Kůže plná stínů

Kůže plná stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373544/mid_kuze-plna-stinu-r5R-373544.jpg 4 185 185

Toto je příběh holčičky s medvědím srdcem... Občas, když někdo umře, hledá jeho duše místo, kde by se ukryla. A někteří lidé mají takové místo uvnitř sebe. Duchové, kteří zoufale hledají útočiště, se pokouší ukrýt i ve dvanáctileté Makepeace. Ta se jejich nočním pokusům naučila bránit. Jednoho dne ji ale velké neštěstí o tuto schopnost připraví. Teď uvnitř ní přebývá jakási duše. Je divoká, zvířecí a silná. Zároveň může znamenat její jedinou ochranu. Makepeace je totiž poslána k bohatým předkům svého otce, aby u nich vyrůstala. Všude se mluví o blížící se válce a lidé s jejími schopnostmi budou velmi žádaní. Podaří se skrýt její tajemství? Makepeace se musí rozhodnout, co je horší: otroctví nebo smrt?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Omega

A Skinful of Shadows , 2017

Shaxx
01.11.2019 5 z 5

Spokojenost :) Takové podivné příběhy mám ráda. Hodně se mi líbila hlavní hrdinka - houževnatá, nefňukající, uvažující racionálně.
Absence romantické linky - příjemné překvapení, musím číst víc takových knih :D
Medvěd byl prostě ♥.
Moje Já, naladěné na vizuální stránku, před sebou úplně vidí skvělou ilustraci velkého medvěda s dívkou po jeho boku. Asi je na čase vytáhnout tužku a papír, protože tohle si zaslouží zkreslit!
Musím si od autorky přečíst ještě Strom lží, doufám, že to bude stejně dobré :)

Haruki
16.09.2019 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem četla od autorky. Zajímavý námět se čte přímo sám, hlavní hrdinka je sympatická a čtenář ji drží pěsti pro štěstí.

Parwana
15.09.2019 5 z 5

Nádherná fantasy, která se četla jedním dechem. Opět originální téma, které mě strhlo. Rozhodně doporučuju.

martina1199
05.09.2019 4 z 5

Kůže plná stínů se povedla. Fantasy příběh zasazený do historické Anglie, jehož základní námět je velice zajímavý a podle mě dost neotřelý. Máte-li rádi příběhy s duchy, tak určitě doporučuji, i když tohle je tak trochu jiná "duchařina" :-) Od autorky jsem četla už Strom lží, který se mi také hodně líbil, a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná.

alzbeta4340
07.07.2019 5 z 5

Pohádková fantasy umně využívající historických motivů ze středověké Anglie. Určená nejspíš pro mladší čtenáře, ale rozhodně neurazí ani ty věkem pokročilejší.
Jedná se o svižně vyprávěný, chytrý příběh plný fantazie. Zajímavé, hezké počtení.

medvídě
31.05.2019 5 z 5

Pozor, obsahuje spoilery!!!

Tajemný příběh o 12ti leté Makepeace ukrývající se s matou ve městě Poplar, městě puritán, u příbuzných. Po matčině smrti je však dána k příbuzným z otcovy strany - mocné rodině Fellmottů do Grizehayes. Co se zpočátku jeví jako splněný sen, záhy dostává novou a temnou podobu. O dívenku je zájem čistě materialistický - jako o náhradní schránku pro duše Starších. Po útěku, který se jí povedl až po 3 letech, a při pokusu o záchranu nevlastního bratra Jamese získává nové přátele - duše Medvěda (kterého si už do Grizehayes přivezla§), infiltrátorku Starších - Morgan, doktora Quicka a vojáka Livewella.
Vše se odehrává v Anglii v 17. století, v době války mezi králem a parlamentem. A tak Makepeace, zažívá strach o to, jestli se jí podaří bratra z vlivu duše starších vymanit, ale i o to, jestli ji dříve nedostihnou sami Starší nebo nějaké znepřátelené vojsko považující ji za špiona.

v.july
31.05.2019 3 z 5

Kniha me predevsim zaujala obalkou, pribeh je trochu dlouhavy, hezky se cetl, v druhepulce se pribeh vice rozjede a chyti lepsi tempo. Takovy slabsi prumer

Veve721
19.04.2019 5 z 5

Frances Hardinge je skvělá spisovatelka. Sedí mi její temný styl psaní, příběh má grády, pořád se něco děje a odhalují se nová tajemství, které třeba odhalit. Jde poznat, že jde o dílko, které nevzniklo narychlo, ale autorka si s ním dala práci. Ocenění i nominace na ceny jsou v tomto případě skutečně zasloužené. Komplikované charaktery, tragické životní příběhy a snaha změnit svůj temný osud v něco dobrého - ubránit sebe i Medvěda - to je ta správná kniha, po jejímž dočtení nebudete litovat, že jste si ji pořídili. Alespoň v mém případě získala trvalé místo v knihovničce, hned vedle skvělého "Stromu lží", který doporučuju stejně jako "Kůži plnou stínů". Už teď vím, že si nutně pořídím veškerá další díla, která Frances Hardinge napíše - je to úžasný talent.

verulik196
15.04.2019 4 z 5

Na téhle knížce si musíte zamilovat, jak je originální a odlišná od ostatních fantasy. Zároveň je také skvěle napsaná a má povedenou zápletku. Takže čtěte, čtěte, čtěte!

