Všechno, co jsme měli

Všechno, co jsme měli https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495221/bmid_vsechno-co-jsme-meli-iK5-495221.jpg 4 285 285

Láska a důvěra série

“Nesnáším to. Nesnáším tuhle nejistotu, ten skličující pocit na hrudníku, který mi říká, že jsem v nebezpečí. Ještě před rokem by mi sotva něco nahnalo strach. Přece jsem také byla ještě ta nebojácná Kate naivně běžící životem s rozpřaženýma rukama.” Otevřená, optimistická, veselá – to je Kate. Dokud ji nevykolejí hluboce traumatická událost. Jen jedno jediné ji drží nad vodou: její sen o vlastní kavárně. Když dostane šanci pronajmout si malý krámek v Londýně, vsadí vše na jednu kartu. Ale nepočítala při tom s Aidanem. Synovec majitelky chce prodejnu proměnit ve své knihkupectví. Aby si mohla splnit svůj sen, musí Kate s Aidanem spolupracovat. Během toho se k sobě dostávají nebezpečně blízko. Ale Kate si nemůže dovolit, aby někdo nahlédl pod její fasádu a objevil, že má duši roztříštěnou na tisíc kousků… Dojemný milostný román, který se vám dostane pod kůži.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Everything We Had , 2021

Lucyk01
11.04.2023 4 z 5

Další recenze na knihu je TADY! Ale tentokrát z pozitivního pohledu. Na knihu jsem četla vskutku pozitivní recenze a doufala jsem, že i mě se kniha bude líbit. A ejhle, byla to pravda.

Kniha se od začátku do konce četla rychle a snadno. Stránky mi ubíhaly pod rukama až jsem byla konci celého krásného příběhu.

Hlavní postava Kate mi od začátku byla sympatická a hned jsem chtěla vědět, co se skrývá za jejím příběhem. Aiden byl zlatíčko, i když byl ze začátku docela hnusný a odtažitý. Ale postupem času jsem si ho více a více oblíbila. Chemie mezi nimi byla hmatatelná a milovala jsem jejich škádlení. To prostě pobavilo.

Děj se pomalu vyvíjel a my jsme se dozvídali kousek po kousku o jejich minulosti, strachu, obavách a díky tomu se i postavy více sbližovaly. V knize se vyskytují 2 pohledy - Katiin a Aidenův. Oba jsem si ráda přečetla.

Události z jejich minulosti jsem mnohdy opravdu nečekala a v jeden okamžik jsem i nahlas řekla: ,,Cože?" Protože to jinak ani nešlo. Příběh dokázal překvapit a čtenáře pohltit do sebe. Bylo hrozně, co se stalo Kate a bylo úžasné, jak Aiden stal po jejím boku.

A ten konec? Jsem ráda, že se to vyřešilo a viníci byli právem potrestáni. A že to celé nakonec dobře dopadlo. Určitě se vrhnu i na další díl a nevylučuju, že si v budoucnu tento díl znovu přečtu. Příběh byl dojemný a ještě dlouho na něj budu vzpomínat. A věřím, že další díl mě dostane do kolen ještě víc. Doporučuji!!

michaelakoc
04.04.2023 3 z 5

Dala bych 8,5 z 10. Rozhodně skvělý román, zajímavý příběh, krásné kulisy, extrémně sympatické postavy s velkou chemií od samého začátku. Příběh a trápení Kate je dobře uchopený, citlivě popsaný a naprosto pochopitelný. Její chování je uvěřitelné a Aiden je od samého začátku ten správný rytíř na bílém koni. Oddechovka, kterou jsem měla za 2 dny přečtenou a příjemně mě pohladila po duši, zašimrala motýlky a potěšila srdíčko.

Jeanine8
29.03.2023 5 z 5

Nenechte se odradit nižším hodnocením, tady mi to úplně nesedí......Milý příbeh, sympatické postavy, autorky styl mi se mi líbil a udržel mou pozornost celou dobu.

