Všechno, co jsme měli

Všechno, co jsme měli https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495221/bmid_vsechno-co-jsme-meli-iK5-495221.jpg 4 285 285

Láska a důvěra série

“Nesnáším to. Nesnáším tuhle nejistotu, ten skličující pocit na hrudníku, který mi říká, že jsem v nebezpečí. Ještě před rokem by mi sotva něco nahnalo strach. Přece jsem také byla ještě ta nebojácná Kate naivně běžící životem s rozpřaženýma rukama.” Otevřená, optimistická, veselá – to je Kate. Dokud ji nevykolejí hluboce traumatická událost. Jen jedno jediné ji drží nad vodou: její sen o vlastní kavárně. Když dostane šanci pronajmout si malý krámek v Londýně, vsadí vše na jednu kartu. Ale nepočítala při tom s Aidanem. Synovec majitelky chce prodejnu proměnit ve své knihkupectví. Aby si mohla splnit svůj sen, musí Kate s Aidanem spolupracovat. Během toho se k sobě dostávají nebezpečně blízko. Ale Kate si nemůže dovolit, aby někdo nahlédl pod její fasádu a objevil, že má duši roztříštěnou na tisíc kousků… Dojemný milostný román, který se vám dostane pod kůži.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Everything We Had , 2021

LibraryGirl
09.09.2022 4 z 5

Kniha byla balzámem na duši. I když se v ní mluvilo o vážných tématech, tak byl příběh jakoby zabalen do vaty, která mě při otáčení stránek hladila. Příběh se plynule četl a hezky poklidně utíkal, podle mě tam nebyl ani žádný velký zvrat (i když se řešilo to, co se Kate stalo). Víc se mi líbila první půlka knihy, to jiskření a dohady mezi Kate a Aidenem... Autorka s minimem informací o postavách a prostředí vytvořila milý příběh o vážných věcech. Dobře se to četlo. Kate a Aiden jsou přirozené postavy, kterým dialogy uvěříte. Ráda si přečtu další knihu od této autorky.

NNiky
08.09.2022 4 z 5

Kniha, která jemně mluví o hlubokých šrámech, které jsou stále jistým způsobem "tabu". Sdílet něco takového je velmi niterné, a tak mě zpracování opravdu zasáhlo. Zasadit problém do prostředí s knihami a kavárnou mělo skvělý vyrovnávací účinek. A i když je od začátku jasné, že ti dva spolu MUSÍ skončit, tak vůbec nevadí, že to víme. Protože jejich cesta k sobě je zajímavá :)

happy19
03.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Něžný příběh,se kterým koresponduje i nádherná obálka!
Božské prostředí!
Tuhle kombinaci na téma kavárna a knihy si naprosto zamilujete,-)
Nechybí i vážné téma,ale jen po boku těch "pravých"se překážky snadněji zvládají:-*
Kniha mi připomíná sérii Romantické útěky,tak neváhejte s přečtením!

„V lásce získáváme největší blaženost, která kdy na světě byla.“

bookbug_cz
02.09.2022 5 z 5

Jsou na světě situace, kterých bychom nikdy nechtěli být součástí. Pokud se nám poštěstí a jsme relativně zdraví a v psychické podobě, měli bychom být za to vděční. Neboť jsou mezi námi lidé, kteří takové štěstí neměli a žijí v neustálém strachu a v bludném kruhu nočních můr, běsů a panických atak. Všechno, co jsme měli je knižní příběh, který začíná rok poté, co se Kate v určitém bodě zlomí život. Událost, které je svědkem, které je součástí, udělá ze sebevědomé ženy křehkou bytost bojící se tmy. Přerušuje studium na vysoké škole a otevře si vlastní kavárnu, o které sní prakticky celý svůj život. Má to ale jediný háček – to, že je nájem celkem nízký, i přesto, že se obchod nachází v dobré lokalitě Londýna, má jedno nepříjemné břemeno. Kate musí prostory kavárny sdílet s Aidanem, který si také plní svůj sen a otevírá knihkupectví. Oběma je tato situace velmi nepříjemná a dohodnou se, že ten, který bude mít po roce menší výdělečnost, uvolní své prostory tomu druhému. Oba mladí lidé jsou svým způsobem silné osobností – i když má Kate často své temné dny. Hádají se, dělají si naschvály, ale také se postupem času starají jeden o druhého.
Příběh má velmi krásné, pozvolné tempo. Dvojice se poznává, plní si své sny s obchodem, otevírají se jeden druhému a snaží se ten život opět rozproudit. Autorka píše neskutečně čtivě a opravdu jsem se ani jedinkrát nenudila. Příběh je psaný z pohledů Kate i Aidana a bavilo mě to. Není to žádná tuctová romantika, má vývoj a řeší jedno obzvlášť nepříjemné a bolestivé téma, které i dnes je dost podceňované. Každý člověk má právo na štěstí a neměl by se života bát. Někdy je dost těžké si uvědomit, že jsou mezi námi lidé, kteří nám v těžkých chvílích dokáží pomoci. I když je někdy nejtěžší si přiznat, že zrovna MY potřebujeme pomoc.
Tohle si dejte, je to fajn!

