Krvavé svatební šaty

Krvavé svatební šaty https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398125/bmid_krvave-svatebni-saty-n33-398125.jpg 4 162 62

Neobyčejně drsný thriller o duševním i fyzickém zneužívání a pomstě. Sophii stále častěji trápí roztržitost a únava. Děsí ji události, na které si nemůže vzpomenout, i minulost, na níž naopak zapomenout nedokáže. Je snad šílená? Jednoho rána vše vyvrcholí. Chlapec, jehož měla hlídat, je brutálně zavražděný. Ať už je pravda jakákoli, její vysvětlení nemůže obstát před tíhou důkazů. Utíká a nový život nachází po boku muže, jehož pozná díky seznamce. Sophie však zjišťuje, že není sama, kdo skrývá tajemství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Robe de marié , 2009

janina66
11.07.2022 5 z 5

Skvělý thriller! Mně se líbila více 1.část vyprávěná Sophií. 2.část z pohledu Frantze, se už dalo odhadnout, jak to bude pokračovat. Poslouchala jsem audioknihu, skvěle načtenou. Zejména hlas Frantze jako dokonalého pošuka byl super. A závěr? Super!

Anette99
17.06.2022 5 z 5

První část z pohledu Sophie se mi nečetla úplně nejlépe, hlavně asi díky stylu psaní, říkala jsem si, co z toho nakonec bude. Ale pak přišla druhá část, z pohledu Frantze. A i přesto, že už tato část nám de facto vyzradí zápletku, kniha najednou nabrala úplně jiný směr - dramatický, temný, znepokojující. Všechno je jinak, než jak se zdálo při vyprávění Sophie. A tahle tíživá atmosféra už vydrží knížce až do konce.

ADE138
25.05.2022 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a myslím, že zpracování posunulo thriller o level výš. Napínavé, propracované...a těch pár nelogičností ráda odpustím.

maličkán
05.05.2022 4 z 5

Docela čtivý příběh, ale do TOP neřadím, je spoustu napínavějších thrillerů.

orangerose
05.05.2022 5 z 5

Pěkně napínavý příběh, knížka mně bavila :)

vnimat_Krasu
28.02.2022 4 z 5

Francouzská krutost par excellence. Ošklivá, naturalistická, jakoby nic podaná, co zalézá pod nehty a na ne z nich pryč. To všechno uvnitř vcelku klasicky stavěnýho thrilleru s twistem v půlce, od kterýho chytne do tý doby poklidný vyprávění švih. Lemaitre je mistr. A sehnat tuhle jeho svižnou laskominu na eshopu za mrzkejch dvacet devět korun, to je prostě čistá knižní radost.

Little7
16.02.2022 3 z 5

Těžké se do knihy začíst ale když se jste přibližně ve čtvrteční knihy a děj se začne rozvíjet a pomalu začnete chápat co se děje je to až neuvěřitelné a pro mně hrozivá představa jestli se toto může stát v reálné životě.

florentinas
20.05.2021 3 z 5

Kniha rozdělena na 3 části. Z pohledu hlavní představitelky, hlavního představitele a z pohledu obou.
Kniha je zajímavá. Já bohužel asi byla v nějakém špatném rozložení a nikdy jsem se do ni neačetla.

iiiccc
18.01.2021 5 z 5

Prvních asi 90 stran z pohledu Sophie mi připadalo zmatených, divných a prostě jsem se vůbec nedokázala začíst a zvažovala, že knihu odložím. Jenže pak přišlo vyprávění Frantze. Tohle budu trávit hodně dlouho, ač mi pár Frantzových kousků připadalo už trochu přitažených za vlasy. Nevím, jestli jsem spíš rozhořčená nebo smutná, v každém případě mám hodně o čem přemýšlet.

