Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1065 1065

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

mataj
25.12.2023 4 z 5

Samotný případ zmizelých chlapců se mi docela líbil, i když je škoda, že se úplně nevyřešil, a podle mě měla Laura pravdu s tím posledním, resp. prvním klukem. Nicméně soukromí život obou protagonistů mě téměř vůbec neoslovil, a to mi vztahy mezi vyšetřovateli vcelku nevadí. Jako celek hodnotím knihu pozitivně a určitě se pustím i do třetího dílu.

jaroiva
16.12.2023 5 z 5

Druhý díl se mi líbí mnohem víc než první, takže nelituji, že jsem koupila rovnou všechny tři díly.
Tady jsem některé pasáže celkem těžce nesla.
Nemám slov, doporučuji a jdu si pustit třetí.

INCOGNITOREADER
15.12.2023 5 z 5

Druhý díl ze série. A rozhodně se jedná o sérii se vzrůstající kvalitou.
Na začátek řeknu, že se zde vyšetřuje nález kostry dítěte a tím se otevírá starý případ únosu tří detí v malé vesnici. Kromě vyšetřování je zde věnován velké prostor i soukromí vyšetřovatelů což nebývá až tolik zvykem. Nebo ne tak jak je to tady, kdy se vyšetřování střídá právě s tím soukromím a může to lehce narušovat dynamiku příběhu.
Kažodápádně je to hodně dobrá detektivka, která dává velký prostor i osobním problémům hlavních postav což se u podobných sérií moc často nevidí. Co musím pochválit je to, že oproti prvnímu dílu se nedá přijít na to kdo za tím vším je. A celé rozuzlení příběhu mi přijde naprosto skvělé. Je to prostě tak reálné s lehce hořkou pachutí v ústech. Za to smekám.
Audio zpracování je opět skvěle načtené a těším se na další díl.

wooloong
20.11.2023 4 z 5

Příliš mnoho času věnuje autorka osobnímu příběhu Laury, a to dokonce i ve chvílích, kdy detektivní část nabírá na obrátkách. Zatímco vyšetřování graduje, objevují se nové a nové indicie a policie spěje ke konečnému odhalení, druhá linie příběhu se hnípe v Lauřiných, Danielových a Adamových pocitech a výčitkách. Možná by to mohlo být i zajímavé, kdyby Laura nebyla tak moc arogantní krasavice a kdyby si autorka neodporovala v tom, co o postavách říká, a jak se pak chovají. Jeden příklad za všechny. Adam je líčen jako docela prase, co se pořád cpe a všude nechává závěje drobků a haldy politých a umaštěných papírů, a když ho Laura navštíví, čeká ji dokonalá domácnost s napulírovanou a naleštěnou kuchyní bez jediného smítka. Neustále je zdůrazňována jejich profesionalita a policajtský instinkt, aby se vzápětí chovali jak trubky a sloni v porcelánu. Dost mě na konci zaskočilo, že dva příběhy chlapců se vyřešily, ale u toho třetího ani náznak, co se vlastně tehdy stalo.

viva71
18.11.2023 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu další.

Lucciella_L
13.11.2023

Parádní kriminálka, kde mě zcela dostal konec. Knížka byla čtivá a tak dobře napsaná, že mě inspirovala k shánění dalších dílů

Valdora
05.11.2023 4 z 5

Od této autorky jsem přečetla první publikaci. Zaujala mne natolik, že určitě vyhledám další.

mcabr
04.11.2023

Opět pěkné, jen chvíli trvalo než se to rozjelo.

6Nikki6
31.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Tento díl mě bavil více než ten první. Za mě lépe napsané a celkově a dobrá kniha Je vidět jak se autorka zlepšuje. U první knihy jsem si byla od začátku jistá tím, kdo je vrah a potvrdilo se to. Nyní jsem tápala do poslední chvíle. Jdu se vrhnout na další knihu s Laurou. A budu doufat, že s Adamem opět spojí (nejen) síly

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Díl druhý. Spokojenost opět veliká. Na českou, pardubickou krimi hodně drsné. Hezky se vyvíjí i story mezi hlavními hrdiny. Těším se na poslední díl...

Terezaazeret
25.10.2023 5 z 5

Skvělé!

Janaves
10.10.2023 5 z 5

O hvězdičku lepší než stvůra. Ale drsné a smutné. Pokračuji Vetřelcem.

Havrnka
07.10.2023 4 z 5

První kniha s kriminalistkou Linhartovou se mi líbila víc. Zde se děj rozbíhá pomalu a není tak strhující jako v první knize.

