Krvavá lázeň

Krvavá lázeň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21428/bmid_krvava-lazen-cYG-21428.jpg 4 245 66

Thriller z prostředí amerického městečka, kde propukla epidemie násilí. Když se Claire Elliotová rozhodla opustit Baltimore, všechny své přátele i dobře zavedenou lékařskou praxi, byla přesvědčená, že dělá pro sebe a hlavně pro svého čtrnáctiletého syna to nejlepší. Vyměnila velkoměsto za ospalou vesnici na severu – v Maine, s příznačným názvem Tranquility, v naději, že se jí zde snáze podaří vyrovnat s manželovou smrtí. Především to ale byl ten nejlepší způsob jak vymanit dospívajícího Noaha z vlivu nevhodných kamarádů, jimiž se po otcově smrti obklopil. Malebné městečko rozložené na břehu jezera, v létě ráj turistů, se však na podzim náhle změní v miniaturní peklo. Krev začíná téct nenápadně, v celkem banálních rvačkách vzniklých řevnivostí mezi studenty, ale agresivita stále stoupá, první násilná smrt na sebe nenechá dlouho čekat. Epicentrem je zřejmě střední škola, kterou navštěvuje i Noah. Pátrání po příčinách zběsilé zuřivosti, která nutí mladé lidi vraždit, sblíží doktorku Elliotovou s místním šéfem policie Lincolnem Kellym. Na rozdíl od Claire je zdejší rodák a zná dobře místní poměry. A tahle vlna násilí rozhodně není poslední…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bloodstream , 1998

moudivlacek
08.08.2018 4 z 5

Docela slušná detektivka, i když od autorky jsem četla mnohem lepší. Bohužel mám strach, že téma příběhu a realita jsou si v poslední době dost podobné, nechci moc prozrazovat, každopádně něco odhalit či vyvinout nemusí být vždy pro dobro lidstva, jen pár nemocných mozků trpících těžkou chorobou - touze po moci a ovládání ostatních.

SilvieSisinka
07.08.2018 4 z 5

Napinave cteni,originalni napad.Hold tahle pani je velka spisovatelka ;-)

perpe2a
24.07.2018 5 z 5

Výborný a zajímavý námět. Velmi mě to bavilo, bylo to nepředvídatelné a skvěle napsané. Za sebe vřele doporučuji.

wlado
24.07.2018 3 z 5

Opäť výborné čítanie. Autorka dokáže vytvoriť atmosféru, ktorá vás drží v deji. Na môj vkus trochu veľa postáv, no dá sa v nich orientovať.

Layss
07.06.2018 3 z 5

Knížku jsem četla už před nějakou dobou, ale i tak vím, že mě bavila. Ráda se k ní někdy třeba vrátím.

Danago
27.05.2018 4 z 5

Claire Elliotová se rozhodla přestěhovat z velkoměsta, kde měla zavedenou prosperující lékařskou praxi do malého městečka v naději, protože chtěla vymanit syna z vlivu nevhodných kamarádů. Malebné městečko na břehu jezera, ráj turistů, se ale na podzim změní v peklo dochází ke krutým rvačkám mezi studenty a bohužel i k zabíjení. Hlavním bodem je střední škola, kam chodí syn Noah. Začíná pátrání po příčinách zuřivosti, která mládež nutí vraždit.
Knížka je skvěle napsaná , napínavá. Má opravdu promyšlený a překvapivý konec.

harena
02.05.2018 3 z 5

Čtivý, napínavý thriller, trošku jiný, než série s Jane a Maurou, která opravdu byla výborná. Závěr zajímavý, trošku překvapivý, celkově dobré čtení.

Kaleigh
22.04.2018 3 z 5

Dobrý příběh, vysoký potenciál. Děj se nevlekl, naopak ubíhal svižně a místy to bylo opravdu napínavé. Konec se může zdát uspěchaný, ale když si postavy daly 1+1 dohromady, tak už to šlo hodně rychle. Trošku mě rozladilo spíš to rozuzlení, kapku postrádalo logiku. Jinak jsem spokojená.

