Krycí jméno Caesar: Tajný hon na ponorku U-864 za druhé světové války

Krycí jméno Caesar: Tajný hon na ponorku U-864 za druhé světové války https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186053/kryci-jmeno-caesar-tajny-hon-na-ponorku-u-864-za-druhe-svetove-valky-186053.jpg 4 6 6

Kniha čerpající především z dobových pramenů, korespondence a depeší, dramaticky líčí přípravy a osudový konec plánované triumfální mise německé ponorky U-864 do Japonska. Ponorka převážející ve zlomových okamžicích 2. světové války plány na německé zbraně, specialisty na zbrojní výrobu a suroviny pro japonský válečný průmysl měla ovlivnit situaci na pacifickém bojišti. Britská rozvědka však zprávy o ponorce zachytila a rozšifrovala a následoval napínavý hon na ponorku, která byla nakonec ve spolupráci s norským odbojem dopadena a zničena. Kromě základního příběhu kniha obsahuje celou řadu zajímavých poznatků o německém a japonském ponorkovém loďstvu, o britské tajné službě a speciální spojenecké bombardovací jednotce.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Knižní klub

Code Name Caesar: The Secret Hunt for U-Boat 864 During World War II , 2012

Marosfish
08.01.2021

Mam rad filmy a pribehy o valce, hlavne o ponorkach. To je ma srdcovka. Pribeh psany dopodrobna s detaily, ktere predchazely zanik nemeckeho Ubootu.

Rilian
24.09.2016 4 z 5

Kniha přináší velice napínavý popis honu na U-864 a její beznadějnou plavbu. Kniha by si možná zasloužila nižší hodnocení, ale jako milovník námořnictva prostě nemohu :-)