Krvavé svatební šaty

Krvavé svatební šaty https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398125/bmid_krvave-svatebni-saty-n33-398125.jpg 4 162 62

Neobyčejně drsný thriller o duševním i fyzickém zneužívání a pomstě. Sophii stále častěji trápí roztržitost a únava. Děsí ji události, na které si nemůže vzpomenout, i minulost, na níž naopak zapomenout nedokáže. Je snad šílená? Jednoho rána vše vyvrcholí. Chlapec, jehož měla hlídat, je brutálně zavražděný. Ať už je pravda jakákoli, její vysvětlení nemůže obstát před tíhou důkazů. Utíká a nový život nachází po boku muže, jehož pozná díky seznamce. Sophie však zjišťuje, že není sama, kdo skrývá tajemství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Robe de marié , 2009

chamyl
08.01.2020 5 z 5

Těžko psát superlativy o knize, u které je vám permanentně špatně. Jelikož to ovšem zřejmě byl autorův záměr, tak ho dokázal naplnit bez výhrad.
Jasně, když se budeme zabývat konkrétními detaily, tak najdeme řadu námitek a faktických výhrad. A většinou možná i oprávněných.
Bylo by toto možné? A jak by se to dozvěděl? Opravdu by to šlo takto zařídit? Fakt by si toho nikdo nevšimnul? A co pak?
Pokud se ovšem naladíte na celkovou atmosféru, pak budete během čtení neustále bojovat s velmi zneklidňujícím pocitem přecházejícím do odporu a zhnusení. Odhalování toho co a proč se Sophii dělo mě nepříjemně mrazilo a pro mne výrazně převyšuje i konec knihy.
Zvláštní čtení, které je pro (nás) paranoiky jako dělané.

jasmína
05.01.2020 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila,stejně jako předešlé knihy tohoto autora.

A líbí se mi ,že ani u závěru si jím stejně nejste jistí......

A nemohla jsem se od knihy odlepit......

DK197
12.11.2019 2 z 5

Tak já nevím, ale mně se to nelíbilo. 4/5 z knihy jsou psány sic originálním možná sugestivním stylem, ale to byl pro mě právě ten problém. Já bych tento styl použila maximálně na jisté pasáže, kde je otřesena psychika hlavní hrdinky. Tam by samozřejmě zvýšila čtivost. Ovšem celou knihu? Pro mě nakonec velice rušivá a těžko čitelná záležitost.

Paradoxně se pro mě tedy jako nejčtivější moment - oproti jiným komentářům - jeví druhá část knihy, která je psaná jinak. Avšak na úkor toho, že velice brzy prozrazuje zápletku a následný děj.

A závěr? Žádný gradující střet. Prostě se to tak nějak stane. Náhle se změní polarita postav. A sic to důvod má, působí to hrozně zvláštně... Jako béčkové: jak ty mě, tak já k tobě... A to už tu knižně taky bylo.

Ano, knížka ukazuje, jak se dá komplexně někomu zničit život. Ale to je tak jediné, co mě na ní zaujalo. 40 %. Za mě těžké zklamání...

mirka71
29.10.2019 5 z 5

Je neuvěřitelné, kam až může dosáhnout lidská nenávist...Výborně napsaný psychothriller, jen na konci jsem nechápala chování hlavní hrdinky...proč všechny důkazy o své nevině zlikvidovala a nepředala policii a raději si ponechala jinou identitu?? To bylo malinko přitažené za vlasy, ale to se dá přehlédnout.. Jinak styl psaní výborný, opravdu velmi dobré čtení.

micha-ella
22.09.2019 3 z 5

Hodně divný. Začátek mě držel v napětí, druhá část už mě nebavila - ten chlap by musel být neviditelný, aby mu to všechno tak snadno procházelo. A jeho motiv - taky silně nepravděpodobný, zvrat na konci jak by smet, takže ač mám ,,temný psycho" v oblibě, tady mi leccos vadilo.

Princezna22
17.09.2019 4 z 5

Příběh napínavý až do konce,kniha mě překvapila . Doporučuji

Jájinka
06.09.2019 5 z 5

Přečetla jsem málem jedním dechem, perfektní.

Péťa1950
28.08.2019 4 z 5

Jak je možné ovládat něčí život až k zešílení. Následky nenormální lásky syna k matce. Napětí až do konce, čtivý thriller.

alexis818
10.08.2019 5 z 5

To prostě nejde dát méně než pět hvězd.Perfektní,super.Napětí od začátku do konce,skvěle přeloženo,no,musím jen doporučit.

