Kvůli tobě i zhubnu

Kvůli tobě i zhubnu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360833/bmid_kvuli-tobe-i-zhubnu-EfO-360833.png 4 146 146

Pětačtyřicetiletá Niki je kulatá a spokojená. Náhle se jí však zhroutí svět. Mladičká podvyživená zmije jí chce odloudit manžela. Niki je konfrontovaná s osudovou otázkou všech žen: Jsem příliš tlustá? Po létech baculaté idylky se rozhodne bojovat. Naordinuje si odtučňovací pobyt, kde najde útěchu nejen u obézních družek v neštěstí, ale i u Lea, muže velikosti XXL. A je tu také Mario, vysoce erotický masér shiatsu. Je snad hubnutí nový druh sexu? A co vlastně je a není sex? Niki svádí nelítostný boj o pravou lásku.... celý text

Humor Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das bisschen Kuchen , 2012

Josh
17.05.2020 2 z 5

Některé recenze nejsou jednoznačné. Takové "smíšené dojmy". Pokud čekáte jen zábavu - místy vulgární a střelenou ve smyslu chování dospělých nahrazují puberťáci - pak si počtete. Pokud hledáte možnost pro to, co dělat se změnou v životě, pak nic-moc, ale místy jsou fajn myšlenky, které přece jen mohou oslovit :o)

Honosnost a uměleckost však nehledejte. Tato kniha je pro hodně volné chvíle, kdy se nudíte a nemáte nic po ruce na čtení nebo zábavu…. Třeba na závěr nouzového stavu v ČR (už jen 4,5h :o)))))

Tereyciiik
03.04.2020 4 z 5

No paráda, sranda, dobrodružství a potrhlé ženské, co v životě hledají trochu toho štěstí a samozřejmě nechybí u těchto knížek šťastný konec. Pro odreagování je to perfektní, četla jsem v těhu a fakt se to hodilo.

Kudík
08.03.2020 3 z 5

Má druhá kniha od této autorky, a jak jsem z první byla pobavená (Chci to taky!), tak tady už to nebylo úplně ono. Postavy převážně sympatické, hlavně dámy okolo hlavní hrdinky Niki. Z jejich hubnoucí čtveřice mě nejvíc bavila Walburga, ohledně pánů to bylo horší. Co jsem nějak vůbec nepobírala, byl provoz resortu Vitalis a hlavně to, co se dělo pod pojmem "shiatsu" s Mariem.

SleepyAllDay
22.02.2020 3 z 5

Sice pohodové odpočinkové čtení, na začátku jsem tomu dávala šanci.
Ale celkové chování žen mi přišlo vhodné max tak pro puberťačky, ne pro dospělé osoby.
Snad jen Leo byl zlatíčko.

beruska
02.10.2019 5 z 5

Velmi milá, laskavá a vtipná kniha :) ... Moc jsem se u ní nasmála, paní autorka má skvělý smysl pro humor :) ... Je v ní i pár vět k zamyšlení, tento příběh je prostě úžasný... Kdybych mohla, dala bych paní autorce 10*, protože 5* je opravdu málo :) :D ...

Květinka008
08.09.2019 3 z 5

Nenáročný příběh, rychlá oddechovka. Trochu hloupá a plná "figurek", ale když to člověk bere jako pohádku pro velké (tlusté) holky, ani mu to nevadí... Hlavně od toho nic moc nečekat ;-)

Svica
29.07.2019 4 z 5

Příběh o tom, že když se spokojíme sami se sebou vše se v dobré obrátí. Vtipná a jednoduchá kniha.

tabaluga
15.03.2019 2 z 5

Jedná se o nenáročné čtení, kdy hlavní hrdinka zjisti, že je ji muž nevěrný a chce něco provést se svým životem.. je to cesta, kdy Niki najde nejen kamarádky,ale i nový smysl života.

michaela3483
24.02.2019

Pro mně zklamání.
Nesedla mi ani jedna postava, většina mi byla protivná a hlavní hrdinka naivní až hloupá.
Co mě zarazilo byl "popis" provozu centra Vitalis a ke konci jsem doslova žasla, jak Niki zvládla osmichodovou večeři pro pět osob během hodinky.
Čekala jsem oddychovku, u které se sem tam zasměju, ale nestalo se. S radostí jsem dočetla a knihu ráda pošlu dál.

