Kudy do pohody

Kudy do pohody https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291364/bmid_kudy-do-pohody-D86-291364.png 4 47 15

Kniha je čtivá, praktická a čtenáři v ní najdou snadno použitelné návody. Textem je provází pan Zkoumal. Jak napovídá jméno, je to člověk zvídavý a nesnáší fráze. Autorovi nedovolí, aby z této knihy udělal seznam. Chce všechno jasně, srozumitelně a důkladně vysvětlit. K jeho silným stránkám patří smysl pro humor, někdy i ironie. Má rád příběhy a příklady. Jeho první věta adresovaná autorovi zní: „Hele, ty jeden autore, nejdříve mi vysvětli, proč bych se měl uklidňovat!“ Pan Zkoumale i vážení čtenáři, klid je více než nepřítomnost stresu. Vnitřní mír je tajemná zahrada, ve které se daří tělesnému zdraví, dobrým nápadům a příjemným duševním stavům, jako je pohoda, veselost nebo spokojenost. Kniha je rozdělena do následujících částí: mír těla, mír mysli, mír srdce a mír a střízlivost. V přílohách najdou čtenáři shrnutí a přehledy, které usnadní využití knihy v každodenním životě.... celý text

mybrave
13.11.2022 4 z 5

Kniha je příjemná a čtivá. Obsahuje praktické návody na zklidnění, např. techniky dechu a meditace. Jsou v ní uvedeny i rozličné příklady z praxe zejména při léčbě alkoholiků. Neobsahuje nic, co by člověk už nevěděl, ale je možné, že autorův odlehčený styl pomůže si některé věci lépe uvědomit.

Manifest blech
15.07.2022 3 z 5

Už jsem od pana Nešpora četla jiné publikace a tahle je také báječná. Spoustu tipů, i dobrá kontroverze s panem Zkoumalem, který se na vše ptá. Lidsky napsané.

Shinju
28.11.2019 4 z 5

Velmi příjemné čtení.

renataab
01.08.2019 5 z 5

Milá, pohodová kniha - stejně jako její autor. V dnešní době by si ji měla přečíst většina lidstva. Kniha přibližuje závažné a odborné věci laikovi. Díky za to. Odborných knih a učebnic je na trhu dost, je fajn, že i čeští lékaři se tohle uvědomují.

Veve131
30.03.2019 5 z 5

Moc pěkně napsané. Už název napovídá o čem kniha je. Pohoda a úsměv :-)

6839
08.09.2018 4 z 5

Úsměv, a pohoda. Příběhy s radami, meditačními technikami. Lišácký úsměv. :D, je fajn.

Zdeňula
01.09.2018 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala.

michaela2338
27.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Má spoustu praktických a užitečných rad. Člověk se při jejím čtení bezděčně usmívá, takže má i terapeutický účinek.

ZiPur
25.02.2018 5 z 5

Vtipná kniha, která si drží nadhled, věci nezjednodušuje, ale ani je nečiní nemožnými. Obsahuje řadu praktický rad a tipů, jak bojovat sám se sebou a dostat se do pohody.

Jonna
25.07.2017 4 z 5

Zpočátku mi v knize vadily ustavičné odkazy na AA (Anonymní alkoholici), ale pak jsem si zvykla a AA vydýchala :-) Přesně jak autor doporučuje. kniha je návodná, laskavá a už jenom její přečtení pomáhá. Doporučuji.

hana1070
04.05.2017 4 z 5

Dr. Nešpor pečlivě zkoumá jednu emoci po druhé: např. laskavost, vděčnost, pokoru, hrdost, klidné štěstí, okouzlení, soucit, úlevu, velkorysost, respekt... Při výkladu ale nečekejte žádné složité konstrukty a myšlenkové vzorce. Vše se probírá na příkladech z každodenního života, na obecně známých příslovích a pořekadlech, inspirativních myšlenkách, příhodách ze života historických postav. Krom toho autor vede pomyslný dialog se svým alteregem, skeptickým společníkem panem Jasoněm, který chce mít ve všem jasno.

Kniha obsahuje i řadu návodů, které mohou zlepšit Váš každodenní život, patří mezi ně drobné rituály, meditační techniky, relaxační cvičení, jednoduché tipy. Zapsala jsem si hesla: krátké přestávky, emoce pro tento den, informační skromnost, ždímám hadr:-).

medialstar
03.05.2017 4 z 5

Pan Nešpor je bezesporu velmi zajímava osoba a touto knihou to jen potvrzuje. Termín bažení, který tak s oblibou a často používá, v naší rodině zdomácněl. A i když kniha často promlouvá k abstinujícím alkoholikům, má co říct široké veřejnosti. Už jen neotřelým smyslem pro humor.

Kryštofka
03.02.2017 5 z 5

Kniha autora vnitřně bohatého, lehce trhlého, zábavného a majícího co sdělit. Děkuji.

stellaria
03.12.2016 5 z 5

Skvelá voľba pre každého, kto sa chce zvládať stres, naučiť sa pokoju a nielen si ho vytvárať, ale aj udržať v každodennom zhone. Vtipne, sviežo napísané s mnohými príkladmi a úsmevnými príbehmi, ktoré mám veľmi rada, keď spestrujú knihu.:) Odporúčam aj bručounum po našom hundrošom aspoň ako námet na zamyslenie;-)

IvaJakl
21.09.2016

Pokud chceš mít dobrou náladu, tak doporučuji.