Marcik7
04.10.2023 3 z 5

Obrovské množství balastu téměř utopilo ty napínavé okamžiky, které se sporadicky objevily. Linhartová je na kriminalistku až příliš nejistá, citově rozháraná, nesoustředěná. Nevím jak to říct, asi mi prostě nesedly - autorka ani hlavní hrdinka.

Kamčučák
01.10.2023 4 z 5

Paráda! Kniha mě opět pohltila. Už se těším na třetí díl. Jde vidět, že v Česku je konečně pořádný spisovatel detektivek. A ještě k tomu mladá paní.

majakmp3
01.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Druhý případ „dream teamu“ pardubické kriminálky se až nápadně podobá svému předchůdci detektivnímu případu Stvůra.
Linhartová s Benešem řeší osm let starý případ únosu malého chlapce, který časem nabobtnal nejprve do tří únosů malých chlapců. Tyto případy se časem ještě zkomplikovaly, neboť v průběhu vyšetřování se dva ze tří unesených chlapců objeví mrtví.
Se znalostí předešlého autorčina díla jsem relativně záhy vytipoval vraha a skoro jsem se trefil. Mým vrahem byla sestra matky prvního uneseného dítěte, skutečnou únoskyní a vražedkyní byla matka prvního z unesených hochů.

Stejně jako v prvním dílu i zde autorka rozvíjí nejenom vyšetřovací linii, ale i osobní rovinu vztahu mezi Linhartovou a Benešem.

Závěr končí dvojitým cliffhangerem! Pokud budete chtít zjistit, kdo byl skutečným vrahem prvního uneseného dítěte (toto bylo v závěru knihy pouze naznačeno) a pokud Vás zajímají další osudy rozhádaných protagonistů, budete nuceni sáhnout po další autorčině knize.

Hodnotím 75%. Autorčina prvotina „Stvůra“ se mi líbila o trochu víc, ale stále se jedná o velmi slušnou detektivku.

Yunnan
30.09.2023 5 z 5

Druhý díl série Laura Linhartová a Adam Beneš, mladé české autorky Kristýny Trpkové, nás přivádí do obce Lipová nedaleko od Pardubic k nálezu lidských ostatků jednoho z pohřešovaných dětí. Příběh je to velmi těžký vzhledem k tématu únosu dětí. Stejně jako její prvotina Stvůra, se mi Vesnice velmi dobře četla. Akorát jsem měl, stejně jako ve Stvůře, trochu problém s osobní linkou Laury. Opravdu musí člověk platit za své chyby do nekonečna? Konec je takový "neukončený", tak uvidím, jestli se ve třetí knize Vetřelec, nějak k tomuto ději vrátí, ale nejspíš nikoli. Jak se bude vyvíjet osobní příběh obou kriminalistů je mi již docela jasný, ale přesto jsem zvědavý a na Vetřelce se těším.

Terrez93
30.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Druhá knížka od autorky a jsem zase nadšená! Příběh pro mě jako pro mámu, byl hrozně krutý, po nálezech těl jsem měla husí kůži a chtělo se mi brečet. Nedokážu si představit tu bezmoc rodičů, tohle může prostě udělat jen hovado, nechat takhle trpět děti.
Po přečtení dílu jsem si vyšetřovatele ještě víc oblíbila. Dozvídáme se i o soukromých věcech Laury a Adama, i takhle dějová linka mi přijde hrozně zajímavá a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet dál, taky řeší nelehké téma.
Těším se na další díl z jejich série.

Januli
26.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha pro mě jako matku dvou malých kluků byla náročná... nutno říct, že ale byla dobrá. Možná mi chybělo trošku toho dobrého konce...

harena
25.09.2023 5 z 5

Je to už druhý díl série s Adamem Benešem a Laurou Linhartovou, která m. j. opravdu není moc sympatická. Jsou tu ještě více vypracované charaktery postav, zvlášť ta osobní linka Laury se mi líbila, jak přemýšlela, jak spolu bojovala, nikde toho nebylo moc, naopak to bylo vhodně zasazené do vyšetřování. První půlka je pomalejší, ale závěr strhující a protože nebylo dořešeno vše, těším se na další díl, který už mám doma. Autorka si vybrala hodně těžké téma, nikdy se nečte lehce o dětech, ale Kristýna Trpková i toto zvládla skvěle. Je to napínavý a uvěřitelný krimi příběh zasazený do české vesnice a já budu netrpělivě očekávat, co dalšího naše mladá spisovatelka napíše. Dávám si autorku do oblíbených.

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996