Praštěný

Praštěný https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152208/bmid_prasteny-hAD-152208.jpg 4 302 45

Kroniky železného druida série

Thór, severský hromovládce, je víc než jen chvastoun a surovec – zničil nespočet životů a zavraždil spoustu nevinných. Vikinský upír Leif Helgarson je po staletích čekání připraven se mu pomstít, a tak požádal svého přítele Attika O'Sullivana, posledního druida, aby mu s odstraněním severského postrachu pomohl. Atticus se víc než dva tisíce let řídil jednoduchou strategií pro přežití: držet se dál od chlapa, co metá blesky. Jenže v jeho domovské základně v arizonském Tempe začíná být horko. Schyluje se k upíří válce o území a přes hlavu už mu přerůstají ruští lovci démonů, kteří si říkají Kladiva Boží. Atticus a Leif se přese všechna varování a předzvěsti krutých následků vydávají na cestu do severské sféry Ásgardu, kde se spolu s vlkodlakem, zaklínačem a tlupou ledových obrů vrhnou do epického boje s drsnými valkýrami, naštvanými bohy a nakonec i Tupým Tvrďákem, co by pořád pouštěl hromy a blesky.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hammered , 2011

Davidsonová
29.11.2019 3 z 5

No, čekala jsem od toho trochu víc. Třeba více humoru, který se tak nějak postupně z příběhu začínáý vytrácet. A tak jsem se spíš pozastavila nad tím, zda číst dále nebo ne. Zatím si dám malý oddych.

havrmoni
22.11.2019 4 z 5

Tohle bylo trošku jiné než ty předchozí. Sice se to stále dobře čte, ale tak nějak jsem si Attiku zařadila spíš mezi obránce než útočníky. I když je fakt, že po přečtení příběhů co komu zlého Thor udělal, jsem taky měla chuť ho zabít.

Eponka
04.09.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl :)

SBH
03.08.2019 5 z 5

Těžko se vyjadřovat k jednotlivým dílům, protože celé Kroniky železného druida představují dokonalou směs vtipu, akce a střípků moudrosti s úžasným hlavním hrdinou, barvitými postavami, nečekanými zvraty (uprostřed nervydrásající scény neotřelý vtípek, posunuté stereotypy) a tak dál.
Takže jediná a celkem nepodstatná závada: Atticus má ve zvyku ve vypjatých situacích (souboj s padlým andělem, s Bakchem, s Thórem) pronášet obsáhlá hlubokomyslná moudra. Vždy má naprostou pravdu, ale za těchto okolností by měl z úst vypouštět akorát jednoslovné věty, a to složené nanejvýš z citoslovcí. Drahý Kevine, odpouštím Ti. Piš dál.

uziRM
02.07.2019 5 z 5

Musím zdůraznit, že je to opravdu silně návykové čtení, v tomhle dílu mi sice trochu chyběl Oberon a jeho úžasné hlášky, ale ani chvíli jsem se nenudil...a s chutí jsem se pustil do dalšího pokračování.

pejty
30.06.2019 5 z 5

Další díl přinesl čtenářům to, co se čekalo. Bláznivou akci protkanou neskutečným množstvím hlášek. Vtipné, akční a neskutečně návykové čtení.

annes
10.06.2019 3 z 5

Atticus se stal pro mě tímto dílem průměrným. Stále je to dobré čtení na odpočinek, ale v tomhle díle není žádný wow efekt nebo něco překvapivého. Kvalita se určitě nezhoršila, jen opadlo počáteční nadšení :-) Jen by mě zajímalo kam tohle dobrodružství Attica dovede a do jakých malérů se ještě dostane :-D

Terva
03.05.2019 2 z 5

Mohu vám připomenout,
že jsme sem přišli pro zlatá jablka?
Pronesl smyšlený Spock.
Neměli bychom se nechat rozptylovat
jinými druhy ovoce.

Tak tady nastalo zděšení a zklamání. Zatím, co v prvních dvou setkání se Železným druidem je tento napadán a sám nucen se bránit, a v rámci té obrany i zabíjet, tady je to jinak. Zde se naopak Atticus sám vydává na sebevražednou misi a zabíjí ne v sebeobraně, ale prostě zabíjí. Co naplat, že řádí v Ásgardu, ale už je to mise založená na nenávisti a odplatě. Což se mi nelíbí.

Citát: Když nevíte, co dál, sveďte to na temné álfy.

Všechno se ztratilo. Humoru je málo, ironie už skoro žádná, Oberon je tu jen loutkou, vše je smutné, nevyrovnané a je tu spousty zbytečné smrti. Navíc asi první polovina příběhu je ještě celkem hustý dobrodružství, ale druhá část už je jen zmar, nuda a zbytečné zabíjení. Já byl totálně zklamán a vůbec mě to nebavilo.

Malá ochutnávka:
Další požehnaný pohár mi do pramene přinesla sličná lesní víla. Bylo to Goibhniovo magmellské pivo: lahodný nasládlý mok, řízný, ale s jemným obilným základem a odvážným, dráždivým ocasem, ve kterém se snoubí prostopášnost broskví s nevinností panen. Jestli se někdy dostanete do Mag Mellu, točí ho tam zdarma.

