Praštěný

Praštěný https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152208/bmid_prasteny-hAD-152208.jpg 4 302 45

Kroniky železného druida série

Thór, severský hromovládce, je víc než jen chvastoun a surovec – zničil nespočet životů a zavraždil spoustu nevinných. Vikinský upír Leif Helgarson je po staletích čekání připraven se mu pomstít, a tak požádal svého přítele Attika O'Sullivana, posledního druida, aby mu s odstraněním severského postrachu pomohl. Atticus se víc než dva tisíce let řídil jednoduchou strategií pro přežití: držet se dál od chlapa, co metá blesky. Jenže v jeho domovské základně v arizonském Tempe začíná být horko. Schyluje se k upíří válce o území a přes hlavu už mu přerůstají ruští lovci démonů, kteří si říkají Kladiva Boží. Atticus a Leif se přese všechna varování a předzvěsti krutých následků vydávají na cestu do severské sféry Ásgardu, kde se spolu s vlkodlakem, zaklínačem a tlupou ledových obrů vrhnou do epického boje s drsnými valkýrami, naštvanými bohy a nakonec i Tupým Tvrďákem, co by pořád pouštěl hromy a blesky.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hammered , 2011

deedulka
05.10.2014 4 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem knihu dočetla, ale kvalitou děje to asi nebude. Autor má pořád stejný humor a nadhled a tisíc přezdívek pro Thóra. :) Místy mi přišel děj trochu moc hektický a postavy mi se jmény splývaly, ale líbily se mi příběhy, který každá postava vyprávěla. Těším se na další díl Napálený, který by snad měl vyjít už letos.

cori
21.07.2014 4 z 5

Tentokrát se většina děje odehrává v Asgardu, kam se Atticus vydal pro zlaté jablko pro Lakšu a kde se odehraje bitva mezi Odinem a spol. a těmi, kteří přísahali smrt křiváku Thórovi. Vše komplikují i urputní rabíni. Chudák veverka Ratatosk. Šílená akční jízda, v níž nechybí ani Ježíš.

gongon44
14.10.2013 3 z 5

Já bych to řekl asi přesně opačně. Z prvních dvou jsem byl nadšený, třetí mě sice nezklamala, ale ani nenadchla. Jak to začne být moc vážné, tak to autorovi trochu skřípe. Železný druid ani napotřetí neurazí, i když ke konci jsem už lehce zíval. (A schválně hodnotím jen třemi hvězdičkami, protože po prvních dvou třaskavých dílech jsem prostě čekal něco víc. Ano, problém je ve mě.:-))

N10Tikky
23.09.2013 5 z 5

Finka to vystihla celkem dobře. :) Za mě jen dodám, že autorovi se podařilo příběh prostě posunout o kus dál. Zůstala zachována hravost a vtip předchozích knih, zároveň se přidala vážnější linka, která skvěle žene děj dopředu a nutí mě napjatě čekat na další díly...

finka
19.03.2013 5 z 5

Praštěný zaujme i něčím, co v prvních dvou dílech scházelo. Jsou to zajímavé návraty do minulosti, ve kterých se dozvíme leccos z Attikova dlouhého života. Všichni jsme milovníky příběhů, proto si vychutnáme vyprávění vlkodlaka, čaroděje, boha hromu Peruna, alchymisty a hlavně překvapivý příběh upíra… a bude nám hned jasné, proč je Thór takový pleskomrd.
Příběh je završen velkolepou epickou bitvou a pochopitelně stejně jako něco končí, něco začíná.
Pominu-li chaotický rozjezd, je třetí díl lepší než předešlé dva. A co za to může? Jednoznačně příběhy. Protože vzájemného špičkování druida a Oberona a jejich chytrých hlášek už bylo dost.