Jingle
27.01.2019 1 z 5

Jestli ještě jednou přečtu slovo dirndl, trenčkot, nebo nedejbože to strašný "podpaždí", tak se půjdu užrat osmichodovou žranicí, kterou hlavní "hrdinka" stihla připravit během chviličky. Pro skupinu lidí. Už to napovídá, že děj této knihy je hodně ustřelený.
Chápu, že si to nehraje na vznešenou literaturu a jako oddechárnu pro ženské na mateřské bych to i brala, ale něco bylo prostě příliš laciné. 74 %? To prostě ne.

iveta35
10.01.2019 5 z 5

Parádní oddychovka.

MimiNinaFuraha
07.12.2018 4 z 5

Naprostý oddech. Jednoduchý příběh, nic náročného, ale vše pojato s humorem. První stránky mi přišly humornější než následující, ale i tak to byl fajn příběh o ženě, která hledá sebe sama za pomoci party přátel. Jestli bych si knihu přečetla znova? To nejspíše ne, protože je na světě mnoho dalších knih. Ale na takové zimní odpoledne a podvečer je ta kniha jako stvořená. Takže klidně můžu doporučit :)

lipi
02.12.2018 3 z 5

Kniha docela fajn. Byla zábavná, uvolňující pohoda.

Fantasmagorka
18.10.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Celou dobu jsem doufala, že svého fanatického muže nakonec kopne do zadku a nepodřídí se mu. A byla to sranda, hrdinka si našla kamarádky a celkově to byla velmi pozitivní kniha.

Heli20
20.08.2018 3 z 5

Kniha byla svižně a vtipně napsána, o tom žádná.Nicméně mně docela vadilo to,ze nebyla vůbec motivační.V podstatě z ní vyplynulo,ze byt tlustý je v pořádku (i kdyz pravda,hrdinka nějaké to kilo zhubla,ale ..)Plně jsem chápala jejího manžela,mít doma tlustou línou ženskou,která je se svým životem maximálně spokojená (sice spolu nespali,ale kdo by to po těch spolěcných letech řešil,že) a která se pak náramně diví a cítí se ukřivděná,že si muž našel štíhlou ženu!No taková troufalost.Dobře,měla snahu jet do speciálního zařízení a něco se sebou udělat,proto vysála manželovi nemalé peníze z kreditky,ale její snaha ztroskotala při první těžkosti.Navíc jí stejně situované kamarádky v podstatě potvrdily,že jídlo je OK,být tlustý taky,hlavně zdraví ( to jak se ta její tlustá kamarádka nakonec dala dohromady s lékařem,který v podstatě skrytě tlusté ženy zbožňoval,už bylo i na mně trochu moc)...Nevím prostě.V knize jsem měla plné pochopení pro manžela a hlavní hrdinka mi byla od první chvíle nesympatická.Když se jí sesypal život,tak jediné,co proto udělala,že za manželovo peníze odjela do luxusní a předražené kliniky,kde sice o par kilo zhubla,ale obžerství se nevzdala,nakonec manžela oškubala ještě víc,našla si k sobě stejného hrocha,získala na svoji stranu i svou dceru a byli šťastní až do smrti..Nevím tedy,mnohem lépe se mi četla kniha Tři dámy na zhubnutí,která je z mého pohledu pro ty,kteří chtějí zhubnout,opravdu motivační.

Marcik7
02.08.2018 4 z 5

dobře jsem se pobavila...ach, jak já jí místy rozuměla

nova8907
28.07.2018 3 z 5

Veselá oddychovka

Ivuska1988
09.07.2018

Pěkně humorná kniha, která je během chvíle celá přečtená. Je to k nevíře co jsou ženy, ale i muži kvůli opačnému pohlaví schopni.
Příběhem nás provází Niki ve středním věku, která chce získat zpět svého manžela tím, že je ochotná zhubnout.
Bohužel se nedaří a tak si na internetu najde jednu drahou kliniku. Na klinice toho získá o hodně více než čekala, sebevědomí, ztracenou sebedůvěru, přátelství a nakonec i lásku.

Tuto knihu moc moc doporučuji.

kudrdlinka
07.07.2018 4 z 5

Nenáročná a příjemná oddychovka na letní dny - vtipný ale chvílemi i dojemný příběh Niki, která chce ztratit nadbytečná kila ale najde hlavně sama sebe.

Ester71
23.06.2018 5 z 5

Fajn odpočinkové čtení, občas jsem se chechtala nahlas, ale bylo i pár okamžiků, kdy jsem neměla daleko k slzám. Příjemně strávených pár hodin s knížkou...