Kůže plná stínů

Kůže plná stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373544/mid_kuze-plna-stinu-r5R-373544.jpg 4 185 185

Toto je příběh holčičky s medvědím srdcem... Občas, když někdo umře, hledá jeho duše místo, kde by se ukryla. A někteří lidé mají takové místo uvnitř sebe. Duchové, kteří zoufale hledají útočiště, se pokouší ukrýt i ve dvanáctileté Makepeace. Ta se jejich nočním pokusům naučila bránit. Jednoho dne ji ale velké neštěstí o tuto schopnost připraví. Teď uvnitř ní přebývá jakási duše. Je divoká, zvířecí a silná. Zároveň může znamenat její jedinou ochranu. Makepeace je totiž poslána k bohatým předkům svého otce, aby u nich vyrůstala. Všude se mluví o blížící se válce a lidé s jejími schopnostmi budou velmi žádaní. Podaří se skrýt její tajemství? Makepeace se musí rozhodnout, co je horší: otroctví nebo smrt?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Omega

A Skinful of Shadows , 2017

Enny06
02.02.2021 3 z 5

Myslím že mladším čtenářům co moc nečtou se to bude líbit. Nebylo to vyloženě špatné. Námět knihy byl dobrý, ale příběh trochu pokulhával a byl zbytečně zdlouhavý. Místy jsem přeskakovala.

bárbra13
24.01.2021 4 z 5

Téma se mi moc líbilo. Využití moudrosti mrtvých je velmi zajímavý námět.
Super byl vztah hlavní postavy a medvěda. Co mě zklamalo byl konec.. byl hrozně rychlý. Hlavně v porovnání s tím, jak se některé části vlekly.

Broňa22
20.01.2021 4 z 5

Velmi zajímavé, neotřelý poutavý příběh, doporučuji. Ale je to celé takové temné, v knihovně si nechávám kvůli obálce, ale znovu bych již nejspíš nečetla...

Tesset
04.12.2020 1 z 5

Jediná hvězdička čistě jenom za tu nádhernou obálku. Jinak obsah nestál za nic. Pro mě to byl neskutečně nudný příběh, místy až tak, že jsem ho nevnímala a přesto mi nic neuteklo. Tohle nemůžu doporučit.

Adrim
01.11.2020 5 z 5

Za mě osobně velmi výborná kniha se zajímavým nápadem a příběhem. Děj je poutavý a často plný zvratů, že jsem sám nedokázal odhadnout, jak se bude vyvíjet. Vřele doporučuji

aktak1203
01.11.2020 4 z 5

Musím říci, že i když je to žánrově kniha spíše pro mladší ročníky, že jsem byla mile překvapená. Četla se hezky, děj mě bavil. Postava se hezky vyvíjela. Příběh by si zasloužil pokračování.

kercah
13.09.2020 5 z 5

Od knihy jsem totiž nemela velké očekávání. Bohužel se mi ve spoustě případu potvrdilo, ze hezký přebal knihy nerovná se kvalitní obsah. Ale tahle kniha nejen ze je hezká, ale i velice dobře čtivá a nadchla mě k pořízení další knihy od autorky.

juliesze
02.06.2020 3 z 5

Já mám strašně rozporuplné pocity, ale utvrzují mě v tom, že prostě tomu příběhu nevěřím. Vždycky ráda skočím do jiného žánru než je moje nejoblíbenější a nemůžu to soudit tak kriticky. Líbila se mi literární propracovanost, jazyk i nápad s vzájemnými dialogy. Co trochu pokulhává je děj - i přesto že se autorka snažila vykraslit dobu, zvrácenost a principy matky, vyplývá děj tak nějak plytce. Co je kladem je to, že vše graduje, postava se vyvíjí a dokonce se otevírá nějaké napětí. Hvězdičky ubírám za polaejší rozjezd a to, že jsem se tedy vyloženě ztrácela v postavách Starších. Plus zase dávám za obálku.

