Láska na hraně

Láska na hraně https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524866/bmid_laska-na-hrane-65330238092bd.jpg 4 283 68

Tiernan de Haasové je všechno jedno. Jako jediné dítě slavných rodičů vyrůstá sice v bohatství, ale zato bez lásky. Když rodiče náhle zemřou, ví, že by měla být zdrcená. Ale změnilo se vlastně vůbec něco? Vždycky přece byla osamělá. Protože Tiernan bude plnoletá až za dva měsíce, stává se jejím poručníkem otcův nevlastní bratr Jake Van der Berg. Tiernan se za ním a jeho syny Noahem a Kalebem musí odstěhovat do odlehlých coloradských hor. Všichni tři ji nakonec vezmou pod svá křídla a ona mezi nimi pomalu najde své místo. Také si však uvědomí, že hranice se stírají a pravidla se snadno porušují, když se nikdo nedívá. Jeden z nich ji má. Druhý ji chce. Ale on On si ji nechá.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Credence , 2020

katasokolov
10.12.2023 5 z 5

5/5*

Pozor na TW. Kniha obsahuje nejedno citlivé téma.

Přesto se ale jedná o velice originální dílo, které mne vtáhlo až jsem přestala vnímat svět okolo a jen vklouzla lehce do příběhu, ze kterého jsem se nechtěla po dlouhou dobu vymanit.

Útěk od reality života a nalezení osob, kterým na Tiernan konečně záleží, aby mohla začít znovu, toť v kostce kostra příběhu.

Místo, které je v zimě naprosto uzavřené a mimo civilizaci. Soběstačné a prosté jakýchkoliv bulvárních senzací, přesně to místo, kam se hlavní hrdinka ve své situaci potřebuje uchýlit.

Kniha obsahuje mnohá tabu, a opravdu není určena striktně konzervativním čtenářům. Přes tohle všechno ale najdete naprosto nádherný příběh dívky, která nechtěla cítit nic a nakonec cítila všechno. Vztahy nikdy nejsou jednoduché a platí to i v tomto případě. Všechny mužské protějšky Tiernan mají vlastní bolesti a trápení a ze vzájemného vztahu si všichni odnesli přesně to, co potřebovali. Pomohli si navzájem a to je hlavním poselstvím téhle knihy, jež je ukryto mezi řádky.

Epilog byl nádherný.

Musím také zmínit nádherné poděkování, kde autorka vyjadřuje svou touhu posunout se dál a ve svojí práci se nadále vyvíjet, přestože se to u mnohých setká s nepochopením. Její odvaha napsat něco, co neupadne v zapomnění, a neztratí se v obrovském množství textu, které knižní trh neustále chrlí, je záviděníhodná.

KajinaH722
26.11.2023 5 z 5

Natož že je kniha delší, tak se četla sama.
Na začátku knížky jsem byla překvapená, co se stalo s Jakem ,protože jsem si myslela,že se vše bude motat jen kolem Noaha a Kaleba no a to jsem se spletla. Byla to jedna velká jízda.
I přes to,Že Kaleb měl i násilné sklony a nemluvil, tak se mi líbil ze všech nejvíc a moc jsem to Tiernan a Kalebovi přála.
Konec byl krásný v který jsem doufala jsem ráda, jak to dopadlo.
Je to moje první knížka od autorky a to jsem měla na seznamu první knihy Nádech a jiskření, ale nedostala jsem se k nim a to určitě napravím.

anna7852
26.11.2023 3 z 5

Tak podle anotace a komentářů jsem čekala asi trochu víc. Něco mi tam chybělo, příběh byl "zvraceny" což mám ráda ale nebylo to zas až takové pro mě wauuu

Ewe291
25.11.2023 3 z 5

Jedno viem ku knihe sa tak skoro nevratim. Znesiem vela, ale coho je moc toho je prilis. Toto bolo chore a to v knihach mi nevadi skoro nic. No tu, by som vsetkych poslala k velmi dobremu psychologovi. To ako vazne to vsetko? Dik ale podla mna je Amo a Kent zaujimavejsia a toto bola len parodia na take knihy. Takze za mna nie a ani neviem za co som dala tie 3 hviezdy. Lebo to bolo .... No nemam slov. Tiernan tak zufalo hladala hladala lasku ze si v pohode ospravedlnila skakanie od jedneho k druhemu. Hrdinovia o nic lepsi a neznasam ked si nedokazem niekoho predstavit + aka bola schopna a hned aj opravila ...... Vsetko rychle prechate a nerealne a neuveritelne. Mozno pre niekoho je kniha WAU ale pre mna je to nieco k comu sa tak skoro nevratim

