Kuchařka pro dceru

Kuchařka pro dceru https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30406/kucharka-pro-dceru-30406.jpg 5 268 63

Kuchařka pro dceru tak, jak by vás to naučila vaše matka, kdyby na to měla čas. Tato Kuchařka pro dceru je však něčím jiná. Naučí vás nejen o vaření přemýšlet, ale vezme vás za ruku a ukáže na vlastní zkušenosti autorky, jak to při objevování nejrůznějších tajů v kuchyni chodí. Máte tak v rukou rádce a kamarádku, která sdělí nejen vlastní doporučení, ale také poodhalí své pocity. A pokusí se zabránit tomu, abyste se nedopustil zbytečných kulinářských katastrof. Autorka Jana Zatloukalová nikdy profesionálně nevařila a nikdy nestudovala kuchařskou školu. To jen prázdné hrnce ve vlastní kuchyni, věčně hladový muž a čtyři děti a další okolnosti ji naučily to, co domácí výchova slušné dívky naprosto zanedbala - vaření. První vydání.... celý text

elkos
18.10.2018 2 z 5

Tuto knihu jsem si objednala a moc se těšila. Chyba. Jsem strašně zklamaná. Znám internetové stránky autorky, ze kterých jsem již několikrát vařila. Její recepty, tedy ty co mám vyzkoušené, neměly chybu. Vše na webu dokonale popsané a hromady fotek. A to mi v knize chybí. Jsem neskutečně zklamaná z jejího zpracování. Pokud je cílená pro kuchařky začátečnice, měla by obsahovat víc fotek jídla a to i z přípravy. Je tam hromada receptů, kde není fotka naprosto žádná, ale naproti tomu, je tam několik stran naprosto zbytečných, zaplněných fotkami, které tam vůbec být nemusí (například dvě fotky ženského pozadí). Přijde mi to jako obrovská škoda. Protože myšlenka autorky i její recepty jsou výborné. Knihu vkládám hluboko do polic knihovny, kde na ni bude sedat prach a s láskou se vracím na autorčin web. Pro mě to byly vyhozené peníze.

Styblice
07.10.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kuchařka do začátků, ale i pro pokročilé! Z internetu se ne vždy všechno povede, proto jsem ráda, že mám po ruce v kuchyni tuto pomocnici! :-)

Yuki_Kuchiki
23.08.2018 5 z 5

Je na co se těšit. Co recept, to poklad. Od své maminky nic takového nemám, od babičky už vůbec ne. Tohle mohu jen doporučit!

anntine
01.07.2018 5 z 5

Kuchařka neobsahuje jen recepty, ale i spoustu vysvětlivek a postupů, které jsou pro nezasvěcené kuchaře a kuchařky požehnáním. Zejména oceňuju tradiční české recepty a vysvětlení různých postupů pečení a zpracování těsta, díky kterým jsem se naučila spoustu nového.

Kopretina
08.04.2018 3 z 5

Pěkné zpracování, některé recepty jsem si opsala. Jeden jsem zkusila a žádná hitparáda se nekonala.

LadyHip
19.02.2018 5 z 5

V kuchyni se nepovažuju za žádného začátečníka, ale začínat kdysi s Florentýnou, kde bych dneska byla :)))) Je pravda, že na začátku jsou recepty až triviální, ale přesně to autorka slibuje - že vařit může opravdu každý a pěkně od začátku. První kuchařka, která vysvětluje co a jak a dovede vás krok po kroku ke zdárnému konci. A ke všemu zjistíte, že vysloužit si kompliment "bylo to lepší než od babičky" zase není tak nedosažitelná meta...

Analady
13.02.2018 2 z 5

Tuto kuchařku jsem chtěla koupit pro svoji dceru. Kniha je to opravdu vymazlená - je moc krásně zpracovaná, jsou v ní hezké fotografie a milé povídání. V tomto směru jí není co vytknout, člověk může jen chválit. Je vidět, že autorka knihu tvořila srdcem. Co mě ale velmi zklamalo, byly samotné recepty. Opravdu mě tam nezaujal ani jeden.

