Ledová bariéra

Ledová bariéra https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316303/ledova-bariera-ijZ-316303.jpg 4 255 54

Ledová bariéra série

Na opuštěném ostrově na jižním pobřeží Chile byl objeven obrovský meteorit, největší, jaký kdy byl nalezen. Odpočíval v zemi miliony let. Podnikatel a miliardář Palmer Lloyd se rozhodne, že se stane ústředním exponátem v jeho novém muzeu. Znamená to dopravit do New Yorku nejtěžší předmět, kterým kdy lidstvo pohnulo. Za pomoci Lloydových peněz se zformuje odvážná výprava za meteoritem. Výpravu vedou nevyzpytatelný inženýr Eli Glinn a světově proslulý hledač meteoritů Sam McFarlane, jehož kariéru poškodila jeho vlastní kontroverzní teorie. V ledovém objetí antarktické zimy se dobrodruzi utkávají s děsivou záhadou původu a povahy meteoritu. Pokud si chtějí zachránit holé životy, musí tuto záhadu vyřešit.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Ice Limit , 2000

DzordanoChruno
05.11.2018 4 z 5

Kniha má napätie a spád, osoby sú sympatické, uveriteľné. Technická stránka kopania a dopravy meteoritu je síce mierne naivná a skratkovitá, ale asi to bolo potrebné v rámci udržania napätia. Škoda toho záveru, kniha tak pôsobí nedokončene.

CharlesWard
27.10.2018 2 z 5

Tak nějak jsem doufal, že půjde o mix rollinsovky se simmonsovkou. To jsem se ale šeredně pletl!

ivana02
26.10.2018 4 z 5

První díl, předcházející knihu "Za ledovou bariéru". Sice jsem věděla, jak skončí, ale to vůbec nevadilo. Napětí, vyzvedávání nebezpečného meteoritu, který asi nebude tím, za co ho mají, riskantní přeprava lodí... Ale hlavně zima, kterou jsem v těch horkých srpnových dnech uvítala :-) Kniha měla švih a vůbec se nedivím, že si čtenáři vyžádali pokračování, když konec si o něj vyloženě říká.

aladin1406
31.05.2018 3 z 5

Dějově nic moc,čekal jsem napětí,zajímavou akci a tajemno......a ono nic.První dvě třetiny dost nuda,až ke konci to začlo být konečně trochu zajímavý.Je to taková průměrná dobrodružná kniha,která neurazí ale ani nenatchne.

Jerry H
27.05.2018 5 z 5

Kniha měla parádní spád, akorát mi tam chyběl Pendergast, který by to nakonec i přežil :-), ale každopádně pěkné počtení.

TeaPeter
21.01.2018 4 z 5

Byla to dost dobrá kniha. Zajímavý námět, dobré zpracování, zabejčilý tah na branku, souboj s živly, který se nedá vyhrát - to všechno tam bylo. Jen ten nehollywoodský konec mě zaskočil. Ale možná by tam mohla bývalá být ještě jedna kapitola.

metrolog
11.11.2017 5 z 5

Už dlouho mě nechytla kniha tak jako tato. Dobrý námět, svižný děj a výborné zpracování. Nostalgicky jsem si vzpomněl na Verneho Honbu za meteorem. Takže milovníci napínavých příběhů neváhejte. Dávám plný počet hvězdiček.

Simonov
30.10.2017 4 z 5

Poutavý děj, skvělý námět, prostě super.

mr.Zdenek
29.10.2017 5 z 5

Dobré čtení, napětí, děj má spád. Ideální do podzimních plískanic, kdy se nadá jít ven.

alenkacermi
20.07.2017 5 z 5

Zběsilá rychlost.Nemohla jsem knihu ani odložit.Super.Tihle páni spisovatelé mi neskutečně sednou.A ten lehce zmíněný konec-začátek meteoritu?Bude to pro lidstvo dobře nebo špatně?Baví mě přemýšlet,jak by se to mohlo vyvíjet dál....

Ferratka
15.07.2017

Nějak jsem se do této knihy nemohla zakousnout.Nesednul mi styl ani příběh a to jsem se na Childa moc těšila.Možná se k Ledové barieře ještě vrátím.Kvůli skvělému hodnocení nedávám žádné hvězdičky,nerada bych snížila procenta.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Četla jsem vše od P+CH a ani tato kniha je skvělá.

Mako123123
25.06.2017 4 z 5

Kniha celkom dobrá. Trocha sa motív najväčšej búrky a prekonávania limitov počas najväčšej krízy v deji ktorá trvá poriadne dlho opakuje, tak ako u série Pendergast a aj Gideon, ktoré títo autori napísali, ale inak sa to dalo. Dej celkom napínavý, i ked vravím trocha sa to nakonci predlžovalo... Idem na pokračovanie...

kubla111
05.06.2017 5 z 5

Tady nemám co dodat, knihy těchto autorů čtu jedním dechem. Nezkoumám, co z toho je možné, či nemožné. Vždycky mne přenesou někam od reality a jsem za to rád. Jakoukoliv knihu těchto autorů nepovažuji za slabou. Bývám více kritický, tady ale nechci a nebudu. Jsou pro mne nejčtenější.

WeeWar
13.04.2017 4 z 5

Opravdova vedecko-fantasticka/fantaskni kniha. Prislo mi to jako trosku modernejsi verze nejake Verneovky. Ovsem za konec, ktery jsem teda nepochopil, ci v mem kindlu chybi nekolil stran, musim dat jen 4pentagramy. Skoro bych se az pustil do diskuze, co to sakra vubec bylo...

čef
20.03.2017 5 z 5

Naprosto skvělá dobrodružná kniha. Hodně se mi líbila snaha po dokonalé technické přípravě celé akce, ale i řešení všech nastálých problémů. Vždy však samozřejmě platí - i to co se nemůže pokazit, se nakonec stejně pokazí. Kniha nikoho, kdo začal číst, už nemůže pustit, dokud tato překvapivá jízda neskončí.

Melic
17.02.2017 4 z 5

Pokud chcete dobrodružnou akční knihu, nemáte zrovna náladu se prodírat hlubokou filosofií a vykreslováním postav do podrobností, jste tu správně. Tím nechci říct, že by byla špatně napsaná, jen splňuje to, co si žánr žádá - nebýt rozvleklá. Knížka má spád, stále se něco děje a obsahuje i určitou míru tajemna. Kapku se nabízí se srovnání s Terrorem od Dana Simmonse - výprava na lodi, určitá záhada a nebezpečí. Tento souboj však nemůže Ledová bariéra vyhrát. Ač děj má podobně dobré tempo, Terror mi přišel propracovanější a hlubší.

horvis
24.12.2016 5 z 5

83%? Tohle je prostě hrozně nedoceněná knížka.
Já už jí četl 3x a vždycky mě bavila.
Škoda, že postupem let, už takovéhle knížky moc nepsali.

Thebookman
20.10.2016 5 z 5

To se divím, že tato úžasná knížka může i nebavit. Byla to jedna z mých prvních knížek, které jsem od dua Preston & Child četl a naprosto mě zaujala. Velice pěkná a zajímavá knížka. Mohu jedině doporučit všem, kdo mají rádi napětí a dobrodružství. :-)

beran25
27.05.2016 2 z 5