Leninkka
21.11.2023 5 z 5

No, tak to byla jízda. Na začátku jsem si nejdřív říkala neeee, to kam podle mě kniha směřuje není možné. Že už mám moc bujnou fantazii a nikdo by nic takového nenapsal. Na to se vykašlu a číst nebudu. No ale do háje toto??? Já tu knihu nemohla ani za nic odložit a to se mi už dlouho nestalo. Pořád jsem hltala a čekala co bude dál, co se stane potom... Teda klobouk dolů a jdu hned hledat další knihu od této autorky :) Tahle kniha byla teda fakt velké překvapení a za mě tedy plný počet hvězdiček.
Přemýšlím, že to je asi nejlepší kniha tohoto roku, jakou jsem četla.

Literabook
15.11.2023 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, co že se to děje, ale pak jsem knihu už nedokázala odložit. Mám pár nevysvětlených otázek, ale jinak se příběh četl takřka sám.

lucie3944
12.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Na téhle knize je několik věcí, které mi nedávají moc smysl... Třeba jak dívka, která byla prý hýčkaná, zvládne během pár dní zavařovat, krmit koně, střílet zvířata - v podstatě se stát zálesákem. Nebo jak se panna během pár týdnů zvládne vyspat s celým osazenstvem domu.... Nebo jak se v její hlavě urodí myšlenka, že je zamilovaná právě do něho... Buď už opravdu neumím číst a chápat děj mezi řádky, nebo mi tam něco uniklo. Ze všech chlapů byla paf, přitom bych řekla, že ani jeden nebyl zrovna normální... Asi hledala lásku tak usilovně, že jí nakonec bylo jedno od koho a v jaké podobě ji dostane.
Ale sama za sebe vím (a jsem tím překvapená), že se ke knize nejspíš někdy vrátím a budu hledat, co mi předtím uniklo.
Sexuální scény jsou poněkud syrové, ale to mi nevadilo, to spíš jen pro upozornění.

Mishaacka
12.11.2023 5 z 5

Více recenzí na INST misha_cte_eroticke.romany

Hodnocení: 5

*Upozornění - kniha opravdu není pro každého. Pokud máte rádi zvrácenost, psychicky poznamenané hrdiny, psychickou manipulaci, šikanu = prostě vše, co není zalité sluncem a duhou, je tohle kniha pro vás. Milovnice Amo a Riny Kent zbystřete
*Tady si neodpustím poznámku k překladu názvu. V originále CREDENCE = víra v něco... a v ději má docela význam
*Knihu budete buď milovat nebo nenávidět. Já jsem ten první případ
*Napsat recenzi na tento příběh tak, abych ho nespoilerovala, bylo dost těžké. Takže tady budou více moje pocity. Nepřeháním a zatím se kniha řadí mezi top, co jsem četla a letos to asi pro mě bude kniha roku
*U příběhu jsem se vztekala, nadávala každému hrdinovi, chtěla jsem s nimi zatřást, milovala jsem je, nenáviděla jsem je. Příběh mě doslova pohltil Vše zapadne na své místo až na konci, kdy jim všem odpustíte
*Všichni 4 jsou nějakým způsobem psychicky poznamenáni a proto jednají tak, jak jednají
* Sakra, erotiky je tady více než dost. Je to místy zvrácené, násilné, někdy i romantické, ale sakra žhavé a to tak, že jsem si to četla raději doma
*Nenechte se odradit pomalejším začátkem. Ale i ten má význam a je pro děj důležitý
*Hlavní postavou je 17 letá Tiernan (miluji to jméno) která se po smrti rodičů rozhodne využít nabídky svého nevlastního strýce, který se stal nečekaně jejím opatrovníkem, a odjede za ním do Colorada, kde žije se svými syny vysoko v horách. Ta je zamlklá, nespolečenská a nejraději má samotu a zvířata. Vychovali ji chůvy, asistentka Mirai a internát. Tady se ukazuje, že někteří lidé opravdu nemají mít děti. A tak Tiernan komunikuje hlavně sama se sebou
*Jake - nevlastní strýc - od mladých let žije na samotě v horách. Vychoval 2 syny. Je osamělý, je plný vzteku, je dominantní, je ochranářský a řídí svoji mužskou domácnost pevnou rukou
*Noah, mladší syn, který nenávidí svůj život a chce odejít do světa. Jake ho ale odmítá pustit. Je společenský, přátelský, ale taky je manipulátor a jeho chování se umí měnit mrknutím oka
*Kaleb starší syn, takový samorost, který je nejraději sám v pusté divočině, kde žije na úrovni zvířete. Nemluví a svým chováním vás děsí. Místy se chová, jako psychopat, jindy jako dítě a vůbec nevíte, co si o něm myslet. A celou dobu přemýšlíte, proč vlastně nemluví