Chesterton
12.02.2018 5 z 5

Nejsem sběratelka kuchařek ani mimořádný fanoušek vaření ani nesdílím současné přehnané řešení vaření a zdravého stravování:( Tato lze s klidem zařadit do "přečteno" protože Jana Florentýna musí být úžasně praktická a zároveň moudrá a citlivá žena:))
Taktéž jsem se učila za pochodu a tento přístup ke kuchařce mě naprosto oslnil:))
TOP MEZI KUCHAŘKAMI!!!

HDosoudilová
28.12.2017 5 z 5

Blog této blogerky sleduji už nějakou dobu a jsem moc ráda, že je tu konečně někdo, kdo chápe nezkušené holky v kuchyni, které se učí za pochodu. V této kuchařce je spousta užitečných rad, recepty jsou psané opravdu důkladně a i když je název trochu zavádějící, věnovala bych ji klidně leckterému muži. Doporučuji.

MorriconeTheGod
08.12.2017 5 z 5

Solidní kuchařka, rozhodně jedna z těch lepších, které jsou o české kuchyni k dostání. Velmi se mi líbí hlavně pokec, který je přítomen u každého jídla a vysvětluje pozadí a konkrétní důležité body postupu.

Macawi
15.08.2017 4 z 5

kuchařka je super, opravdu se při vaření cítím, jako by maminka stála vedle mě a radila mi. Všechno je parádně popsané, žádná kuchařská hantýrka. Možná bych ubrala guláš na 5 způsobů a přidala více různorodosti.

Luci.Cerna
03.06.2017 5 z 5

Perfektni :-) naucila me zaklady vareni, objasnila technologicke postupy, jakoby s Vami nekdo varil a koukal Vam pod ruku a radil a vysvetloval co s cim ano a kdy co s cim... Zakladni kamen mych kucharek :-)

martas006
07.01.2017 5 z 5

Dostala jsem ji od mé mámy a pár receptů jsem vyzkoušela a vždy se zadařilo. Líbí se mi, že spisovatelka má napsané postupy do detailů, pro začínající kuchařky a k tomu o každém jídle zajímavé a poučné povídání.

Lucila
08.10.2016 4 z 5

Postupně jsem dostávala různé kuchařky a recepty od své matky až jsem jich měla celou jednu řadu v knihovně a občas si v nich prohlížela obrázky. Ale vařit se podle nich nedalo. Občas jsem vařila podle receptů z webu, ale většinou s bídným výsledkem. Když moje mamka zjistila, že jsem všechny kuchařky dala pryč a nemám doma jedinou, přinesla mi Kuchařku pro dceru. Zkusila jsem ji a povedlo se. Vím, co mám dělat, kdy to mám dělat a občas i proč, a Flo mi ukazuje, že když umím jendo jídlo, umím různé variace na to samé téma. Knihu jsme přečetla od začátku do konce a vyzkoušela asi 15 receptů a je to skvělé - nestojím u sporáku celý den, jídlo je dobré a moje rodina je spokojená.

lenulitah
09.09.2016 5 z 5

Tahle kuchařka se mi líbí moc. Vše je dopodrobna vysvětleno a zatím vše, co jsem podle ní uvařila, se povedlo a to je u mě co říct.-)

_Michelle_
06.11.2015 4 z 5

Vše, co jsem z této knihy vyzkoušela uvařit, sklidilo nejednu pochvalu, takže mé hodnocení knížky je velice kladné a mohu ji tedy bez sebemenšího zaváhání doporučit všem začínajícím kuchařkám.

Ditules
04.05.2015 4 z 5

Pěkné ilustrace a zajímavé recepty. Určitě využiji.

oolinkaa
26.06.2014 4 z 5

Kniha dobrý, pro začátečníky určitě doporučuji. Jen si myslím, že ne plno receptů z knihy by chtěl zkoušet začátečník. Ale jinak je kniha velmi hezká, ilustrovaná. Doporučuji

zylla
26.02.2014 5 z 5

Tuto kuchařku jsem si koupila, když jsem se stěhovala poprvé do vlastního bytu. Zkoušela jsem spoustu receptů a i když se ne vždy zadařilo, kniha má krásné ilustrace a recepty jsou popsány dost polopaticky i pro začátečníky, jako jsem já.)

Anna Hubička
28.01.2014 5 z 5

Perfektní kuchačka! Dá se podle ní vařit krok po kroku a nic nesplést. A mamka mi konečně nemusí v kuchyni asistovat a já se jí nemusím na nic ptát, protože v knize všechno je :))