roman9276
27.05.2020 3 z 5

No ty kráso, to byl teda matroš. Z celkových 300 stran bylo prvních 200 totální utrpení, že jsem si myslel, že to fakt nedočtu, ale říkal jsem si, že když jsem hecnul i Třeštíkovou a dočetl jsem jí, tak to musim prostě dát. A hle docela se to i vyplatilo, páč posledních 100 stran bylo fakt dobrejch, dokonce to bylo i napínavý. Nápad slušnej, ale to zpracování? Ty vole! Konec to fakt vytáhnul, ale začátek hrůza, nuda, nuda, nuda, pak to bylo takový zmatený, nesmyslný, spousta věcí blbě nebo vůbec nevysvětlených. No… K týhle autorce se už asi nevrátim.

kindlova42
20.05.2020 3 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli zajímavé obálce a anotaci. Od začátku jsem měla trochu obavy, že budu mít problém se začíst kvůli tomu, že je hlavní hrdince pouze 12 let. Takže jsem byla příjemné překvapená, když tam byl 2,5 roční skok a protagonistka z dítěte dospěla do mladé dívky. Začátek knihy pro mě byl poměrně nudný a musela jsem se ke čtení nutit. Vztah Makepeace a matky by si zasloužil většího prostoru. Po prvních cca 100 stranách začal být děj zajímavější a příběh se četl lépe. Líbil se mi námět s medvědem a upřímná vděčnost a sounáležitost hlavní hrdinky k němu. Postava Jamese pro mě byla velmi nesympatická celou knihu.
Kniha je rozhodně originální, pro mě nebyla až tak čtivá, ale autorka se nemá za co stydět. Příběh je to zajímavý.

blackoutzuzi
13.05.2020 4 z 5

Kůže plná stínů je možná vhodnější pro mladší ročníky, nicméně bych ji nerada škatulkovala vyloženě do žánru YA. Je velmi krásná, mystická, s potenciálem oslovit široké spektrum čtenářů. Pro milovníky propojení žánrů historie - fantasy je toto nutností :)

Astonius
10.05.2020 3 z 5

Pohádka pro děti :-) Kniha je pro mladé čtenáře nebo ji ocení ti, kteří jinak moc nečtou. Musím říct, že mě dost nudila a také mi přišla příliš dlouhá, některé pasáže byly jen natahováním celkového rozsahu a opakováním jednoho motivu v jiném "odstínu". Opět bych za sebe dala v hodnocení 50 %, kdyby to šlo - dvě hvězdičky jsou podle mě málo a tři moc :-) Hlavní téma bylo vymyšlené pěkně, to mě bavilo, ale příběh stavěl jen na něm a i přes obsáhlost se nijak výrazně nerozvětvoval - po přečtení kniha nezanechává žádný valný dojem, prostě je to jen dobrodružný fantasy příběh pro děti.

JointlieKat94
13.04.2020 4 z 5

Čtení mě bavilo, nevěděla jsem ani, do čeho jdu. Prostě jsem po ní šáhla. A jsem potěšena, potěšena velmi zajímavým příběhem, ve kterém je jediná láska ta sourozenecká, a když se to vezme kolem a kolem, tak i ta mateřská, ale to Makepeace nemohla vědět. Aspoň myslím. Zhltla jsem to. Bylo to hezky promyšlené, celé. Postavy víceménně nesympatické. Alespoň rodina Fellmottů..

Moc se mi líbilo "vdechování duší" a to, jak to fungovalo uvnitř. To bylo zajímavé. Lehce nepředstavitelné, ale zajímavé.

Kniha se mi tedy líbila, ale myslím, že 4* stačí. Možná to bylo tím, že byl tak "lehký a předvídatelný" průběh.

Moc se mi líbil medvěd. Ona a on, spolu za jedno.

kristyna3214
21.03.2020

Anotace i obálka knihy mě přivedla k jejímu přečtení nicméně něco takové jsem opravdu nečekala. První polovinu knihy jsem se utěšovala, že se děj nějak rozjede, ale nic se nestalo. Hrdinové mi byli víceméně nesympatičtí, zaujal mě pouze sourozenecký vztah mezi Makepeace a Jamesem.