Megurine
25.03.2019 5 z 5

Velice dobrá kniha. Prvních pár stran je možná trochu těžkých na začtení, ale to se rychle změní. Kniha je svým zasazením do historického prostředí něčím zase trochu jiným a náramně to sedlo. Hlavní hrdinka byla skvělým, uvěřitelným a silným charakterem. Vedlejší postavy také nezklamaly. Děj je psán svižně, pořád se něco děje, příběh je inteligentní, občas z něj až mrazí. Tenhle příběh se zkrátka povedl. Pokud hledáte v YA zase něco trochu jiného a nového, tahle kniha by mohla být tím pravým.

AgnessN.R.
15.03.2019 5 z 5

Taky si někdy projíždíte očima políčky knih (ať už v knihovně či v knihkupectví) a najednou spočinete zrakem na nějáké déle? A bez toho aniž by jste si četli anotaci si ji prostě půjčíte/koupíte? Toto je můj případ. Vůbec jsem nevěděla, co od knížky očekávat. O kolik je to pak magičtější pocit, když se vám ta knížka tak moc líbila. Upřímně nečetla jsem podobnou knížku. Tato má takovou zvláštně nádhernou autentičnost, že jsem si ji musela zamilovat i kdybych nechtěla. Nádherný propracovaný román na pozadí dějin, skvěle napsaný a rozhodně k zamyšlení.

anishta
06.03.2019 4 z 5

Krásně napsané, zajímavý a originální příběh. Chvilku mi trvalo se začíst, ale když jsem tomu asi po 50 stranách propadla, šlo se těžko odtrhnout.

salamandrina
16.02.2019 5 z 5

Bezva, mě to bavilo. Inteligentní příběh s dobrým nápadem, zajímavý prostředí a dobře napsaný postavy.

evka.jurca
04.02.2019 3 z 5

Kniha mě bohužel docela zklamala. Začátek byl za trest, první půlkou jsem se prokousala, v druhé půlce už se aspoň něco dělo, konec divný. Kdybych měla knížku jen půjčenou z knihovny, pravděpodobně bych ji nedočetla.

ammehrdlička
30.01.2019 4 z 5

Když jsem Kůži plnou stínů začala číst, myslela jsem, že mě to brzy omrzí a přestanu číst. Jakmile se ale Makepeace, kterou jsem si celkem oblíbila, dostal do hlavy "někdo" , začala být kniha zajímavá. Pak už to je asi jasné... Úplně jsem se ponořila do děje knihy a nemohla se odtrhnout. Knížka je podle mě geniálně napsaná. Jen ten začátek. Doporučuju lidem, kterým se zdá o tom co čtou, NEČÍST před spaním:) Hrozí noční můry, duchové, lady April...

MirijamFrankl
17.01.2019 5 z 5

Knížka s úžasnou, mrazivou atomsférou, zasazená do zajímavého historického období a napsaná velmi poetickým jazykem...pro milovníky fantaskna a dějin rozhodně doporučuji a nezastírám, že tato kniha na mne udělala opravdový dojem!

Atekram
29.12.2018 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou, čistě kvůli obalu, který mě zaujal v obchodě, takže jsem nevěděla, co očekávat. Trochu jsem se děsila jména hrdinky, ale je rozumně vysvětleno. Rozjezd je trochu zkratkovitý, ale postupně jak se zaplétáte do děje, nejde se odtrhnout. Na knize se mi líbí, že ačkoli je určena dospívajícím, vyvarovala mnoha klišé svého žánru. Hlavní hrdinka není na první pohled výjimečná ani neomylná, není otravná, ukňouraná atd. V příběhu je spousta zvratů a věcí, které čtenář neočekává, nejsou tu žádné hloupé milostné eskapády, svět je díky historickému kontextu uvěřitelný a námět zajímavý a neotřelý. A závěr s koncem světa a nohama jezevce je výbornou tečkou za prožitými událostmi hrdinů.
Být o pár let mladší, věřím, že by se mi příběh líbil ještě víc.

duchovno Londýn duchové a přízraky fantasy

Frances Hardinge
britská, 1973