitelně schopně napsanou věc dočetla.
Pro podzimní a zimní dny je to beletristický skvost, který vás opravdu navnadí.
Za mě jednoznačně ano!

Luigi1
03.09.2023 5 z 5

Opět mi nezbývá než napsat supar

lea25
14.08.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo!Přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem byla zvědavá,jak to dopadne.Zadna nuda,sama akce.Ale ten otevřený konec a co se stalo se všemi ze záchranného člunu?

Arev122
18.01.2023 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst; ale nakonec to bylo pěkné, napínavé ,dobrodružné a trochu s sci-fi nádechem čtení.

Pavlína2019
07.01.2022 5 z 5

Naprosto světová kniha! Tyto autory zbožňuji, jsou skvělí, inteligentní, mají neuvěřitelné znalosti a tak široký záběr nápadů, že jedině tak mohou napsat takovéhle napínavé a skvělé knihy. Nemohla jsem přestat číst, děj rychle plyne, kapitoly jsou příjemně krátké, má to spád... Všem doporučuji!

stumpy
25.05.2021 5 z 5

Sice jsem to četla dlouho, ale nebyla to úplně vina knihy. Příběh, zápletka docela zajímavě vymyšlená. Bylo to napínavé, dobrodružné a stojí za to si to přečíst. Jen ten konec je dost otevřený, Už vzhledem k tomu, že vím, že to má pokračování, tak je to na konci dost useknuté. A upřímně není jasné kdo všechno přežil a když je vám těch lidí líto, tak je to i dost smutné dobrodružství. Tak vzhůru na druhý díl.

metrolog
30.12.2020 5 z 5

Pavlnka: Je to kniha Za ledovou bariéru https://www.databazeknih.cz/knihy/gideon-crew-za-ledovou-barieru-313075 proč je až 4 v sérii se dočteš třeba zde https://www.seqoy.cz/index.php?zobraz=detail&ref=moto&id=27236

Pavlnka
30.12.2020 5 z 5

Výborný a napínavý příběh. Postavy mě vyloženě bavily, ale co dál? Nenašla jsem pokračování, i když to má otevřený konec.

coquus
28.08.2020 4 z 5

Oba autoři opět nezklamali. Vystavěli a vygradovali skvělý dobrodružný a hlavně uvěřitelný příběh. Hlavní postavy nejsou ploché, naopak má každá svůj vnitřní rozměr, což dodává tomu příběhu šťávu. Zaujaly mě situace, kdy Glinn předvídá problémy, předchází jim a se vším počítá.

mi-380
14.07.2020 4 z 5

Kříženec dobrodružného románu s velkolepou technologickou katastrofickou sci-fi. Velké ego, velký předmět, velké peníze, za které by se měl vyřešit i ten největší problém. No, není to tak jednoduché…
75 % (zatím 197 hodnotících s průměrem 83 %).

DericCaster
22.03.2020 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení s nádechem tajemna. Ale spojení autorského dua je vždy zárukou pěknych chvil u knížky s trochou napětí.

modroocko
20.01.2020 5 z 5

Velice čtivý příběh, po dlouhé době jsem se od knihy nemohla odtrhnout a ráda si přečtu pokračování.

petr_
05.01.2020 5 z 5

Hezky se to četlo. Zajímavé poučení je, že když se něco může pokazit, tak se to pokazí, bohužel pro celé lidstvo. Kniha o tom, jak komerční zájmy mohou ovlivnit lidstvo, neřknu-li zničit celou civilizaci.

sirojezkin
27.09.2019 3 z 5

Pěkná a dobrodružná kniha.

Kátice
21.09.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Konec mohl být tedy na můj vkus trochu šťastnější a ne tak rychlý, další kapitola by tomu pomohla, ale možná by to pak bylo méně reálné. Jinak zápletka zajímavá.

kyssling
04.08.2019 3 z 5

Moc pěkně sepsaný dobrodružný román, vypnout mozek a užívat si zajímavé dobrodružství na mrazivém a rozbouřeném jihu. Co víc si přát o prázdninách, ne ?

Jendis573
02.08.2019 5 z 5

Díla spisovatelské dvojice Preston a Child se velmi dobře čtou. Některá jsou z říše fantazie a pohádek. Ovšem příběh této knihy by se mohl i stát. Oba autoři odvedli skvělou a precizní práci. Kniha přináší nejen zábavu a napětí, ale i poučení.

tajemství meteority sci-fi

Autoři knihy