KáťaM.
30.12.2020 3 z 5

Trošku jsem se bála pouštět se do thrilleru, když jsem byla doma celý víkend sama. Obavy nebyly opodstatněné, tohle bylo spíš "jen" drama. Doufala jsem ve strašidelnou atmosféru, napětí a gradaci. Nic z toho se ale nekonalo, protože autor celou zápletku prozradil už na začátku druhé části. To mě zklamalo, kniha měla větší potenciál. Zápletka byla poměrně chabá, nevěřila jsem tomu, že na základě této zápletky by se mohly dít takové věci. Vadily mi i dějové rozpory, občas se autor až příliš odkláněl od reality. Moc tomu nepomohla ani hlavní postava, její osudy mě nezaujaly a byly mi volné. O tom, jak slabá knížka byla, u mě svědčí i to, že když teď po cca měsíci a půl od čtení píšu komentář, moc si toho nepamatuji- Pamatuji si ale super atmosféru, která provázela společné čtení organizované Rodaw, moc jí za to děkuji, už jen kvůli tomu nelituji, že jsem knížku četla. Dalším čtenářům bych ji ale spíše nedoporučila, byť byla napěchovaná dějem, proto jsem ji hodnotila alespoň jako průměr. Od thrilleru chci ale víc.

Kerberos
28.12.2020 5 z 5

Nevím,kdo z nich byl víc narušený,jestli Frantz nebo Sophie.Dalo by se použít- kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Vixiene
07.12.2020 5 z 5

Do Krvavých svatebních šatů jsem nešla raději s žádným očekáváním, protože jsem si ani nečetla celou anotaci, kromě toho, že je to "neobyčejně drsný thriller"... a udělala jsem dobře! Ideálně si u této knihy nečtěte celou anotaci ani žádné rozebírání děje, abyste o ní věděli co nejméně.

Kniha je rozdělena na tři části, přičemž abych se přiznala, první část mě až tak moc nebavila, narozdíl od zbytku knihy, ale samozřejmě byla naprosto nepostradatelná, a když si na konci vzpomenete, co vše se dělo, tak vše najde svůj smysl a zapadne do sebe. Od druhé části dál jsem se nemohla odtrhnout a upřímně se mi párkrát nervozitou až rozbušilo srdce, když "šlo do tuhého" ???? A ten konec? Božiiiii ????

Pokud váháte, rozhodně si knihu přečtěte, necelých 270 stran vám uběhne opravdu rychle.

dominika3155
14.11.2020 5 z 5

Naprosto skvělý thriller o stalkingu.Přečteno za jeden den,nedá se odložit!