Jisté klady by se tu našli. Celkem povedené jsou parodie a citáty z příběhů Star Trek. A zajímavostí je, že se zde Atticus dostává do Čech až na území Prahy a jistý příběh o prastarém upírovi určitě potěší milovníky tajemna. Nakonec jsem tomu dal jen dvě hvězdy, vybral jsem sedm citátů a rozhodl se, že další tři knihy, které vyšly, zatím nechám pěkně stát v knihovně. K příběhu se vrátím až později. Po tomto debaklu na to zatím nemám chuť.

Citát: Dávám ti svolení políbit si prdel.

Schefik
19.04.2019

Praštěný stojí stejně jako předchozí dva díly rozhodně za pozornost. Navíc, kde jinde narazíte na Thora, kterému byste chtěli nejradši natáhnout? Atticus to naštěstí zvládne za nás. Pokud tedy máte rádi spoustu akce a napětí proložené skvělým humorem a hláškami, které zaručeně pobaví, je tato série právě pro vás. Jo a jen tak mimochodem možná dorazí i Ježíš v converskách ;)

wildXchos
04.06.2018 4 z 5

Tohle je poprvé, kdy jsem viděl, že by byl Thór vnímán jako záporná postava a upřímně mi to k němu sedí. Tenhle díl je skvělý, všechny postavy mají úžasné schopnosti a konec mě přímo nutí číst další díl.

Qvik
03.05.2018 5 z 5

Knihy gradují. Díl ze začátku trochu nuda, ale konec to vyváží. Napětí na konci je skoro k neudržení. Musím jít sehnat další díl.

Charley
15.03.2018 4 z 5

Příběh o Attikovi mě pořád hodně baví, jen doufám, že to bude takhle pokračovat i nadále a nepůjde jeho kvalita pomalu dolů, jako se setkávám u spousty jiných serií.

Mergirus
29.10.2017 3 z 5

Obávám se, že druid vyvraždí všechny bohy a nikdo už nezůstane...kromě Ježíše a Morrígany.

Jacinda
03.08.2017 5 z 5

Mám nový knižní idol a tím je tato série. Miluju, jak autor pracuje s mytologií a kompletně ji mění. Ježíš Kristus s all stars converskami a batikovaným tričkem. Boží :D Ze začátku se mi chtělo dát čtyři hvězdy, protože těch skvělých hlášek bylo nějak najednou moc a ne tak vhodně umístěné, pátou však přidávám za konec. Úplně mi z toho šel mráz po těle. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a mám obavy o osud dalších dílů v češtině. Doufám, že to nakladatel nezazdí.

bgott
04.05.2017 4 z 5

Začátek mi přišel trošku rozvleklý, výprava pro zlaté jablko mě moc nebavila ... jo, chudák Ratatosk. Druhá polovina byla o dost lepší a zábavnější: setkání s Ježíšem, zpěv songu It´s a small world :-) , příběhy na téma "Proč zabít Thóra" i závěrečná bitva. Jen doufám, že z Leifa nebude ještě "mrtvější mrtvola", než doposud - je to moje oblíbená postava.

Alena_S
31.05.2016

Pořád ve stejném duchu, s plusy i s mínusy, pořád mě to bavilo, ale pořád mi námět, kdy konfliktům se vyhýbající a nerad se peroucí druid prohlásí "kluci, jdeme na něj", k němu neseděl...

LilianaFalcon
07.01.2016 5 z 5

Výprava pro jablko mě ze začátku moc nebavila, ale Spock a Kirk??? Lamentování, proč z toho lidé neudělali náboženství, že by to bylo super...
A pak už si stačilo jen přečíst pííívo a panáka s Ježíšem :-D vypravit se na pořádnou výpravu s vlkodlakem, upírem... a 5 hvězdiček bylo na světě. Tenhle díl byl prostě mnohem lepší než ten druhý.

Navíc po úžasné originální napínavé vtipné... jedničce byl druhý díl takový... Přirovnala bych to k počátečnímu vývoji HP. Kámen mudrců byl super, dvojka stagnovala a trojka se konečně někam zase pohnula :-D

ElisR1
29.08.2015 5 z 5

Opět výborný díl. K. Hearne prostě umí psát. Možná byl Praštěný trošku slabší, ale přesto má hodně co nabídnout.

Sarri
26.08.2015 4 z 5

Praštěný je díl, který je zase o trochu slabší než ty předešlé. V podstatě není v ničem jiný, děj plyne akčně dál, některé postavy zmizí, jiné přibydou, ale jde tu hlavně o tu akci a to mi trochu vadí. Samotný Atticus se moc neposouvá, Granule taky ne - vadí mi, že se oba chovají jak přiblblí puberťáci. U druida je to občas fajn, ale prostě mi u něj schází hloubka jeho nitra. Vždyť mu je krucinál více než 2000 let? Někde snad musí mít slabé místo, ne? V tomhle mě série docela zklamala - začíná být podezřele natahovaná, sice má stále svůj spád a říz, v tom Kevin Hearne nepolevuje, jenže..hmpf. Mě by stačila trilogie, kde se něco děje, má to nápad, ale nějak to skončí. Mrzí mě, že zrovna Kroniky železného druida to nesplňují, protože je to nápaditě a vtipně podané. V půlce knihy jsem se docela nudil, ale konec se pozvedl, takže dávám 4 hvězdy (jsou spíš slabší - 3,8 *, zaokrouhleno na 4 =/ )

Janičta
11.10.2014 5 z 5

Attikovi příběhy už patří mezi mé oblíbené oddechovky :-)
Svižná, zábavná a jednoduchá kniha. Přesně ten typ u kterého si odpočinu.
Těším se co bude dál