Kvintet

Kvintet https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82409/bmid_kvintet-vsD-82409.jpg 4 266 266

Pět povídek velkého vypravěče Fredericka Forsytha sice čtenáře zavádí do nejrůznějších míst a časů, všechny však spojuje napětí, eskalace příběhu a propracovanost děje. Kriminálně zabarvená próza Veterán pojednává o pátrání po mužích, kteří se v Londýně dopustili brutálního zločinu; Zázrak nás naproti tomu zavádí do válečné Sieny. Povídka Občan se odehrává v současnosti na letišti Heathrow, čtvrtý text, pojmenovaný Jak na věc, je zase věnován prostředí uměleckých aukcí. Soubor uzavírá Šumící vánek, vyprávění líčící bitvu u Little Big Hornu a masakr vojáků generála Custera.... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Veteran , 2001

Rousse
12.10.2013 5 z 5

Kvintet povídek, ke kterým se moc ráda vracím.

QuanPanda2
11.09.2013 5 z 5

Povídky Zázrak a Šumící vánek pro mě super...vůbec jsem takový vývoj nečekal a příjemně mě to překvapilo!
Zbylé tři povídky taky dobré, mistr Forsyth u mě nekončí a budu v něm pokračovat :)

keduler
08.09.2013 5 z 5

Krásná a uchvacující kniha, na které jsem si opravdu pochutnal. Jedna povídka dokonalejší než druhá, i když každá s naprosto rozdílného prostředí. Tuto povídkovou knihu jsem četl již podruhé a věřím, že se k ní vždy rád vrátím.

kattyV
14.02.2013 5 z 5

Pět rozsáhlých povídek. Každá z jiného prostředí a jako obvykle výborně vypointovaná.
Nejraději mám tu z Londýnské umělecké aukční síně, kde se malému bezvýznamnému zaměstnanci podaří porazit velkého darebáka, který mu uškodil. V této povídce se nevraždí, vlastně ani tak docela nekrade, pokud za krádež nepovažujeme jeden velký podvod. Ale je napsána s velkým humorem a potrestání toho lumpa si obzvlášť vychutnáme, protože s vrahy se nakonec většina z nás nikdy nepotkala, ale s podrazákem určitě téměř každý.

Dell
30.01.2013 5 z 5

Na tomto díle je vidět, jak dobrý autor dokáže výborně zpracovat jakékoliv téma. Ať už je to popis intrik v londýnských aukčních síních nebo bitva s indiány, ať je povídka tajemná nebo věcně realistická. Forsyth je mistr příběhu, dokáže děj proplétat a rozmotávat, ale vše je popsáno tak, že i ta nejnemožnější věc se jeví nejen jako možná, ale jako skutečná.
Pokud si chcete přečíst napínavou, ale zároveň opravdu kvalitně napsanou knihu, je to přesně tohle. V polovině povídky se prostě nedá odložit.
A já na této knize oceňuji ještě jedno. Je velmi potěšující přečíst si o lidech, kteří ani pod silným tlakem nepodlehnou a zachovají si svůj charakter. I když je to možná trochu pohádkové, mám ráda, když se aspoň v literatuře setkám s čistou duší, a to navíc v těle inteligentního člověka.

jprst
01.01.2012 5 z 5

Nelze srovnat, která z povídek je nejlepší. Autor, označovaný za jednoho z mistrů politických thrillerů, v nich názorně předvádí, že ani jiné náměty mu nejsou cizí a umí je zpracovat tak, že řada čtenářů kteroukoliv z povídek neopustí, dokud ji nedočte. V mém případě to alespoň tak bylo.

Část díla

Frederick Forsyth