Alex.rrr
14.02.2018 3 z 5

Tento příběh je napínavý do posledních stran. Úžasně popsané postavy, do kterých nebyl problém se vžít. Jen už mě od autorky nebaví to lékařské prostředí. Trochu moc bylo i krve oproti jejím jiným knihám. Závěr byl rozhodně zajímavý, ale zbytečně zveličený a překombinovaný. Trochu mi přišel na motivy akčního amerického filmu se šťastným koncem pro všechny (u kterých to ještě šlo). V souhrnu jsem z knihy byla ale nadšená. Postavy Lincolna a Claire jsem si oblíbila.

Beky
15.10.2017 5 z 5

Čtivé, NAPÍNAVÉ, místy dech beroucí čtení s opět překvapivým koncem a originálním námětem!

NADEI
02.10.2017 4 z 5

Docela pěkný a napínavý příběh, který nutí číst a zjistit, co že se to vlastně děje a jak to všechno dopadne. Knížka se mi líbila i když byla jiná, než na jaké jsem od Tess zvyklá.

Peršanka
06.06.2017 1 z 5

No, nic moc. Ale hodně vět o počasí.

muchomurka
13.03.2017 4 z 5

Napínavá knížka, která mě vtáhla do děje. Ale ocenila bych méně roztříštěného děje, hlavně z počátku knížky a ne tak rychlý, strohý závěr. Také se mi líbilo hledání souvislostí s teď a před sto lety. Jen je škoda, že vždycky se hlavní postavy pro něco nadchly a pak to nějak vyšumělo. Skvělé teorie o teď a tehdy a pak ani půl slova, proč to třeba zavrhli? Něco chtělo více dovysvětlit, něco zase bylo pitvané až moc. Ale se závěrem a celkově příběhem jsem nadmíru spokojená. Knížka měla napětí a spád a vše se vysvětlilo.

JiříM
01.03.2017 5 z 5

Nemohl jsem se odtrhnout, fakt super čtení!

ArwenAragorn
02.01.2017 4 z 5

Tentokrát v knize nevystupují moje oblíbenkyně Jane a Maura. Přesto je kniha čtivá, jako zatím všechny, které jsem od autorky četla a má docela spád. Podivná agresivita mladistvých je vysvětlena, i když trochu méně přijatelně. I tak mě kniha nezklamala.

kittlerka
10.12.2016 4 z 5

Líbilo se mi, že to bylo něco jiného než knihy ze série Rizzoli&Isles. Do knihy jsem se začetla téměř okamžitě. Příběh byl skvěle vymyšlen a konec opět nepředvídatelný. Jen děj byl místy trochu překombinován, ale celkově to bylo další báječné dílo od Tess.

AltaMari
02.11.2016 3 z 5

Jako by knihu napsala jiná autorka než ta Tess, která píše o Janě Rizzoliové a Mauře Islesové... Zápletka je překombinovaná, příliš mnoho postav, přeskakování sem tam... docela jsem se v ději ztrácela. Pointa dost přitažená za vlasy. Dávám tři hvězdičky za napětí, které mě přes všechny výše uvedené námitky u knihy udrželo až do konce, a že jsem se trochu poučila v oblasti biologie.

studentice
02.07.2016 3 z 5

Souhlasím s názory ostatních, že novější knihy autorky jsou lepší, přesto pro milovníky této autorky je přečtení této knížky nezbytností:). Autorka jako vždy zde mistrně pracovala s napětím.

aneleh18
26.05.2016 3 z 5

Je znát, že od napsání této knihy došlo k razantnímu vývoji autorky. Její současná díla jsou plná neobvyklých, až pro nás exotických prostředí a překvapujících zápletek. Krvavá lázeň je "dobrá" detektivka, určitě má svoji kvalitu. Do bazaru ji nedám jenom proto, že chci mít kompletní dílo Tess.

konicekbily
24.05.2016 2 z 5

Kniha se autorce moc nepovedla. Četl jsem od ní lepší.

thrillery lékařské thrillery

Tess Gerritsen