Izu
14.07.2019 5 z 5

Tleskám, opravdu výborný thriller.

perpe2a
07.07.2019 4 z 5

Docela drsný psychothriller. Dost dobrý.

petaSk
30.06.2019 4 z 5

[audiokniha]
Velmi "milé překvapení".
Knihu bych rozdělila na 3 části: První, tuctové vyprávění s labilní hrdinkou; Druhé, ve kterém se vše převrátí a my jsme svědky hnusu a lidského zla a poslední část, která byla nejuspěchanější, a bohužel se nedostavila taková katarze, jakou bych vzhledem k předchozí části čekala. Nicméně, i tak je kniha jako celek velmi podařený nadprůměr.
Audiokniha ještě více nabyla na intenzitě, co se týká emocí k jedné z postav.

soupik2012
23.06.2019 4 z 5

Špatná kniha to rozhodně není, ale také to není nic originálního. Podobných příběhů již bylo popsáno možná víc, než se jich ve skutečnosti stalo. Začátek mě bavil hodně, protože jsem ještě nevěděla kam se příběh stočí. Ale když přišel na scénu Franz, tak to bylo jasné. První kapitoly s Franzem jsou zbytečně zdlouhavé a popisné. Samotný závěr příběhu, to bylo také zbytečné. Audiokniha je velmi dobře zpracovaná a tak i přes tyto nedostatky, si kniha zaslouží vysoké hodnocení.

85098211
29.05.2019 5 z 5

Vynikající psychojízda - i když jsem ze začátku měla tak trochu pochybnosti ;-). Autor fakt umí, napětí dokáže nejen že navodit hned od první stránky, ale také ho udržet až do konce. Poslouchala jsem jako audio, proto jsem tu (níže zmíněnou) depresi snad ani nevnímala. Určitě je to úplně jiné, než kdybych knihu musela číst. Ale navzdory tomu se jedná o originálně vymyšlený příběh, který mě strhnul a moji pozornost dokázal udržet, protože jsem byla samozřejmě strašně moc zvědavá, jak to všechno dopadne. Sophie mi sice úplně sympatická nebyla, ale i přesto jsem jí držela palce a i když jsem (hlavně v závěru) její chování ne vždycky úplně chápala, pevně jsem doufala, že vyvázne se zdravou kůží. PS: A děkuji osudu, že jsem nikdy nepotkala někoho takového, jako byl Frantz...

elenk
08.05.2019 5 z 5

Náročné čtení...na první pohled kniha vypadá jako “jednohubka” ale ve skutečnosti je třeba ji číst pozorně. Obdivuji překlad,kniha má krásné fráze, slovní obraty. Děj knihy je originální a velmi napínavý. Kapitolu s Franzem jsem četla s velkým preskakovanim čehož nelituji protože poslední dvě kapitoly jsou zajímavější a zde také začíná to pravé napětí.

Milena1967
14.04.2019 5 z 5

To tedy bylo psycho, nebylo možné se od toho odtrhnout. Perfektní!

plamínek21
02.04.2019 4 z 5

Ponurý a nervy drásající román o lidské zvrhlosti a krutosti z dílny precizního francouzského mistra.
Mohu doporučit i když ne k relaxačnímu čtení.

ArwenAragorn
30.03.2019 5 z 5

Velmi dobrý psychologický thriller o duševním a fyzickém zneužívání.V druhé části se dozvíme, co se vlastně Sophii děje. Konec mě hodně překvapil.
Přestože je to hodně depresivní čtení, knihu bych doporučila. Od autora jsem četla už Alex a byla jsem nadšená.

Martiiiik
13.03.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když někdy to bylo možná až trochu přehnané.. hlavní hrdinka mi charakterově moc neseděla.. ale jinak je příběh velmi propracovaný a i téma mě vcelku zaujalo, trocha psychologie.. tedy spíše psychopatologie :-D

Pípasek
16.02.2019 5 z 5

Jedním slovem..... paráda. Psychologický thriller o fyzickém i psychickém zneužívání a následné pomstě

francouzská literatura thrillery zneužívání tajemství pomsta psychologické thrillery psychický teror seznamky

Pierre Lemaitre
francouzská, 1951