Kuchařka pro dceru

Kuchařka pro dceru https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30406/kucharka-pro-dceru-30406.jpg 5 268 63

Kuchařka pro dceru tak, jak by vás to naučila vaše matka, kdyby na to měla čas. Tato Kuchařka pro dceru je však něčím jiná. Naučí vás nejen o vaření přemýšlet, ale vezme vás za ruku a ukáže na vlastní zkušenosti autorky, jak to při objevování nejrůznějších tajů v kuchyni chodí. Máte tak v rukou rádce a kamarádku, která sdělí nejen vlastní doporučení, ale také poodhalí své pocity. A pokusí se zabránit tomu, abyste se nedopustil zbytečných kulinářských katastrof. Autorka Jana Zatloukalová nikdy profesionálně nevařila a nikdy nestudovala kuchařskou školu. To jen prázdné hrnce ve vlastní kuchyni, věčně hladový muž a čtyři děti a další okolnosti ji naučily to, co domácí výchova slušné dívky naprosto zanedbala - vaření. První vydání.... celý text

jana2275
13.04.2021 5 z 5

Kuchařku jsem nedostala od maminky, ale od své milované tchyně:) Recepty a povídání o vaření od Florentýny by se klidně daly číst jako "pohádky" před spaním, tak nádherně jsou napsané.

studentice
02.01.2021 5 z 5

Tuto kuchařku jsem si koupila, když jsem začínala s vařením pro svého přítele. Byla a je mi stále úžasnou pomocnicí.

martini.ce
31.12.2020 5 z 5

Už dlouho jsem po ní pokukovala, až jsem si udělala radost :) Je výborná. Recepty a postupy jsou napsané podrobně a jednoduše, připadám si s kuchařkou jako s kamarádkou. Má u nás doma svoje pevné místo. Doporučuju pro každou začínající kuchařku i pro všechny, kdo se nespokojí s vysvětlením "to se tak dělá", ale zajímá ho "proč".

susannn
24.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Honzovy buchty se mi konečně podařily. Krásné jednoduché popisky.

Rihatama
24.10.2020 5 z 5

Kuchařku pro dceru mi před téměř 2 lety darovala moje maminka - jasně, kdo jiný. Už je to hodně let, co jsem vylétla z rodinného hnízda, k vaření jsem ale nikdy nezískala jiný vztah, než čistě utilitární. Jíst se musí. A když nemusím vařit já, tím lépe. A když už musím, pak tato kuchařka je jednou z těch, po kterých bezpečně sáhnu. Je totiž skvělá.

Hudebníci znají etudy. Drobné hudební skladby sloužící k výuce hry na nástroj. Sama jsem jich odehrála spoustu. A k vaření se hodí taky ideálně. Libo Etudy rychlé, Etudy sladké či snad Vánoční etudy? Gulášové etudy jsou rovněž k mání a mnohé další. A musím říci, že i můj muž si Etudy všeho druhu oblíbil. U nás v kuchyni je to jednoduše samý koncert. Možná ne ten virtuozní, ale rozhodně příjemný a chutný.

Radka1911
08.10.2020 5 z 5

Absolutně dokonalá kuchařka a sbírka návodů a postupů nejen pro začínající kuchařinky. Škoda, že podobná kniha v době kdy jsem se učila vařit, nebyla. Knihu jsem zakoupila i jako dárek pro vlastní dceru která už v kuchyni také není začátečníkem, ale toto prostě musí mít. Doporučuji.

Baru16
26.07.2020 5 z 5

Nedávno jsem si kuchařku pořídila a je to přesně to, co jako dvacetidvouletá holka, která nenávidí postávání u plotny a nevidí v tom žádný smysl, potřebuju.
Jednoduché, rychlé, stručné, jasné.
Jednou za čas mě popadne nálada uvařit. Ať už pro svojí radost, nebo radost mých drahých. Nesnáším když si pořídím kuchařku a zjistím, že všechny recepty si musím nejdřív přečíst, podle nich nakoupit, protože suroviny v nich použité nemá NIKDO běžně doma a pak se ještě trápím s návodem, protože postup je popsán pro masterchefa, ne pro začátečníka.
Tato kuchařka je přesný opak toho, co nesnáším a naprosto mi vyhovuje. Ve všem.
Vřele doporučuji všem kuchařským laikům.

Liteket
30.06.2020 5 z 5

Skvělá a praktická příručka pro každou hospodyňku.

lenkaBajza
29.06.2020 5 z 5

"Kuchařka pro blbečky", přesně pro mě:D Klasické, všední i originální recepty, krásně stručně napsané:)
Jen jsem teda nepochopila systém řazení receptů, takže to púsobilo trochu chaoticky a nepřehedně

Angie_Missfit
24.02.2020 5 z 5

Takhle by měla vypadat kuchařská kniha. Líbí se mi bohatý, až květnatý styl psaní, kterým autorka vládne - po kuchařkách psaných z většiny v trpném rodu je to příjemná změna. Stejně jako zmiňují předchozí komentáře, i já velmi oceňuji dopodrobna popsaný postup včetně vysvětlení, co se vlastně v hrnci děje, a proč je proto důležité postupovat uvedeným způsobem. Díky autorce mám nyní mnohem konkrétnější představu, jak asi jídlo dopadne, pokud něco vynechám, nebo ošidím. Konečně mám pocit, že opravdu rozumím co, jak a proč (nechtěla by autorka stejným způsobem napsat učebnici matematiky?). Třešničkou na dortu je kvalitní vazba, papír a pěkná grafická úprava. Doporučuji každému, kdo se alespoň občas pohybuje v kuchyni a rád před rodinou či kamarády zaválí perfektní svíčkovou nebo dokonalým domácím koláčem.

zazvorek
09.02.2020 5 z 5

Konečně někdo pochopil, že v kuchařce pro úplného začátečníka se nepíše "zahustěte jíškou ", ale nejprve se vysvětlí, jak se jíška udělá; nepíše se v ní stroze "přidejte máslo ", ale zda je to máslo tuhé, změklé nebo rozpuštěné; nechce po vás ušlehat sníh, ale chce sníh řídký/tuhý/v kopečkách... zkrátka vás vede receptem hezky polopaticky tak, že to nemůže skončit neúspěchem. Kuchařští antitalenti jako já to vážně ocení (a jejich rodiny též:-)).