Jira88
26.03.2023 4 z 5

Krásný příběh, sympatické postavy, kniha se čte hezky

Kaja1
16.03.2023 3 z 5

Taková milá oddechovka, i když na pozadí nepříjemného zážitku, který pošramotil psychiku hlavní hrdinky a její kamarádky. Kéž by na každou čekal takový chápající a milující Aiden.

LusSyNDA
05.03.2023 4 z 5

V prvé řadě - boží obálka! Příběh o Kate a Aidanovi se mi moc líbil. Strašně se mi libilo vylíčení jak vypadá Cosy corner - hned bych si tam zašla na muffin a k tomu si vybrat nějakou knihu moc fajn odpočinková kniha

Siegrid
28.02.2023 4 z 5

Do 3/4 knihy jsem knihu četla bez přestávky, moc se mi líbila. Poslední část už pak byla předvídatelná a nebo už ne tolik šmrncovní. První kniha pro mě od této autorky, příjemné překvapení, stojí za přečtení.

Terka18
25.02.2023 5 z 5

Tohle bylo úžasné počtení. Ani nevíte jak a jste v polovině knihy. Příběh s bolestí z minulosti, která se přenáší do přítomnosti a budoucnosti. Nakonec síla a láska zvítězí nade vším. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala a hlavně Aidana. Krásný příběh, který mě zahřál u srdce.

Mjkslife
16.02.2023 5 z 5

Sladká vůně čerstvého pečiva, která se mísí s hořkostí traumatické události, která Kate postihla. Sympatické hlavní i vedlejší postavy. A ačkoliv některé situace byly víc než předvídatelné, rozhodně to neubírá na kvalitě. Jak napovídá anotace, tento román se vám opravdu dostane pod kůži. Rozebere vás a zase dá dohromady. Přebal slibuje romantiku, ale skrývá v sobě také mnohem víc.

nina3905
12.02.2023 5 z 5

Príjemná romantikuš kniha. Obaja hlavní hrdinovia sú tvrdohlaví (Kate, Aidan) a ani jeden z nich neustúpi. Začína medzi nimi boj a jeden pre druhého sú navzájom konkurenciu (spoločný podnik kaviareň s kníhkupectvom). Chémia medzi nimi funguje od začiatku, postupne si však nachádzajú cestu k sebe.

Kuci12
30.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha, která v sobě nemá jen příběh on potkal ji a ona jeho. Je v ní obsaženo i něco víc. Připomíná mi to část z písničky - "Našla dívka kluka nešťastného, zamilovala se do něho...." jen tady je to krapet obráceně kluk našel dívku nešťastnou, zlomenou s pocitem, že už nikdy nebude nic jako dřív a dokázal to změnit....aneb - "Co může být víc, než mít někoho rád... konec písniček na přání... :-)
"Máš pravdu. Láska není všechno. Ale může tě udělat tak zatraceně šťastnou, že všechno kolem tebe ztratí význam."

Tevik
29.01.2023

Jelikož mám doma dvě dcery, tak zařazuji jako povinnou četbu.

Malíček
27.01.2023 3 z 5

Vzhledem k tomu, kolik knížek jsem už z tohoto žánru a především z vydavatelství Red přečetla, tak jsem asi bohužel čekala od knihy víc.
Hlavní hrdinka Kate mi přišla sympatická, ale velmi zela v minulosti a hodně ji ovládalo to, co se jí stalo. Aidan byl opravdu takový superhrdina, který se ale schovával za masku protivného muže, což mi někdy až vadilo, protože jeho chování bylo přehnané.
Celkově mi nějakou dobu trvalo, než jsem se do knihy začetla, něco na stylu psaní autorky mi prostě úplně nesedlo.
Do dalšího dílu se asi pustím, protože mě minimálně láká obálka, ale radši do čtení půjdu s co nejmenšími očekáváními.