Rodaw
14.11.2020 5 z 5

KRVAVÉ SVATEBNÍ ŠATY
Hodnocení Knihánkova: 5 ⭐
Chtěla jsem si číst hodinku, do půlnoci, pak se podívat na jedno/dvě knižní videa a jít spát. Realita? Četla jsem do 2:15, teď je 2:21 - a já tu píšu tento komentář:) a myslím si, že jen tak neusnu! A víte co, jsem ráda :P. Nebo spíš jinak: jsem naprosto nadšená! Tato knížka byla fantastická. Očekávání jsem měla vysoká. Pan autor Francouz (ti prostě thrillery umí, vždycky jdou až na dřeň a tady tomu nebylo jinak), dlouho se chystám i na jeho knihu Alex (která by měla být také výborná). Knížka mi byla opakovaně doporučována jako skvělý thriller o stalkingu (tohle téma já můžu). Při čtení první části jsem si říkala: cože? Stalking? To se ti čtenáři asi spletli, ne:D... ale.. už chápu.. a za mě jsou Krvavé svatební šaty jednou z nejlepších knih, které jsem na toto téma přečetla (např. kniha Chci Tvou smrt - od pana Petera Jamese - je oproti tomu "slabý odvar" - ale pozor, tu knihu mám dost ráda, ale vidíte/cítíte, co Vám tím chci říct?). VYNIKAJÍCÍ. Knížka výborně vymyšlená, ještě lépe poskládaná, na konci vše dává smysl. Žádné otazníky. Pan autor je geniální:). Vše do sebe zapadne a dává smysl. Příběh zajímavý, (hodně hodně moc!!) originální, inteligentní a troufám si říct, že něco takového jste (pravděpodobně) ještě nečetli. Nejlepší je začít číst a nevědět NIC, být knihou nepolíben a prostě se začíst a nejlépe ji přečíst na jeden zátah (takže tip: přestaňte číst můj komentář a běžte si koupit knihu, fakt za to stojí:)). Jsou tu dokonalé - nebo spíš dokonale zvrácené :-) - psychovztahy. Dlouho nevíte, na čem jste. Pierre Lemaitre si s Vámi hraje, po čas celé knihy :-). Je to psané svým způsobem stroze, úsporně, stručně a chladně - i když to je asi špatné slovo, spíše: s odstupem. O to lépe a sugestivněji to však působí. Kniha má celkem 4 části. V první potkáváme dívku Sophii, která hlídá 6letého chlapce, toho však jednoho dne najde mrtvého. Sophie netuší, co se stalo a jako jediné východisko vidí útěk a získání nové totožnosti. To k ději stačí, ode mě se toho už více nedozvíte:). Teď budu pokračovat více "abstraktně". Druhá část mi přinesla šok a závěr druhé části ještě větší šok. Knihou jsem zpětně listovala, vracela se k různým pasážím a zjistila, že pokud je čtenář pozorný a všímavý, může něco odhalit a připravit se o velký šok. Velká škoda. Nevím, jestli chyba autora a nebo překladu, ale.. sakryš! :D Doufám, že všichni budou jako já a prostě si toho nevšimnou... Po přečtení první části jsem si říkala, že mě čtení baví, ale že je to celé takové roztříštěné, chaotické, možná zvláštní - ale chce to číst dál. Já osobně jsem se dostala do momentu, kdy už prostě nešlo přestat číst - viz začátek mého komentáře:). Takže jsem seděla v křesílku, jen jsem si skočila do vedlejší místnosti pro malá kamínka (protože tu byla strašná zima:P) a četla a četla, až dočetla... Konec.. no uf :D. Jako takhle: vidím v tom psychologické drama, konec jako takový - dokážu si ho (podle svých měřítek) představit ještě "lepší", ALE... bylo to super. Celá ta knížka je úžasná. Divoká jízda... Takže za mě moc a moc doporučuji. Co se týká stalkingu - možná i úplně nejlepší (je tu přesně ta "forma", která mě děsí nejvíc) a jako thriller taky klenot a jeden z nej. Pokud jsou tu nějací milovníci napětí, neváhejte a běžte do ní :).
PS: komu se líbila tato kniha, vřele doporučuji film Má mě rád, nemá mě rád (z roku 2002), vidím tam mnoho "shod"/podob, i když ta knížka byla asi ještě víc psycho (což je psycho :-)) ten film miluju, naprosto.) A naopak to doporučení platí také, samozřejmě :-)
PS2: Více na mém YouTube! :)

Koudy411
20.10.2020 5 z 5

Jeden z prvních psychotrillerů, co jsem četla a laťku nasadil skutečně vysoko. Přečteno jedním dechem.

L.Helena
28.08.2020 4 z 5

Audiokniha
Hodně drsné, rozhodně nic pro slabší povahy. Knihu jsem poslouchala, ale možná v tomhle případě je lepší ji číst. Občas jsou tam momenty, kdy se prostě potřebujete ujistit, že to, co se děje, je skutečně takto. V případě čtení si můžete pasáž znovu a znovu zopakovat, u poslouchání je to dost nepohodlné. I tak jsem se k některým místům musela znovu vracet, jestli opravdu...
4,5*

verka5083
16.08.2020 4 z 5

Pěkná kniha, která byla velmi pěkné napsaná. Má skvělý nápad, je dotažena dokonce, takže po přečtení této knihy Vám nic ne vrtá hlavou. Ale jedině, co mi na této knize chybělo, bylo větší napětí. Kniha byla úžasná, ale čekala jsem trochu víc.

ZimníLidé
11.05.2020 5 z 5

No páni, tak tohle bylo moc vydařené dílko. Jen si někdy říkám, zda jsem já vůbec normální, když čtu tento žánr :D Hm asi ne, ale neva :D Je nás víc :))

monci6485
29.04.2020 5 z 5

Na začátku jsem nenáviděla Sophii, od druhé části Frantze. Já bych tyhle narušené lidi rovnou zabila! Hned by bylo na světě líp..

Kris.Tyna
13.04.2020 4 z 5

Skvělá kniha, nečekané zvraty, nic není takové, jaké se na první pohled zdá. Začátek knihy byl takový obyčejný, nenaznačil jaký chytlavý příběh se za ním ukrývá, ale postupně se příběh rozvíjí a vy jen zíráte...

francouzská literatura thrillery zneužívání tajemství pomsta psychologické thrillery psychický teror seznamky

Pierre Lemaitre
francouzská, 1951