Doporučuju, doporučuju, doporučuju

0197
11.11.2023 4 z 5

Toto byla jedna z mých nejočekávanějších knih letošní druhé poloviny roku a jo, jen tak na ni nezapomenu :-).

Tiernan byla lehce podivínka, ale dalo se jí divit, když vyrůstala s takovými rodiči? S životem v lesích se popasovala statečně a zvlášť mě bavil její vývoj. Bylo ji teprve 17-18 let a to je třeba mít v potaz.

Každý chlap měl jinou povahu. Zatímco Jake byl ten dospělý, dominantní, autorita a často mrzout, tak Noah byl oproti tomu kamarádský, milý a zábavný, ale ne vždy. No a Kaleb byl zvíře a téměř do konce záhada. Neměl problém se na pár dní vytratit. A ke všemu nemluvil.

Ze začátku mi trvalo se začíst a i později tu byli nudnější části. Bohužel překlad tomu taky nepomohl. Zato prostředí se autorce podařilo popsat naprosto senzačně. Ta atmosféra místa, kde bydlí se na vás přenese. Lov zvířat, příprava zásob na zimu, péče o koně, práce okolo domu a další. To mé hodnocení vytáhlo.

Bylo to žhavé a taboo. Přeci jen tři chlapi a jedna žena. Jeden moment mě ale zaskočil. Tiernan byla mladá, zmatená, ale já nevím, no. Na jednu stranu se mi to líbilo, na druhou moc ne :-).

S koncem jsem spokojená a ani se mi nezdál zrychlený, jak jsem z recenzí četla. A epilog to opět vylepšil, i když to bylo všechno nějak moc v pohodě :-). Na oficiální stránce autorky jsou pak 3 bonusové scény.

Hlava mi nebere tu naší českou obálku a název. Navíc za tu vysokou cenu dostanete dost nekvalitní paperback s otřesným překladem. A díky té větě na obálce mi bylo jasný s kým skončí a taky, že jo. A můj favorit to nebyl, sakra :-(. Do Birthday girl se pustím rozhodně ve slovenštině, protože nakladatelství Pandora má vždy výborný překlad a ponechali původní název i obálku.

Literarytwins
11.11.2023 3 z 5

Dlouho očekávaná a celosvětově hajpovaná harémová romance, která tu povězme si opravdu ještě nebyla! Hned v první řadě bych chtěla vyjádřit své znechucení zpracováním v "našem" podání. Obálka a samotný název se opravdu, ale opravdu nepovedly a je to tak spíš do knihoven našich babiček a rozhodně ne pro současnou literaturu. Co se cz překladu týče, nechci být sprostá, ale ta osoba, co to měla pod palcem by měla jít na hodinu, děs a hrůza, chyby, nesmysly, šílené názvy. Hlásek jako konipásek a volky-nevolky? Ne díky, babi.

U této recenze začnu netradičně hned hodnocením a pak se rozepíšu a určitě se nevejdu s textem, takže pokračování hledejte v komentářích.

Této touch of taboo harémové romanci nebudu asi udělovat hvězdičkové hodnocení, protože se to ve mně hodně pere ( kdybych však jo musela, dala bych kolem nějakých 3,5/5).