Arkagas
12.03.2020 4 z 5

Nenechte se zmást anotací, ani krásnou obálkou. Tahle kniha je plná přízraků mrtvých,de fakto týrání malé holky, smrti, hnusných postav, které si jdou jen za svým a brutální snahou o přežití. Jako zmírnění zde vystupuje duše medvěda, kterou má malá Makepiece v sobě.
Skvěle propracovaný příběh zasazený do historických událostí staré Anglie a Francie a který autorka využila jako zázemí.
Dějová linka perfektně zpracovaná, i když mezi postavami se ze začátku alespoň pro mě bylo těžší zorientovat.
V téhle knize není žádná strana zbytečná a přiznám se, že jsem čekala úplně něco jiného. Tohle je sice fantasy kniha, ale moc odpočinku u ní nečekejte, Makepiece budete nejspíš fandit od začátku do konce jako já, ale po přečtení jsem si řekla jen jedno velké uf.
Hodnocení: 8/10

kneslova
09.03.2020 4 z 5

Takový pochmurný průměrný příběh.

Hyaenodon
25.02.2020 4 z 5

Pohodová oddechovka, (ne)sympatické postavy, příběh trochu předvídatelný. Čtyři hvězdy jsou možná nadsazené, ale při čtení jsem se bavil...

Kyta
16.02.2020 4 z 5

Velmi zajímavá fantasy kniha, která zaujme nejen svou obálkou, ale hlavně anotací. Koho fascinuje téma duchů/přízraků, toho určitě tato zdařilá kniha nezklame. Skrývá opravdu neotřelý námět, jenž upoutá leckoho.

"Kůže plná stínů" je dílo o přátelství, síle, odvaze, vytrvalosti a hledání sebe sama. Hlavní hrdinka Makepeace je ukázkou silného charakteru - neustále šla dál, přestože byl celý svět proti ní a nevzdávala se. Její odvaha byla skoro až nevšední vzhledem k jejímu věku, ale přece jen je dobré to brát s nadhledem. Několikrát jsem si představovala sebe na jejím místě a to jsem se skoro až topila v úzkostech. Makepeace se nacházela v bezvýchodných situacích, neměla nikoho až na svého tajného ducha a žila v nejistotě. A to už v tak raném věku. Její cesta je neskutečně pozoruhodná.
V knize nechybí záporáci nebo velmi věrohodné, leč komplikované postavy. Například Quick, jenž jednal neuváženě, Livewell, kterého sžírala vina, nebo záhadná Morgan, která nechtěla vidět pravdu a neuměla se vzepřít své "rodině", které na ní vůbec nezáleželo. Musím samozřejmě i zmínit Medvěda, díky kterému se Makepeace cítila bezpečněji, což je paradox vzhledem k tomu, že neměl hmotnou podobu. Neskutečně mě bavily rozhovory Makepeaciných hostů a samotný nápad toho, že vám v hlavě mohou přežívat další duše.

Čtení nebylo vůbec lehké, není to nic veselého, nezasmějete se u toho, nenajdete tam žádnou romantiku. Celá kniha je prodchnutá temnem, beznadějí, dobrodružstvím. Hrdinové zde statečně bojují se svým osudem. Atmosféra je vykreslená opravdu skvěle, ještě když v pozadí řádí válka. Co musím pochválit, je fakt, že celé je to zasazené do historického kontextu, na čemž jde vidět, že si na tom autorka dala záležet. Kniha vás přinutí zamyslet se nad tím, co je důležité. Příběh je nevšední, komplexní a až do konce není jasné, jak to skončí. Autorka si s tím vyhrála krásně.
Ač je kniha částečně o dítěti, neřekla bych, že je to čtení pro mladé čtenáře. Myslím, že by se kniha měla dostat více do povědomí čtenářů, já na ni třeba narazila úplnou náhodou. Dávám hezké 4*.

BarkaS
08.02.2020 3 z 5

Vlastně nemám, co bych příběhu vytkla. Skvělý nápad, zajímavé zpracování, ale jako celek to bylo vlastně trochu unylé.

Damonka12
22.11.2019 3 z 5

Naprosto průměrná kniha. Ničím nevyniká, ale špatná také není.

duchovno Londýn duchové a přízraky fantasy

Frances Hardinge
britská, 1973