Kronika Hochů od Bobří řeky – I. díl

Kronika Hochů od Bobří řeky – I. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6073/kronika-hochu-od-bobri-reky-i-dil-UnJ-6073.jpg 4 151 3

I. díl: Skautský rok Nová foglarovka, která je jiná než ostatní knížky tohoto autora. Nenajdete v ní ucelený román, ani cyklus povídek či návodných textů. Přesto tu jsou popsány příhody, které by vystačily nejen na román, ale i na mnoho povídek. Jaroslav Foglar po dlouhá desetiletí pečlivě zapisoval do kronik všechno, co se svým skautským oddílem - Hochy od Bobří řeky - dělal a prožíval. Tyto záznamy vznikaly často přímo na místě, při výpravách za město, na žulových balvanech nedaleko Sluneční zátoky, pod plátěnou stanovou stříškou v mihotavé záři svíčky. Nemají jednotnou dějovou linii jako Foglarovy romány, zato tu není nic vymyšleno, všechno, o čem se na dalších stránkách dočtete, se skutečně stalo. Dozvíte se, co všechno Hoši od Bobří řeky dělali na nedělních výpravách do přírody i při schůzkách v klubovně, jací chlapci tímto podivuhodným sdružením prošli. Je to pestrá mozaika složená z barevných kamínků. Kroniky byly dosud přístupné jen chlapcům, kteří do Foglarova oddílu chodili. Z kronik pražské Dvojky vybral Miloš Zapletal a Marko Čermák. 1.vydání... celý text

Vendula39
17.07.2019 4 z 5

Dneska už si málokdo z dnešních dětí dovede představit, jak takový oddíl vlastně fungoval a tato kronika jim tu oddílovou činnost může trochu přiblížit.

tyzik.cejka
14.04.2013 4 z 5

vždyt je co z toho hodně cítit opět Foglar pro mě sice platí víc dobrodružné romány pro větší kluky ale todle aky supr

sreiser
21.11.2010 5 z 5

Trochu mě překvapilo, když jsem našel u Kronik poměrně nízké hodnocení. Snad je to tím, že oproti ostatním knížkám se nejedná o klasické příběhy, nýbrž o "útržkovité" zápisky skutečných zápisů. Svým způsobem na mě tyto kroniky zapůsobily silněji než ostatní Foglarovy knihy. Při čtení Hochů od Bobří řeky jsem si říkal, jak je možné, že všechno tak vycházelo, že až na drobnosti ti kluci byli ideální skupinou bez charakterových vad, a hlavně tak poslušní Rikitanových pokynů, až to bylo divné. Osobně jsem se při své krátkém působení jako učitel setkal spíš s opačným jevem. Kroniky mi však připomněly, že i on měl se svými svěřenci spoustu starostí a že oni ne vždy poslouchali, co jim říká. A Hoši od Bobří řeky z Foglarových knížek pro něj představovali svým způsobem ideál, sen, kterého se snažil dosáhnout.

skauting chlapecké kluby

Kniha Kronika Hochů od Bobří řeky – I. díl je v