Naprosto jedinečná obálka, do které jsem se ihned zamilovala a naprosto jedinečný název z hlubším a pro mě skvělým významem. Dlouho jsem si knihu šetřila na krásné podzimní počasí a o to víc jsem si užila atmosféru příběhu. Credence je přesně tím druhem knihy, která své čtenáře rozděluje na dva tábory, buď ji zbožňujete, nebo vám nesedne. Já jsem přesně někde na pomezí. Miluju obálku, název, myšlenku, kterou autorka chtěla předat, miluju svým způsobem i příběh. Miluju tam to téma rodinného zklamání, zlomené duše a to kolem.

Zajímavé na této knize je, že každému i vadí něco jiného :D. Někomu vadí dlouhé popisy, někomu pomalejší rozjezd. Já třeba nemohla překousnout velkou část knihy samotnou hlavní hrdinku. Tiernan byla za mě tak max. 2/10 a rozhodně pro mě byla nejslabší ženskou hrdinkou, kterou jsem od autorky četla. Hrozně mě vytáčela svým spratkovským chováním a místy se chovala fakt, že bych jí frazila takovou, až by druhou chytla o futra. Ne, nesedla mi a vadilo mi její totálně místy hysterické a hodně nelogické uvažování. Opravdu jako kdyby měla bipolárku.

Kdo mě z hlavních hrdinů ještě trochu zklamal tak byl Jake. Sice super, co se snažil dělat pro Tiernan za to palec nahoru a chápu i jeho osamělou zlomenou duši, jenže jako rodič u mě tedy naprosto selhal. A to od momentu, kdy ho konfrontoval Noah a za to, jak se i po dané konfrontaci zachoval, jeho sobeckost mi tady opravdu vadila. Za mě jedno velké NE. Naštěstí se pak on i Tiernan ke konci srovnali a příběh vytáhli nahoru.

Já bych trochu zpomalila i konec, který byl celkem unáhlený a na poslední chvíli. Ale líbilo se mi, kterým směrem je všechny autorka nakonec posunula.

Na závěr si pojďme říct, že zde je opravdu důležité přečíst si, o čem kniha pojednává, než se do ní čtenář pustí, protože rozhodně není pro každého a určitě ne pro konzervativní čtenáře. Mně nevadilo téma, ani harém, bohužel pro mě ale nebyl úplně dobře zpracovaný, tam byly rezervy pro zlepšení a doladění chyb.

A koho bych si vybrala já? Já jsem rozhodně tým Kaleb. Mně jeho persona učarovala od samotného začátku a byť byl místy lehce psychopatický, já mu plně rozuměla a fakt se mi líbilo zpracování jeho postavy.

Takže abych to shrnula, Knihu svým způsobem miluju a z knihovny rozhodně originál nepůjde, určitě si ji někdy znovu i přečtu, ale také s rukou na srdci říkám, že jsem od ní čekala asi mnohem víc. Za mě si to rozhodně přečtěte, ale v originále (samozřejmě kdo můžete).

terikus
10.11.2023 5 z 5

Tak musím říct, že tohle jsme tady teda asi ještě neměli :-D. Přečetla jsem toho už dost, ale takhle jsem se u knížky necítila už dlouho. Vypadávaly mi oči z důlků a rudla jsem jak rak :-D. Pořád jsem nemohla odhadnout jak to teda bude a hrozně mě to bavilo! Doporučuji spíš pro nekonzervy.

Jeanine8
01.11.2023 1 z 5

Pro "swingers" typy asi ideál...

bosorka382
01.11.2023 2 z 5

Tak toto rozhodne nie je pre slabé žalúdky a romantické dušičky. Nakoľko to malo od červenej knižnice hodne ďaleko. Sodoma-gomora doslova a do písmena. Mužské osadenstvo by mi až tak nevadilo,ale hlavná hrdinka bola pre mňa nesympaticka osoba,ktorú by som akurát vyfackala. Bolo to iné,ale pre mňa osobne, nie lepšie. Rozhodne sa k tomu už nevrátim.

