Krvavá lázeň

Krvavá lázeň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21428/bmid_krvava-lazen-cYG-21428.jpg 4 245 66

Thriller z prostředí amerického městečka, kde propukla epidemie násilí. Když se Claire Elliotová rozhodla opustit Baltimore, všechny své přátele i dobře zavedenou lékařskou praxi, byla přesvědčená, že dělá pro sebe a hlavně pro svého čtrnáctiletého syna to nejlepší. Vyměnila velkoměsto za ospalou vesnici na severu – v Maine, s příznačným názvem Tranquility, v naději, že se jí zde snáze podaří vyrovnat s manželovou smrtí. Především to ale byl ten nejlepší způsob jak vymanit dospívajícího Noaha z vlivu nevhodných kamarádů, jimiž se po otcově smrti obklopil. Malebné městečko rozložené na břehu jezera, v létě ráj turistů, se však na podzim náhle změní v miniaturní peklo. Krev začíná téct nenápadně, v celkem banálních rvačkách vzniklých řevnivostí mezi studenty, ale agresivita stále stoupá, první násilná smrt na sebe nenechá dlouho čekat. Epicentrem je zřejmě střední škola, kterou navštěvuje i Noah. Pátrání po příčinách zběsilé zuřivosti, která nutí mladé lidi vraždit, sblíží doktorku Elliotovou s místním šéfem policie Lincolnem Kellym. Na rozdíl od Claire je zdejší rodák a zná dobře místní poměry. A tahle vlna násilí rozhodně není poslední…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bloodstream , 1998

Monulka18
01.02.2016 5 z 5

Příběh mě úplně pohltil, nemohla jsem se dočkat, až zjistím, co se doopravdy děje a jak to dopadne. Prostě příběh jak má být.

wooloong
28.01.2016 4 z 5

Zajímavá kombinace thrilleru, společenského dramatu, sci-fi a červené knihovny. Překlad poněkud pokulhával. Když už nic jiného, překladatelka by se měla vyvarovat alespoň překlepů a pravopisných chyb.

az007
06.11.2015 5 z 5

Trochu odlišná od jejích klasických knih, nicméně stejně skvělá. Není tu silná dvojka detektiv a patolog, ale doktorka a její pátrání po příčině šílených vražd. Hltala jsem ji jedním dechem. Tahle spisovatelka je prostě boží.

mirunda
12.09.2015 5 z 5

Další výborná detektivka od této autorky. Přečetla jsem ji jedním dechem

ŽanKaa
14.08.2015 3 z 5

Kniha z úplne iného "súdka" ako ostatné knihy,ktoré som od Tess prečítala.Nebola zlá,no viac sa mi páčia tie s Maurou.

Lucka385
04.08.2015 3 z 5

Nejslabší kniha od Tess. Její knihy miluju, čtu je velice ráda, ale tahle mě moc nebavila. Některé kapitoly byly dobré a některé kapitoly a odstavce jsem ke konci už přeskakovala. Chtěla jsem jen vědět, co to způsobuje a pak knihu zaklapnout.

jasmína
16.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha, po zhlédnutí asi dvou dílů dle této spisovatelky jsem byla šokovaná, nikdy jsem si tak její knihy jako film nepředstavovala, a tak jsem ráda, že jsem si hezky početla, a na film či seriál už se rozhodně nepodívám.

dreamer123
26.06.2015

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a v budoucnu si jich rozhodně přečtu další. Příběh byl napínavý a měl i dobře řešený konec.

Mycak
16.02.2015 2 z 5

Její knihy miluju. Jsou čtivé, napínavé, ale tahle mě docela zklamala. Takový příběh o ničem. Umí stokrát lépe.

Kodetka
06.02.2015 5 z 5

Tess je výborná spisovatelka. Její knihy jsou plné napětí a čtou se jedním dechem. Ani tento příběh není výjimkou. Zápletka ve formě nezvladatelnosti a agresivity, přestupující z jednoho adolescenta na druhého v jinak poklidném městečku, určitě zaujme kdekoho. :-)

Dumicek
14.01.2015 5 z 5

Pro mě skvělé čtení. Kniha měla zajímavý děj, zápletku a spád a trochu té romantiky, která odlehčovala to vraždící běsnění. Prostě vše co kniha má mít. Tessinu mám ráda a zatím mě nikdy nezklamala. Na každé její knize si vždy najdu něco co mě zaujme a pak čtu jedním dechem :) Po přečtení této knihy se až bojím jít se v létě vykoupat do rybníka :D Mohu jen doporučit.

Pavlnka
28.12.2014 5 z 5

Super knížka přečtená za jeden den. Nemám ráda zdlouhavé konce, ale tady byl na druhou stranu konce velmi rychlý. To bylo jediné, co mi trochu vadilo.

petka-2007
05.12.2014 5 z 5

Ani tentokrát mě Tess nezklamala. Napínavé, velmi dobře se četlo, kniha mě bavila.

Dousabel
15.10.2014 4 z 5

A mě se to líbilo a moc :) Originální zápletka, sympatičtí hlavní hrdinové (až na ty děcka, ty by dostaly mlatu:o) ) a závěr pěkně napínavý. I když, na mě až moc červené knihovny, ale zase oceňuji to velké množství informací z oboru medicíny nebo biologie, to si 4 hvězdy zaslouží. Jen jsem teda ráda, že už máme podzim, teď by mě na nějaké přírodní koupaliště nedostal nikdo ani heverem :o)))

ovpana
08.10.2014 4 z 5

Další hezká kniha,napínavé až do konce.

šipek
25.08.2014 3 z 5

Tak Tess je má oblíbená autorka,ale tato kniha je asi nejslabší dílo , které jsem od této spisovatelky četl.

evasamankova
21.06.2014 4 z 5

Příjemně napínavý lékařský thriller. Série s Jane a Maurou se mi líbí o malinko více, ale ani tato starší kniha od T. G. rozhodně není k zahození.

Natally
12.06.2014 5 z 5

Kniha byla úžasná, je sice pravda, že zápletka o stoupající agresivitě nebyla úplně zajímavá, ale naprosto mě uchvátil příběh Claire a Lincolna.

katerina8681
21.05.2014 5 z 5

naprosto perfektní

Jančislava
01.03.2014 3 z 5

Mám pocit, že její samostatné knihy ( bez Maury a Jane ), jsou nějak bez šťávy nebo moc zamotané ( krom Zahrady kostí ). Kniha nebyla špatná, bylo tam napětí a pointa vcelku šla, ale nějak mě to moc nebavilo. Takže za mě jen 3 hvězdy a jdu na další :-)

thrillery lékařské thrillery

Tess Gerritsen