veronika4937
24.01.2023 4 z 5

Musím říct, že na začátku jsem byla dost rozčarovaná, ale vlastní vinou. Nějak jsem čekala příběh à la Julie Caplin nebo Pekárna s vůní skořice, takovou tu krásnou, voňavou nenáročnou romanťárnu. I obálka mi takový příběh evokovala (je překrásná ). Dostala jsem ale příběh, který mi mnohem víc připomínal Lauru Kneidel a její Nedotýkej se mě (ta mě bohužel vůbec nebavila). Víc, než okolo kavárny, resp. knihkupectví, se příběh točil kolem traumatu, které si Kate nese a se kterým se stále učí žít. Když jsem se ale vykašlala na svoje očekávání, nakonec mě čtení bavilo. Postavy byly sympatické a lidské. Ano, Aidan byl takový princ na bílém koni, co se vždycky úplně náhodou zjevil, když to bylo potřeba, je to prostě taková pohádka pro velký holky. Příběh je dost předvídatelný, ale to mi u tohoto žánru nijak nevadí. Co mě ale zklamalo, byl konec. Přišel mi uspěchaný, čáry máry fuk a všechno bylo jednoduše vyřešeno. Sice má vyjít pokračování, ale to se má věnovat epizodní postavě z tohoto dílu, tak úplně nevím, jestli tam příběh Kate bude ještě nějak dotažený.

Pitu
11.01.2023 1 z 5

Bohužel musím hodnocení zhoršit. Pro mne kniha byla velice předvídatelná. Vadilo mi, že vždy, když se něco dělo, zjevil se Aidan jako nějaký superhrdina. Oba se milovali, ale celou polovinu knihy si to nechtěli připustit. Pak je tam velmi v kostce napsáno, co se stalo, ale plno stran o tom, jak je Kate za živa sžírána tím, co se stalo. Přesto se z nějakého nepochopitelného důvodu bojí říct si o pomoc a raději dělá scény před svým okolím. Občas mám ráda jednoduché knihy, ale tohle mi nesedlo.

katerina6705
10.01.2023 5 z 5

Pod touto nádhernou obálku se skrývá moc pěkný a milý příběh.

Řekněte, kdo by rád nechodil do kavárny/knihkupectví v jednom? Já bych tam byla určitě stálým hostem.
To prostředí mě pohltilo.

Děj byl velmi předvídatelný, ale tak už to u té romance chodí. Ale mě to rozhodně nevadí. Ráda si počtu také jen krásný příběh, i když tady nám ho autorka trochu opepřila několika tajemstvími, které naše hlavní hrdiny velmi trápí.

Já rozhodně doporučuji knihu všem romantickým duším. Tohle je přesně styl příběhu, který bych si chtěla pustil v telce o Vánocích.

beruzzka
07.01.2023 3 z 5

Je to dost předvídatelné a chybí hloubka. Víme, co se stane, ale jako oddechová romantika se mi kniha líbí.

Eve.Z
06.01.2023 4 z 5

Krásné oddechové čtení, přečetla jsem skoro na jeden zátah. Velké plusové body jsou za naprosto nádhernou obálku :) Některé pasáže se sice několikrát shrnovali a opakovali, samozřejmě už od začátku je děj dost předvídatelný ale přesto prostředí kavárny a knihkupectví je skvělé. Četbu knihy jsem si vážně užila a postavu Aidena jsem si hned oblíbila. Rozhodně všem DOPORUČUJI :)

izinkaVENDULKA
31.12.2022 3 z 5

Takové oddechové čtení, děj celkem hodně předvídatelné. Nicméně pokud máte chuť po té kopě thrilleru a krimi chuť na něco oddechového, tak je to fajn čtení. Aidan mě ze začátku děsně cuchal nervy. :D

jsem.knihomolka
17.12.2022

Oceňuji těžká témata, která autorka do knihy zakomponovala a to, jak láska dokáže léčit. Příběh byl fajn, ale nesedl mi způsob, jakým byl napsaný. Abych to upřesnila, možná by mi sedl, kdybych ho četla v originále – ale nelíbil se mi překlad. Kromě chyb, které se v textu často objevovaly, měly občas věty příšerný slovosled, jako by to jen někdo hodil do překladače a potom to přepsal do knihy (a ještě to pozměnil k horšímu). To mě od čtení neskutečně rušilo a rozčilovalo.

Anglie Londýn láska kavárny psychická traumata knihkupectví

Jennifer Bright (p)
německá, 1993