V.Marie
01.11.2023 5 z 5

No, určitě to není kniha pro každého. Často jsem zapomínala, že hrdinka je vlastně ještě dítě, hlavně ve scénách s Jakem. Konec mi přišel ve srovnání s celou knihou trochu rychlý. Ale dávám 5* a doporučuji. :)

IroKlára
31.10.2023 5 z 5

Jsou knihy, které jen tak projdou a jsou knihy, které zanechají dojem... tahle patří k těm druhým. Ráda si jí znova přečtu. Zhltla jsem jí za dva dny , skoro jsem nešla ani spát... ještě že byl víkend.

zuzana9386
28.10.2023 2 z 5

(SPOILER) čtivost: 100%, prostředí:100%, vztahy (pokud to tak vůbec můžu nazvat) postav 10% ... Scéna, kdy se poprvé objeví v domě Kaleb mi tuto postavu znechutila až do konce, v závěru jsem přeskakovala celé odstavce, vývoj knihy byl pro mě nepochopitelný. Rozhodně to není kniha pro každého.

Matri
26.10.2023 4 z 5

Tak toto bolo naozaj zaujímavé... Väčšinou mám po knihe jasno - páčilo sa mi alebo nie. Teraz som naozaj zmätená.
Takže... bolo to mega žhavé, avšak miestami na môj vkus až zvrátené. Ja som bohužiaľ vôbec Tiernan nechápala. Ak nechcem spoilerovať radšej si zakúsnem do jazyka a neidem do detailov.
Začiatok knihy bol trošku zdĺhavý, a keďže nemám rada romantické knihy o bezmála 500 stránkach, kľudne by som na nich ubrala. Ale, keď to nabralo grády, ani neviem ako stránky ubiehali.
Musím priznať, že mi vôbec nesadol Jake, miestami som mala nervy z inak naozaj milého Noaha. Tiernan trištvrte knihy nevedela čo chce, Kaleb bohužiaľ v istých chvíľach možno aj vedel, ale nevedel ako na to... No to teda bolo!
Knihu som v podstate pôvodne ani nechcela čítať, ale suma sumárum som rada, že som si ju prečítala! Úprimne, nič podobné som ešte nečítala. Nobola to tak úplne sladká romantika, preto to bolo pre mňa veľmi osviežujúce!
Takže nakoniec sa mi to aj napriek výčitkam vlastne páčilo a knihu môžem určite len odporúčať ;-)

"Kaleb odmalička trestal svět, víceméně stejně jako já. Jenže svět se bohužel točí dál a ve výsledku člověk trestá leda sám sebe."
„Neplač kvůli němu,“ zašeptal nakonec Noah. „A zvlášť ne před ním."

Katebe
26.10.2023 5 z 5

Ach! Chápu, že celosvětově je názor na knihu dvojsečný, ale já ji miluji! Tak neotřelý námět už jsem dlouho nečetla a jsem za to moc ráda.
Z Tiernan se stane sirotek a jediní příbuzní jsou nevlastní strýček a jeho dva synové, kteří žijí hluboko v horách. Každý rok, když napadne sníh zůstávají odřízlí od civilizace po dobu téměř 6 měsíců. Nooo? A co pak se asi stane, když zůstane jedna holka se třemi mužskými na statku uprostřed divočiny? Příběh určitě není pro puritány.
Všichni čtyři mají své problémy a svou minulost. Musím říct, že jako matka dvou dětí, jsem vůbec nepobrala rodiče Tiernan a o Anně ani nemluvím. Štvalo mě to celou knihu.
Autorka mě opravdu překvapila a tak jdu hledat nějaké její další tituly, zda toto nebyla jen parádní výjimka.

Holubka
25.10.2023 5 z 5

K tomuhle nemám co říct. Chápu že to dopadlo tak jak to dopadlo, i když bych si to přála trošku jinak. Ale i tak to šíleně miluju. Mám teď strašnou chuť to číst pořád dokola. Pro mě nejlepší co jsem letos zatím četla.
Co mě štve je česká obálka. Pak ale začnu číst, objeví se Jake a já už jsem v sedmém nebi.
Já jen doufám že se mě manžel nikdy nezeptá o čem to je :D

Dizzy3
25.10.2023 5 z 5

Famózní ať si říká kdo chce, co chce. Pro úplný konzervy to holt nebude :D Pravda, první polovina byla opravdu neotřelá, ale bylo to sakra žhavý, takže co :D oči z důlu mi lezly celou knihu, bylo to napínavé až do konce. Závěr byl lehce uspěchaný, ale dostala jsem vše, co jsem chtěla. Doufám, že bude přeloženo víc knížek, protože Penelope to prostě umí.

Colorado

Penelope Douglas