MaláKnihomolka
01.09.2022 4 z 5

Tenhle příběh byl jednoduše pohádkově hezký. Kate byla milá hlavní postava, která si v životě zažila otřesnou událost a jejíž stíny ji pronásledují dodnes. Nebudu prozrazovat o co jde, ale kniha řeší dost vážné téma, i když v takové rovině, že je to stále přeci jen oddechovka s romantickou linkou. Děj je dost předvídatelný, což mi vůbec nevadilo, četlo se to samo a to jsem teď po čtecí pauze přesně potřebovala. Aidan byl ze začátku na ránu, ale i on už si s láskou něco zažil a nakonec si ho stejně oblíbíte.
Bavila jsem se, když si na začátku ti dva dělali různé naschvály. Aidan totiž chce mít v celém prostoru knihkupectví, zatímco sen Kate je mít vlastní kavárnu. A jak situaci vyřeší? To se dozvíte, když si knihu přečtete.
Romantická linka je tu od nenávisti k lásce. Co si budeme, takových knih je teď spousta, ale autorka psát umí a tak se mi to líbilo.
! Asi všichni víme jak kniha skončí, ale kdyby náhodou, tak varuji - možný spoiler! Mám jen výtku ke konci knihy. Nevím co se stalo, ale autorka to mezi nimi vzala za mě najednou moc rychle a "miluji tě" přišlo během chvíle.
Jinak je to však taková milá romantická pohádka se závažným tématem.

valika0302
28.08.2022 5 z 5

Už som stihla prečítať túto novinku od nemeckej autorky Jennifer Bright. Poviem Vám, mne kniha úplne sadla. Milujem to, že hlavní hrdinovia konečne nemáju po 18 rokov, ale sú trošku starší. To mi na niektorých ostatných knihách od nemeckých autoriek vadilo.

Táto nám prináša hrdinku Kate, ktorá bola do nedávna otvorená, veselá a priateľská. Dokiaľ jej život nezasiahne traumatická udalosť a Kate sa úplne zmení a žije večne v strachu. Odíde zo školy, kde študovala Business Administration, žačne pracovať v kaviarni. Vždy ale túžila mať svoju vlastnú. Sen sa stane skutočnosťou, keď jej Cora ponúkne na prenájom krásne priestory v Londýne. Háčik je, že sa o ne musí podeliť s Aidanom, ktorého sen je zase mať tam kníhkupectvo. Obaja sú tvrdohlaví a ani jeden neustúpi. Aidanovi napadne myšlienka, že komu sa po roku bude dariť lepšie, tak ten si ponechá priestory aj toho druhého. Tak sa začína boj a jeden pre druhého navzájom konkurencia. Chémia medzi nimi funguje od začiatku a aj keď sa Aidan správa ku Kate zo začiatku tvrdo, obaja ku sebe postupne nachádzajú cestu a začína im na tom druhom záležať.

Veľmi odporúčam. Za mňa rozhodne jedna z tých lepších kníh.

Hodnotenie: 5/5⭐

MichaelaJan
21.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha se četla skvěle ! Taková ta jednohubka na deštivé dopoledne. Příběh tak krásně plynul a oba dva hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila. Ale pak přišel zlom a to když Aiden vyznal Kate lásku, a hned slovy Miluji tě, po jednom společném dni. Tohle mě opravdu trošku zaskočilo a od tohohle okamžiku mi přišlo, jako kdyby autorka spěchala, honem rychle, už aby byl konec. Jinak je příběh opravdu krásný, ale to vyznání lásky mi to trošku pokazilo. Ale rozhodně je to krásné pohlazení na duši pro všechny romantiky. !

Andrejka91
19.08.2022 4 z 5

Moc jsem od knihy neočekávala, proto mě tak mile překvapila.
Krásný příběh dvou lidí, kteří to v životě neměli jednoduché.
Bylo to spíš oddechové čtení i přes vážná témata, která se v knize řešila a to z toho důvodu, že byl příběh lehce předvídatelný.
Určitě si ráda přečtu další knihy od autorky, protože je velmi nadaná, kniha se četla skvěle, postavy byly všechny sympatické a oblíbila jsem si je.
Rozhodně stojí za přečtení.

majule
16.08.2022 5 z 5

" Všechno má svůj čas. Člověk se nemůže do ničeho nutit a vycházet z toho, že by každý řešil situaci stejně. A to je v pořádku. Každý musí zjistit sám, jak se vypořádat s tím, čím si prochází. Každý hledáme svou cestu."

Anglie Londýn láska kavárny psychická traumata knihkupectví

Jennifer Bright (p)
německá, 1993