Velká Feferona
05.12.2019 5 z 5

Taky mám pro Florentýnu jen samá superlativa. Do manželství jsem vstupovala vařením takřka nepolíbená a byla to právě tahle kniha, díky které jsem domácí buchty, bramboráky i rajskou dala na první dobrou a ke všeobecné spokojenosti (a tak, že mě to okamžitě začalo bavit - úspěch je návykový).
Obsahuje kromě receptů opravdu hodně dalšího textu, ale to už je přece na každém, jestli tomu ten čas věnuje nebo ne. Mám i její další kuchařky a jsou podobně dobré. A stejně dobré jsou i její pravidelné příspěvky na blogu, prostě - nedám na ni dopustit. Svého času mi ušetřila opravdu velké množství potíží. Nedá se než doporučit.

Eorin
22.11.2019 5 z 5

Dostala jsem od vlastní mamky (tedy, poté, co jsem jí sdělila, že bych ji chtěla ;) ) a nedám na ni dopustit. Provází mě v manželství a mohu do ní kdykoliv nahlédnout, hledám-li radu, nebo pokud celkově tápu v receptu.
Kniha je psána milým stylem, nejsou tam jen samotné recepty, ale i s láskou psaná moudra, rady, tipy i zajímavosti, které se ke konkrétním receptům vážou.
Za mě nejlepší kuchařka, která se mi dostala do ruky a která je zároveň i čtivou knihou! ;)
Doporučuji.

Vlajdula
17.10.2019 5 z 5

Moje oblíbená. Začínala jsem jako úplně nemožná kuchařka, díky této knize už jen částěčně nemožná. Stále se k ní vracím.

momo01
25.09.2019 5 z 5

Moje devítiletá dcera ráda vaří a loni k Vánocům si přála dostat opravdovou kuchařku. S odstupem času musím konstatovat, že jsem snad nemohla vybrat lépe. Sama jsem se přiučila hromadu vychytávek a vařit podle ní nás baví a pak i moc chutná.

efka.saf
06.09.2019 5 z 5

Po nějaké době doplňuji svůj původní komentář. Dostalo se mi do ruky zatím poslední (páté) vydání této kuchařky, kde je přeci jen více fotek zmiňovaných jídel a celkově vypadá kniha jinak - líp. Začetla jsem se i do doplňujících textů a mé nadšení z knihy roste. Myslím, že si ji asi nakonec opravdu koupím :-). Nic to ale nemění na tom, že web je TOP!
---------
Přiznám se, že z knížky jsem trošku zmatená. Moc jsem se těšila, až se mi dostane do ruky a dokonce jsem uvažovala o její koupi, ale ve výsledku jsem vlastně trochu zklamaná a s koupí zatím spěchat nebudu. Problém? Narazila jsem na webové stránky této autorky a čím více jsem toho četla, tím více jsem byla nadšená. Dlouhá povídání o různých potravinách a ingrediencích, o jejich původu, zpracování apod. byla vždy věčně, přesto vtipně napsána a nechybělo nikdy několik skvělých receptů. Cokoliv jsem od Flo uvařila, byla bez nadsázky absolutní pecka! Proto jsem se tak nadchla pro knižní vydání této kuchařky. Ale po pravdě... Recepty jsou fajn, nejčastěji se seznamujeme s klasikami (méně či více známými) a různými vychytávkami, přesto to, čím oplývá web (spousta informací navíc, krásné fotky), zde prostě chybí. To ale neznamená, že knihu zakládám do police. Už teď mám své tipy na to, co vyzkoušet, ale přesto jsem přesvědčená, že pro mě zůstane nepřekonatelným základem právě autorčin excelentní web.

klara3230
18.07.2019 5 z 5

Perfektní kuchařka, které náleží čestné místo v mé knihovničce. Recepty jsou jednoduché, skvostné a zvládne podle podrobných návodů opravdu každý. Je to takový základ pro každého, kdo se chce v kuchyni opravdu něco naučit a zároveň se i zajímá se o to, jak věci fungují.

Roscata
21.05.2019 5 z 5

Tuhle kuchařku zbožnuju. Vždy když mi dojdou nápady, stačí ji náhodně otevřít a je vyřešeno.
Líbí se mi že každý recept je srozumitelný a plný spousty tipů a doporučení jak zazářit. A řekněme si to upřímně, každý občas potřebujeme radu.
Takže pokud v kuchyni občas tápete, hledáte novou dávku inspirace nebo chcece svoje kuchařský umění posunout o level výš, je tohle ta správná volba.

Lemurka
09.02.2019 5 z 5

Skvělá kuchařka, nejen pro začátečníky. Rozhodně jí pak předám svojí dceři.

Welinie
01.01.2019 5 z 5

Nejlepší kuchařka pod sluncem ????